globalmoto_duben_nolan




Cuka, hupe na male otacky

  • 0

    10.7.2023 od VMAXconte

    Nazdar,
    Virago 535 pri nezkych otacka pri konstantnim plyne a dole kopcom bez plynu mierne cuka. Je to normalna vlastnost alebo ....v com moze byt chyba. Za plynom ide pekne aj v otackach.
    Karbce vycistene, sviecky nove, zmes nastavena. Synchro z casti urobene, z casti preto ze manometer osciloval okolo 15kPa teda skoro pri nule ale u oboch rovnako( 15kPa sa mi zda maly podtlak lebo na Vmaxe mam cca 270kPa). Start na sytic trochu problem s prednym valco, dlhsie sa zahrieva.. po stiahnuti sytica ide v pohode aj sa zohreje hned.
    No a posledny problem , na volnobehu zohriaty po chvili len tak zhasne, pri zvyseni volnobeznych otacok nie ale zda sa mi to prilis vysike, otackomer nemam
    Dakujem za rady od skusenych ...

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    11.7.2023 od robfor

    air leak na sani zpusobuje zvyseni volnobehu, kolisani volnobeznych otacek, horsi startovani a dalsi problemy. Pro klid duse bych vzal WD40 a zkusil na bezicim motoru (na volnobeh) nastrikat na priruby sani a karburatoru, pokud je air leak, WD40 se prisaje do sani a zvysi se otacky. Zrejme nejjednodussi metoda, jak overit netesnost na sani, za pet minut budes vedet, jestli to je tim.

    Doplněno:

    Tak som to vyskusal, ale trochu som namocil handru v benzinr a prilozil k zvodom, pri prednom vaci hned zvysila na chvilu otacky..takze asi vymenit priruby..

    14.7.2023 od VMAXconte

    Este doplnim, ze bola odpojena(asi, lebo sim si to vsimol az ked boli karburatory von) taka hadicka ( asi odfuk motora) od trubky co ide do toho tunelu kde ma ist len vzduch cez vzduchovy filter..( mozno to bola jedna z pricin, ze tade tahalo vzduch do sania..

    12.7.2023 od VMAXconte

    Zdar, dik za rady. Dnes som pre istotu vybral karbce von, uplne ich rozobral, vsetky kanaly vystriekal cisticom, prefukal, hladiny boli ok a zase vsetko nahodil, urobil synchro a...vyzera, ze to pomohlo. Normalne sa so syticom zohrial aj predny valec aj ked pomalsie ako zadny ( predpokladam, ze uz predna sviecka nebude uplne ok po tom vsetkom) vymenim asi NGK za Brisk
    Uvidim zajtra pri studenom starte, lebo teraz to moc neslo hned do otacok so syticom, kedze nebol nsstaveny volnobezny sroub spravne po montazi.
    Uz davnejsie som z karburatora vybral take kolecka co boli za supatkami a do nich idu pruziny( neviem ako to pomenovat ale vo Vmaxe to nemam tak som to vyhodil) a motorka sla pekne aj 150km/hod.....teraz sa mi zda, ze trochu pomalsie klesaju otacky na volnobeh akoby boli slabsie tie pruziny a pomalsie vracalo supatka. Ked tie kolecka vratim naspat pruzina bude viac napnuta ale nebudu to nejake obmadzovacie dorazy a neznizi sa vykon?
    Dik za odpived

    12.7.2023 od VMAXconte

    To platí. Jenom bych místo WD40 použil odmašťovač brzd. Jednak nevím, jak by to s WD40 fungovalo, a za druhé všechno zamastí a náýsledně se na to bde chytat prach. Na odmašťovač to funguje spolehlivě a nic nezas....e

    11.7.2023 od Milos1

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist