globalmoto_duben_nolan




Nesvítí přední světlo

  • 0

    18.5.2021 od Joter

    Zdar, potreboval bych poradit - mam exc 450 2017, vse fungovalo, ale udelal jsem salto do potoka, prepinac a predni svetlo spadlo do vody, chvilku to tam polezelo, praskla zarovka a od te doby nejde - zaroven nekdy v te dobe prestala fungovat i houkacka.
    Zarovku jsem ji vymenil, ale to bohuzel nestacilo, koukal jsem na pojistky - nic jsem tam nenasel, prehazel jsem je i mezi sebou a nic, vse pri stejnem. Rozebral jsem prepinac svetel - vycistil, prostrikal a nic. Rikal jsem si ze to sverim odbornikovi nez nekam vyrazim, aby mi to dal do kupy, jenze ted prisel napad vyrazit a samozrejme odbornik nema cas... jsem na elektriku uplnej amater, pujcil jsem si ted voltmetr a odpoledne se chystam v tom postourat. Prosim o info jak zacit, po cem jit - pocitam, ze proud tam nepujde, kam dal - znova pojistky? Neni tam jeste nekde nejakej figl? Souvisi nejak to svetlo s tou houkackou? Uprimne receno jestli jde zadni svetlo nevim - mam to sundany, budu zkouset dnes... dalkovy nesviti taky, ale parkovacka funguje... diky moc

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    18.5.2021 od krokoš

    Čau, a ako to funguje, teda fungovalo? Na mojom endure HQ TE 449, rok 2012 to funguje tak, že svetlá svietia stále. Teda zapneš kľúčik nič, stlačíš štartér všetko sa rozsvieti aj budík a po naštartovaní aj hlavné svetlo. Po vypnutí chcípakom ostanú svietiť parkovačky a budík. Na takúto motorku, podľľa mňa má šahať človek znalý veci a a merák bez vedomostí ti nepostačí. V prvom rade si pozri schému a manuál, aby si to ešte viac neposral ako to je posraté. Neviem, čo to nemá osobitnú cievku na hlavné svetlo, a nejaký spínač na to osvetlenie. Do svojej som ešte nešťúral, síce som pripájal zadné lampy, osvetlenie EČV a smerovky som menil , ale ten spínač svetiel ani neviem kde je. Takže, schéma +manuál +sa pomodliť.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist