bmw_r1300gs_cartec




Rez v nádrži

  • 1

    17.11.2015 od whitekitten69

    Chtěla bych se zeptat,jsem po autoškole a mám vyhlédnutou pro začátek motorku suzuki savage 650,je pěkná ale je tam jeden problém, má rezlou nádž ze vnitř ucpával se tím pádem palivový filtr (rez padal do paliva).Prý to bylo čištěno kyselinou citronovou a prodejce tvrdí že by to mělo být dobrý.Chci se zeptat zda by mi někdo neřekl zda je to to nějaká závažná závada,nebo problém,kdyby se mi to stalo.Popřípadě zda do koupě jít či raději ne.Moc děkuji za jakékoliv rady.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (8)
  • 0

    17.11.2015 od Jose321

    Asi bych do toho nešel, teda pokud cena nebude extrémně nízko.

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.11.2015 od kadelxxl

    Ahoj, gratuluju k dobrému výběru také to byla moje první čtyřtaktní motorka, K Tvému dotazu : důležité je zjistit proč to začalo reznout jestli to náhodou není po havárii , jestli je to jen stářím a cena motorky je rozumná moc bych to neřešil. Nejlepší je řádně vyčistit: nasypat do nádrže drobné matky M6 - M8 nebo kuličky, nalít litr benzinu nebo nějakého čističe, pevně umístit do míchačky na maltu a nechat točit 1/2 - 1 hodinu podle znečištění ,zkontrolovat a případně opakovat. Potom pořádně vypláchnout nalít benzin a jezdit. Jednou za čas nalít přípravek na vázání vody (dřív . velfobin ) na zimu naplnit nádrž až po okraj a použít 100 okt, benzin, ten v sobě nemá žádné bio složky které na sebe vážou vodu. To čištění se může časem opakovat záleží kdy to začne dělat problém já už mam nádrž takhle 2 roky a pořád ok. Pokud to chceš udělat opravu dobře a něco připlatit tak tady je odkaz : http://www.vintage-...z/Navod-krem-rot.pdf

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.11.2015 od whitekitten69

    Ahoj děkuji za odpověd a radu, ten rez je nejspíš je že to dlouho stálo.majitel mi říkal že na tom v poslední době jeho dcera nejezdila.

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.11.2015 od l1bi

    Odrezit vyčistit dát filtr a pohoda

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.11.2015 od Saxn

    Raději bych si dal pozor na stočené km a kolikrát to mělo rovnaný rám , než řešit takovou maličkost

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.11.2015 od Viper54

    Savage je dobrá volba ,přesně tak,vyčistit,případně někde koupit na bazaru,Savage se dělá už skoro 30 let prakticky beze změn,tak jich je spousta.Jestli do ní půjdeš,tak se k nám připoj aspoň tady :
    SAVAGE
    Je to dobrá parta a vždycky tam najdeš radu.

    Doplněno:

    Dík,přidám se :)

    20.11.2015 od whitekitten69

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.11.2015 od Rumman-T5P

    neřešit... úplná prkotina.... pokud to bude zlobit není problém přece koupit jinou nádrž... celková prohlídka před koupí je samozřejmostí, ale zamaskovat se dá dneska všechno

    Doplněno:

    Díky za rady...

    20.11.2015 od whitekitten69

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.10.2016 od BLUESAVAGE

    Pasivace kyselinou fosforečnou na galvanovně.
    Za cigára + poštovné.

    je to super, ale sežere to i horní barvu , ale pořád lepší, než shánět jinou nádrž, která bude taky tak na 90 % rezavá, nebo pobouchaná.

    Další alternativa je - nasypat ostré kamínky - třeba takový, jak se dávají na hroby, + nalit vodu a nádrž zabalit do deky a šup s ní do míchačky na pár hodin....
    To jde taky

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist