bmw_r1300gs_cartec




Prokluz spojky

  • 0

    23.12.2015 od Íša

    Zdar,mám asi půl roku TTčko,takže v tom nejsem ještě tak úplně "zběhlej",ale případá mi,že spojka prokluzuje víc ,než by měla. Je to cejtit hlavně při nezahřátým motoru. Vypadá to zhruba,jako kdybych jel na skůtru...motor vrčí ,ale zátah nic moc,spíš to tak nějak na rychlosti pozvolna přidává. Když se motor zahřeje ,tak už to není tolik znatelný,ale i tak je to takový pozvolný,prd zátah.Může to být špatnou volbou oleje? Předchozí majitel tam dával Motul 10W40,tak v tom pokračuju,od jiného výrobce,ale taktéž 10W40.V manuálu doporučujou SAE20W40SE nebo SAE10W30SE.
    Díky za pomoc.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 1

    23.12.2015 od ja1

    máš vůli na spojkové páčce ?? 1-3 mm na lanku

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.12.2015 od Anti

    Pokud jsi použil správný olej(4T),tak viz výše kolega-vůle páčky.Pokud je i ta v pořádku,projdi celý mechanismus spojky jestli to někde nevázne netáhne.Pak už budeš téměř s jistotou vědět,že ti lamely mávají sbohem...

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.12.2015 od Íša

    No,vůle tam není :/ ...zkusím se mrknout na ten mechanismus.Studoval jsem manuál a podle něho by se měl dát seštelovat v případě,že jsou lamely v poho samozřejmě.Jinak mě asi čeká investice do nových.Zatím dík:)

    Doplněno:

    Tak když tam vůle není, tak si serid lanko u spolkové páčky tak aby tam byla. Jestliže tam totiž vůle není, spojka je porad trochu vymackla.

    27.12.2015 od seikos

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.12.2015 od Martin.z.brna

    cardax - větší hovadinu jsem nikdy nečetl

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.12.2015 od Bramborovy_kral

    ty vo*le,videl jsi nekdy molekulu?

    Doplnit odpověď

  • -1

    27.12.2015 od CARDAX

    mno podobnej problem jsem resil na svym VXku.... a nakonec to bylo jasny neni 10W40 jako 10W40......problem je ten že se dělá jak polo tak plná syntetika,tj liší se velikostí molekul....plná má všeshny stejně velky....tkze při dosednutí lamel se olej rychle a rovnoměrně vytlačí a neklouže......u polosynt.(kvuli ruznym velikosti molekul)trvá dyl nez si lamely sednou a pak dochází k jevu klouzání...... musis tm mít to co ma bejt....koukni do manualu

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist