bmw_r1300gs_cartec




Výměna předního kola

  • 0

    7.8.2023 od wahi

    Ahoj, nevíte někdo, zda lze na VS 1400 /2000 dát přední kolo z vs 800/1998? Chtěl bych místo 19" dát 21". Díky Pavel

    Doplněno:

    Tak to je skvělé, děkuji moc za info. S důsledky výměny samozřejmě počítám po všech stránkách:) Díky, hezké léto všem, Pavel

    8.8.2023 od

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    7.8.2023 od robfor

    wiki

    1989 VS800 got 21" front rim/wheel combo that lasted until 1999 model year. 2000 through 2009 VS800/S50 Boulevard run a 19" front 15" rear combination/. .... the 21" spoke front rim from the VS700/750/800/S50 are a direct fit for the VS1400/S83, through ALL model years.

    Cili ano, bude tam pasovat. Podle Wikipedie. Nicmene to zmeni jizdni vlastnosti, rizeni se bude rychleji vracet do rovna a hur pujde do zatacek.

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.8.2023 od Jirkahu71

    Další věc, co na technické? mě teď naposledy lustrovali i rychlostní index na pneumatikách a na ten stačí info na tachometru. Když ti nebude sedět rozměr, bude problém.

    Doplněno:

    Zdravím, vracím se k tématu a poděkování za radu. Kolo opravdu bez problémů pasuje, jízda je v pohodě, řekl bych klidnější v přímém směru a zatáčky mi přijdou v pohodě. Rozměr pneu 100/90 21R způsobil, že jsem ani nehnul blatníkem, vlezlo to tam s chlupem, čili zjištění, že jsem v průměru asi jen o 14mm něco nahnal. Ale čučavější je to určitě, víc chopperovský.:) Třeba tyto zkušenosti někomu pomohou. Nyní zkouším přepis v TP, abych to nemusel na technickou vyměňovat. Měl by stačit typový list na kolo a pak STK, razítko a na úřadě zapsat. Snad....Díky chlapi, přeji hezké léto v sedle, PAvel

    18.4.2024 od wahi

    jj puvodni kolo si urcite nech, jak kvuli technicke, tak kdyby ti nesedlo rizeni. Myslim ten rozdil nebude propastny, ale je to trochu tezsi motorka nez 750ka a nejsem si uplne jisty, jestli se to bude projevovat harmonicky, at se mas kam vratit pripadne to porovnat. Nicmene bych necekal zadnou vetsi zradu nebo neco,na coby se nedalo zvyknout.

    8.8.2023 od robfor

    Původní kolo si na technickou nechám, samozřejmě. Jednou za 4 roky to prohodit neni tolik času. A o procesech na STK raději bez debat, co to v EU vymysleli...:)P

    8.8.2023 od wahi

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist