bmw_r1300gs_cartec




Klepání při otáčení zadního kola bez nastartování Honda CBR125 RW7

  • 0

    20.6.2023 od sejric

    Ahoj, při popojíždění bez motoru jsem si všiml divného klepání, jde to odněkud z motoru, přikládám video.
    Co to může být a na kolik byste odhadovali opravu? Můžu s tím jezdit, nebo radši hned nechat opravit?
    Řetězová sada byla dělaná při 18500 km (červenec 2022), teď to má 23800 km.

    Doplněno:

    DOPLNĚNÍ: Tak snad vyřešeno - sundal jsem hnací rozetu, trochu očistil a nasadil, nepatrně míň napnul řetěz než byl a pořádně ho promazal a je po problému.. Uvidím co to udělá až to vyrazím po dešti projet.

    21.6.2023 od sejric

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 1

    20.6.2023 od JwKS_Pavel

    Je to řetěz. Jestli není KO (což by po těch pár tisícovkách bejt neměl), tak je buď hodně našponovanej nebo špatně nabíhá v důsledku špatně nastavenýho zadního kola na šponovácích. Případně obojí dohromady.

    Doplněno:

    Zkusím ho zejtra nepatrně povolit. Kolo by mělo bejt snad rovně, nebo to soudim aspoň podle toho, že mi vůbec neštrejchá o destičky

    20.6.2023 od sejric

    Zkusím ho zejtra nepatrně povolit. Kolo by mělo bejt snad rovně, nebo to soudim aspoň podle toho, že mi vůbec neštrejchá o destičky

    20.6.2023 od sejric

    Zkusím ho zejtra nepatrně povolit. Kolo by mělo bejt snad rovně, nebo to soudim aspoň podle toho, že mi vůbec neštrejchá o destičky

    20.6.2023 od sejric

    Doplnit odpověď

  • 1

    20.6.2023 od Medved

    Vyosena rozeta, mizerna kvalita retezu/kol anebo blbe nasponovanej retez. To klapani je od toho, jak spatne nabihaji clanky na zuby pastorku.

    Doplněno:

    Nedávno jsem přidával dotaz týkající se rozety: https://www.motorka...poradna&oid=7454 ... Měl jsem zadní kolo rozebraný ale ložisko bylo v cajku a vizuálně mi tam nepřišlo že by tam byl nějaký problém. A jesli jsou vymačkaný ty gumový tlumiče záběru to fakt nepoznám..

    20.6.2023 od sejric

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.6.2023 od ja1

    To žes tam dal nejlevnější neznackovou sadu neznamená že tam bude navěky, kolikrát jsi řetěz čistič a mazal?

    Doplněno:

    Jestliže ti to namazani řetězu nepomohlo, tak ho radši vymnen, jinak ten řetěz oddela i rozety

    21.6.2023 od ja1

    Vždy záleží na zákazníkovi kolik je ochoten zaplatit, i v hodně může mechanik namontovat řetěz levný ,

    21.6.2023 od ja1

    Já ne, to ještě předchozí majitel, mam jí cca 500 km. Chlápek přede mnou s tím jezdil do autorizáku do Hondy, řetězovku má i s razítkem v servisní knížce, tak snad tam v Hondě nedávají nějaký shity ? .. jinak já osobně jsem řetěz teď mazal poprvý, teflonovym sprejem co používám na řetěz u jízdního kola.

    20.6.2023 od sejric

    Doplnit odpověď

  • 0

    21.6.2023 od valentinow123

    Jen male doplneni k otazce "muzu s tim jezdit nebo do servisu"
    Jezdit s tim muzes (neni to kriticka zavada) ale s kazdym ujetm kilometrem si predcasne opotrebovavas retezovou sadu.
    Kdyz retez nabiha zesikma, tak ma tendenci ochroustavat kola zboku, bude se i rychleji vytahovat, protozeje zbytecne namahany na taj a jeste na ohyb do strany a tak dale. Skonci to tim, ze to bude chroustat permanentne a zadne serizeni uz tomu nepomuze, protoze retez bude vytahany a kola ochroustane..

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist