globalmoto_duben_nolan




Motor,nestartuje,Klikovka se netočí

  • 0

    5.7.2023 od johnwood1979

    Ahoj
    Při jízdě cca. posledních 400 km jsem slyšel šelest (cvrkot) kolem víka ventilů. Následně motor vypnul úplně. Nastartovat se už nepovedlo. Ani klikovkou jsme pak nemohli pohnout.
    Moto bylo v zimě na kontrolu vent. vůlí - vše o.k.
    Olej taktéž dělán přes zimu. Nemáte někdo podobnou zkušenost? U téhle Japonky mě to celkem nemile překvapilo. Ještě mě napadlo ojniční ložisko,ale proč ten cvrkot od horního víka motoru?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    7.7.2023 od milor

    Prakticky na jistotu se to kouslo a pokud se to ozývalo tak dlouho, tak bych se to ani nepokoušel opravovat.

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.7.2023 od Hydropes

    Ahoj, jestli nejde protocit klika...je to kously/zadreny. Otazka je co se tam odehralo...jestli treba praskl rozvodovy retez, nebo se hryzlo nejaky lozisko dole, nebo neco ve valci nebo se hryzla vačice apod....
    Prvni co...sundal bych viko ventilu...pokud bude neco nahore mozna by nemuselo byt tak zle a draze. Pokud ale bude v haji neco dole...tzn.motor ven a pulit motor klika ven atd. tak co vidim u kluku kolem sebe...koukni po jinem motoru...pri dnesnich cenach se to moc opravovat nevyplati.
    Navic tenhle co jsi psal už chvíli rachoti, takže tam toho bude asi vic...tam bude oprava asi dost neekonomicka...

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.7.2023 od Obdélník

    Já se jen zeptám, kdo ti dělal ty ventily a kdo dělal ten olej ?
    Jaký tam byl před výměnou a jaký je tam nyní ?

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.7.2023 od ja1

    Kdyz ventilove vůle nemají nic společného s rozvodama a kontrolou olejové čerpadla,

    Doplněno:

    Vacka běžela nasucho, proto piskala, čerpadlo oleje nejspíš

    9.7.2023 od ja1

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist