globalmoto_duben_nolan




zvýšení otáček volnoběhu

  • 0

    15.5.2023 od cross119

    ahoj, mám bmw f 650 gs dakar 2002, při dojezdu - poklesu otáček, chcípne. Musím dříve vymáčknout spojku a přes spojku přidávat plyn aby nechcípla. Potom jak uberu tak chcípne. Nebo při rozjezdu, volnběh drží , dám jedna a zdechne. Neudělá to pokaždé. Volnoběh mám na 1500 ot. Mám za to, že kdybycz zvýšil otáčky volnoběhu, že by motor nechcípnul. Dotaz : jak zvýšit otáčky volnoběhu a jestli to pomůže, nebo hledat problém jinde. Klapka čistá, ventil volnoběhu čistý, palivo filtr nový, vstřikovač nový, svíčka nová. dík za radu. Petr

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    15.5.2023 od Slávek-TDM

    Palivový filtr jsi dával originál nebo druhovýrobu z Fábie?
    A výfuk máš originál nebo otevřený?

    F650 se stříkačkou běžely už z výroby na docela chudou směs. Já jsem to vyřešil palivovým filtrem z Fábie, který má vyšší tlak na ventilu (4 místo originálních 3,5 baru). Ale otevřeným výfukem se směs zase ochudila, tak jsem dával zpět originál.
    Jinak tady pár "babskejch" rad, který můžou pomoci:

    Doplněno:

    Tak jsem zhlídl to video. Pravděpodobně to popisuje i můj problém. Takže začnu od levnější varianty a koupím lepší svíčku a pak reset řídící jednotky. díky moc za info. vypadá to na nejpravděpodobnější stav. No a začnu šetřit na org palivo filtr. P

    15.5.2023 od cross119

    Tak ještě může být problém v kabelovém svazku v oblasti krku řízení... Zhasnou ti při chcípnutí i budíky a kontrolky?

    15.5.2023 od Slávek-TDM

    ahoj, no filtr jsem koupil asi z fabie. Viděl jsem to někde na webu jako náhradu, stál 400,- Ujel jsem s tím v pohodě asi 300 km. pak přišla zima. Parkrát jsem to v garáži aspoň nastartoval, volnoběh držel, baterku dobíjel. No a teď vlastně při prvním letošním výjezdu jsem zjistil tohle chcípání. Ten rozdíl v tlaku není velký, ale myslel jsem že to bude v pohodě. Cenovej rozdíl je totiž 2000,- Proto jsem koupil náhradu. Je vlastně úplně stejnej, jen má rozdíl 0,5 b. Nevím, jestli ryskovat delší projížďku - ať nezůstanu někde viset. P.

    15.5.2023 od cross119

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist