bmw_r1300gs_cartec




Skúter Čína 125 problém so studeným štartom

  • 0

    3.2.2022 od pionier24

    Poprosil by som o radu.Jedna sa o skúter Jinlun 125,problém je v tom,že studený motor veľmi ťažko štartuje.Akoby nefungoval sytic.Ked sa podarí studeny motor naštartovať,ide na veľmi nízke otáčky.Zahriaty štartuje bez problémov.
    Vymenil som novy sytic,vyčistil karburátor bez zmeny.Podtlakovy ventil benzínu odstránený mám tam manuálny ventil,takže palivo do karburatora ide.Podtlakova hadicka z príruby sania (ktorá otvára ventil benzínu pokial by tam bol) je prepojená z výstupom na karburatore (je to asi niečo ako podtlakova pumpa) a to neviem,ci tak môže byť.
    Ďakujem za pomoc...

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    5.2.2022 od krokoš

    Čau, nepíšeš, či sa jedná o 4T , alebo o 2T. Asi je to 4T, si myslím. Podtlaková hadička z príruby sania má viesť do podtlakového ventilu čo otvára nádrž. ak si ten ventil vyhodil a dal tam ručný ventil tak tú hadičku musíš zaslepiť, aby ti tam nevnikal vzduch do sania , lebo to spôsobí chudobnú zmes. Niektoré skútre mali podtlakové čerpadlo na palivo, je to taký hliníkový hrniec , tie ale zas nemajú podtlakový ventil. Do toho valca, vedú tri hadičky prívod z nádrže, vývod do karbecu a podtlaková hadička z príruby sania tá je tenšia.

    K sytiču. návod na kontrolu si nájdeš na skútermanii, postup, zobereš pôvodný sytič a nový sytič. tá ihla+valček na tom funkčnom sytiči musi byť vystrčená z toho telesa menej asi o 2 mm. Keď je sytič pokazený tak tá ihla trčí furt dole , u funkčného sa po ohreve vysúva. Čiže, keď máš jeden sytič tak nevieš či je dobrý alebo nie. Kontrola funkcie sytiča. Odmontuješ tú objímku čo pridržiava sytič ku karburátoru. Skúsiš ho povytiahnuť asi o 2 mm, aby ti celkom nevypadol z telesa. Potom naštartuješ a sytič zasunieš dnu otáčky klesnú , povytiahneš otáčky stúpnu, to znamená že sytič je vadný. Ak sa otáčky nemenia ani po povytiahnutí máš niekde zapchatú dierku na palivo. Zo sytiča je otvor do plavákovky ten sa vie upchať.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist