bmw_r1300gs_cartec




Da se kulantne odstranit ukazatel max.hladiny paliva?

  • 0

    9.7.2023 od Laz5

    Zmineny ukazatel je plechovy doraz pod vickem nadrze se tremi otvory, do nejvetsiho uprostred nelze zasunout tankovaci hubici,vsechny jsou vetsiho prumeru,vyzkouseno na ruznych cerpackach.
    Tankovani se musi provest dal od ukazatele a jen na maly prutok,jinak je benzin vsude,jen ne v nadrzi.
    Rad bych jej odstranil,vi nekdo jak na to?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    13.7.2023 od docent

    Nejedná se o "ukazatel max. hladiny", ale je to přepážka chránící uzavírací víčko proti přelévajícímu se palivu.
    V mobilních nádržích je to běžné. Má to většina automobilních i železničních cisteren. Má za úkol např. při prudkém zabrždění zabránit prudkému rázovému zvýšení tlaku na uzávěr (kapalina musí protéct otvory).

    Má to celá řada motorek a nikdo si nestěžuje. Opravdu potřebuješ vrazit pistoli do dádrže a jít na kafe?

    Doplněno:

    nazval jsem to jak je uvedeno v prirucce,pri tankovani benzin strika ven,jde tankovat jen pomalu,zatim jsem nasel jen jednu benzinku,ktera ma mensi prumer hubice,jinak je to dost nahovno.

    13.7.2023 od Laz5

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.7.2023 od ja1

    Nemáš pricpane odvětrání nádrže nebo skriplou hadicku odvětrání?

    Doplněno:

    Možná ekolog nasadil na hadicku filtr s aktivním uhlím, a i ten se může ucpat

    13.7.2023 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.7.2023 od Pedl

    To jsem zatím neviděl, hrdlo tak malé, že tam nevleze pistole. Můžeš vyfotit (s měřením)?
    Jinak mě napadá vozit si sebou malý trychtýř.

    Doplněno:

    Nastrihnuti me napadlo,je to nerez, bude to tvrde a je velke riziko jiskry a pozaru,inertni plyn nemam a vodu tam lit nebudu,trychtyr vozit nechci,tak jedine to tam kapat jako doposud.Jo a nejnovejsi benzinky maji pasujici hubice.Timto to beru za uzavrene.

    14.7.2023 od Laz5

    Čau, nie hrdlo, to má v pohode, ale pod hrdlom má prepážku proti prelievaniu paliva. Ja tiež nemôžem naplno tankovať do mojej Suzuki, lebo mám blízko tunel a keby som pustil naplno pištoľ tak všetko ošpliecham. Maník sa musí naučiť tankovať citlivo a opatrne. Tiež som sa naučil. A pre takú neschopnosť priam až šmatlavosť robiť zásah do nádrže je trošku cez čiaru. Možno nastrihnúť tú prepážku a trošku ju roztiahnuť, ale stojí to za to?

    14.7.2023 od krokoš

    nebo místo trychtýře tu násadu/redukci na kanystr, je užší

    14.7.2023 od Pedl

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist