bmw_r1300gs_cartec




Radikální změna zvuku po prvním servisu (cvakání)

  • 0

    30.4.2022 od ElAdamo

    Mám Meteora 350 r.v. 2021. Prvních 550 km všechno šlapalo jako hodinky, motor zněl krásně a zdravě. Po první garančce ve Vintaga Garage se zvuk motoru radikálně změnil. Ihned po startu je i na volnoběh slyšet hlasité mechanické cvakání. Za jízdy je pak cvakání ze sedla slyšet víc než výfuk. V rámci garančky se mmj. měnil olej a nastavovaly ventilové vůle. O problému jsem obratem informoval VG. Technik ochotně skočil do auta, a pro motorku si přijel ke mě, odvezl ji na servis. Tam to znovu prošli a prý je z jejich pohledu vše v pořádku. Dále mi řekli, že mají na prodejně další dva Meteory, zvuk prý porovnávali a všechny zní takhle.

    Nemáte někdo podobnou zkušenost? Když jsem trval na tom, že motor před tím takhle necvakal, bylo mi řečeno, že to může souviset s řidším olejem. Prý je zajížděcí olej výrazně hustší, než následně doporučený olej… Jsem z toho jelen, při jízdě ve městě je zvuk extrémně frustrující, výfuk skoro neslyším přes splašený šicí stroj pod nádrží… Díky za jakýkoliv info.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 0

    30.4.2022 od krokoš

    Veď sadni na motorku a choď do toho servisu, a nech ti predvedú ako ide a cvaká taká istá motorka. Podľa mojej mienky tak mechoš nastavil veľkú ventilovú vôľu. Len mi je čudné, že to potom neopravili a nenastavili to správne. Pri veľkej vôli na ventiloch vyklepš sedlo a .......Možno to ani nedotiahol. To sa mi stalo na služobnom Formane , debil nedotiahol výpustnú skrutku pri výmene oleju v záruke a mne sa vylial olej v noci na Ukrajine v XI mesiaci. Fajn tma, zima sneh a svietiaca kontrolka oleju, paráda. Ako hovoria bratia češi: lidú sú rúzní , kupříkladu blbí. Nechcem ťa strašiť, ale ... v servise nechajú robiť nové motorky blbom, tam nič nepokazí, nič nemusí robiť , ale niektorý blb je iniciatívny a tak to potom dopadne. A áno, podobnú skúsenosť som mal a pár krát som musel robiť auto ( Škoda 120 L) po záručnej prehliadke v autorizovanom servise a to s tým blbom mi bolo takto vysvetlené presne ako som napísal. Dokonca namontovali brzdové doštičky opačne, áno opačne železom ku kotúču a keď to zákazník reklamoval, že to divne hučí tak povedali, že to musí sadnúť a sa zabehnúť. . A áno , robil som aj skútra, vlastne dvoch skútrov, kde naliali namiesto litra oleju liter aj pol.

    Doplněno:

    Díky za názor. Dojet si poslechnout ostatní Meteory mám v plánu, ale bohužel je to pro mě flák cesty a jejich pracovní doba se hodně kryje s mojí. Takže to nebude hned. Ale mám takový podezření, že pokud stroj předváděcí/na půjčovně servisuje stejnej technik, tak pravděpodobně stejně znít bude. Myslím tím, že pokud mi nastavil větší ventilové vůle, a napodruhé dospěl k záběru, že to je nastavené správně, pravděpodobně bude stejný postup používat u ostatních motorek se stejným motorem. Pravděpodobně to dělá z přesvědčení, že to tak být má. Ergo ty motorky pravděpodobně budou znít jako ta moje teď.

    Pointa je, že to tak může být správně, nechci nijak zpochybňovat profesionalitu VG. Jediný, co mám v ruce já, je moje přesvědčení, že motor předtím necvakal. Bohužel jsem si koupil motorku, kterou v Čechách moc lidí nemá, a s ohledem na záruku to nemůžu nechat rozebrat a zkontrolovat jinde…

    2.5.2022 od ElAdamo

    Díky za názor. Dojet si poslechnout ostatní Meteory mám v plánu, ale bohužel je to pro mě flák cesty a jejich pracovní doba se hodně kryje s mojí. Takže to nebude hned. Ale mám takový podezření, že pokud stroj předváděcí/na půjčovně servisuje stejnej technik, tak pravděpodobně stejně znít bude. Myslím tím, že pokud mi nastavil větší ventilové vůle, a napodruhé dospěl k záběru, že to je nastavené správně, pravděpodobně bude stejný postup používat u ostatních motorek se stejným motorem. Pravděpodobně to dělá z přesvědčení, že to tak být má. Ergo ty motorky pravděpodobně budou znít jako ta moje teď.

    Pointa je, že to tak může být správně, nechci nijak zpochybňovat profesionalitu VG. Jediný, co mám v ruce já, je moje přesvědčení, že motor předtím necvakal. Bohužel jsem si koupil motorku, kterou v Čechách moc lidí nemá, a s ohledem na záruku to nemůžu nechat rozebrat a zkontrolovat jinde…

    2.5.2022 od ElAdamo

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.5.2022 od milor

    Když ti někdo jiný koukne na ventily, tak to přece nikdo nepozná. Nechápu proč do toho po 500km vůbec lezli.

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.5.2022 od Maxipes_Fík

    Pokud je to pravda s tím olejem, tak tam zkus nalejt (ten co tam je vypusť) olej s vyšší viskozitou, takovou, jako tam byl ten "zajížděcí" a uslyšíš, jestli to bude jako před servisem.

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.5.2022 od rousini

    Neříkám, že chlapi z VG kecají, ale logika mi říká, že záběhový olej u moderních motorů je právě vodička, která záběh urychlý. S plnotučným olejem by to muselo naběhat hafo, než by si to sedlo...
    Jestli je to OHV a ventily se seřizují měrkama, tak to není problém čeknout doma...

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.10.2022 od bloodsword

    Ahoj, akorat som sa zaregistroval, tak ti neviem poslat sukromnu spravu. Mam rovnaky problem s mojim meteorom, po 300km sa objavil cvakavy zvuk. V servise tvrdia, ze je to normal, ale je toho dost na nete ohladne tohto a nevyzera ze je to ok. Podarilo sa ti to nejako vyriesit? Diky

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.8.2023 od Jožin92

    Ahoj, řeším to samé u Royal Enfield Hunter 350, který má stejný motor. Také jsem to řešil se servisem, a také mi bylo řečeno že to je v pořádku a raději vůle ventilů ještě zkontrolovali. Nicméně bez změny. Podařilo se ti to nějak vyřešit? Mám najeto 2200km .

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist