bmw_r1300gs_cartec




čidlo rychlosti

  • 0

    8.9.2015 od Cayak

    Zdravím, potřeboval bych pomoct. Mám SVčko 650N r.v. 2002 a nějaký tuzer tam předemnou nacpal budík od Koso. Nejenže to vypadá hrozně, ale ještě tomu chybí otáčkoměr. Po asi dvou měsíčním hledání jsem konečně našel ty původní budíky. Montáž a zapojení už mám téměř hotovou, ale zasekl jsem se na čidle tachometru. Od Koso je tam hall snímač, který má hodnoty +5V, +5V a (-). Orig. snímač od suzuki by měl mít +12V, +5, (-). Myslíte, že by šlo použít ten hall snímač ok Kosa, kdybych na původní kabeláž od suzuki nacpal odpor ať je tedy hodnota +5V namísto +12V? Snad je to pro vás srozumitelné...A ještě jedna prosba. Kdybych byl nucen koupit orig. snímač, vůbec nevím, kde by měl být přesně umístěn, jelikož tam mám to svinstvo od Koso, tak je tam provedené jiné uchycení. Nemohl by mi někdo nafotit, jak je to vůbec řešené a jak je to přesně uchycené?Budu vděčný za každou pomoc.Díky!

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    8.9.2015 od Franta.

    Pouzij 7805, to je stabilizator napeti, ktery ti z 12 V vyrobi 5 V. (vyzkouseno - viz http://www.motorkar...etail&ddid=54540)

    Doplněno:

    Super, tak at slouzi :)

    11.9.2015 od Franta.

    ...běžím rovnou z garáže.štrašne moc děkuju za radu s tím stabilizátorem. vše funguje a ušetřilo mi to nemalé investice. ještě jednou díky!

    11.9.2015 od Cayak

    Tak to opravdu nevim, ale hadal bych ze to velky vliv mit nebude, protoze tam urcite bude filtr typu dolni propust a tyhle vysokofrekvencni signaly dane nerovnomernym rozlozenim magnetu by nemely mit na rucicku vliv. Ale nevim jak to vymysleli, tak jen hadam. Musis vyzkouset. Ja osobne bych spis koupil novy nahon tachometru a prodal Koso.

    8.9.2015 od Franta.

    ...když dva odstraním budou ty magnety nesouměrně rozmístěné, nebude to vadit?jsou totiž rozmístěny do tvaru šestiuhelníku. Jinak stabilizátor je již objednaný, tak jsem opravdu zvědav...

    8.9.2015 od Cayak

    ...když dva odstraním budou ty magnety nesouměrně rozmístěné, nebude to vadit?jsou totiž rozmístěny do tvaru šestiuhelníku. Jinak stabilizátor je již objednaný, tak jsem opravdu zvědav...

    8.9.2015 od Cayak

    ...když dva odstraním budou ty magnety nesouměrně rozmístěné, nebude to vadit?jsou totiž rozmístěny do tvaru šestiuhelníku. Jinak stabilizátor je již objednaný, tak jsem opravdu zvědav...

    8.9.2015 od Cayak

    Ten koso tam má 6 magnetů, ale myslím , že úpravou vzdálenosti by ta přesnost ukazatele šla nastavit. Jinak moc díky za tip.

    8.9.2015 od Cayak

    Ten koso tam má 6 magnetů, ale myslím , že úpravou vzdálenosti by ta přesnost ukazatele šla nastavit. Jinak moc díky za tip.

    8.9.2015 od Cayak

    Pokud to bude davat za otacku 6 impulzu misto 4, tak tachometr bude ukazovat skutecnou rychlost x 1.5. Resenim je 2 magnety vyndat.

    8.9.2015 od Franta.

    Ten koso tam má 6 magnetů, ale myslím , že úpravou vzdálenosti by ta přesnost ukazatele šla nastavit. Jinak moc díky za tip.

    8.9.2015 od Cayak

    Ten koso tam má 6 magnetů, ale myslím , že úpravou vzdálenosti by ta přesnost ukazatele šla nastavit. Jinak moc díky za tip.

    8.9.2015 od Cayak

    Ten koso tam má 6 magnetů, ale myslím , že úpravou vzdálenosti by ta přesnost ukazatele šla nastavit. Jinak moc díky za tip.

    8.9.2015 od Cayak

    Originalni snimac dava 4 impulzy na otacku kola, takze si zmer jestli snimac od Koso funguje stejne, jinak ti to nebude spravne fungovat. Pro foto zadej do sveho oblibeneho vyhledavace klicova slova "sv650 speed sensor".

    8.9.2015 od Franta.

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.9.2015 od Fantik23

    Rád bych poradil, ale mám 2001 a tam je snímač rychloměru integrovaný v přední ose. A co se týče otáčkoměru tak na výstupech mám +5V, -5V a jestli se nepletu, tak si to bere čidlo na zapalování z rotoru generátoru. Přeji pevný nervy.

    Doplněno:

    Nemohl byste mi nafotit tu osu s tím čidlem ať mám představu? V té ose jsou nějaké magnety? Neumím si představit na jakém principu to funguje, když je to integrované.

    8.9.2015 od Cayak

    Nemohl byste mi nafotit tu osu s tím čidlem ať mám představu? V té ose jsou nějaké magnety? Neumím si představit na jakém principu to funguje, když je to integrované.

    8.9.2015 od Cayak

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.9.2015 od kilix

    hmmm, divoký popis, ale ak to tomu dobre rozumiem, tak teraz je tam KOSO snímač, ktorý má napájanie +5V a signál tiež +5V.
    Origo od suzuki snímač je napájanie +12V a signál +5V.
    Snímač nemeníš, meníš iba budíky. Budíky od suzuki dávajú napätie +12V a čakajú signál +5V.
    Tak je to?
    No, za predpokladu, že vieš aký je prúd, tak vieš vypočítať hodnotu odporu, tak, aby úbytok na tom odpore bol presne 7V, samozrejme. A fungovať by to v takom zapojení mohlo. Vyskúšaj, ako tvorivé dielne je to dobrý pokus a tiež ma zaujíma výsledok
    Prinajhoršom to nepôjde (a možno zničíš snímač koso) a budeš nútený kúpiť snímač suzuki, nič horšie sa asi nestane.

    Doplněno:

    ...pochopil jsi to správně. Zkusím najít nějaký starý potenciometr, abych se dostal na tu hodnotu 5V a uvidím, co se stane...

    8.9.2015 od Cayak

    ...pochopil jsi to správně. Zkusím najít nějaký starý potenciometr, abych se dostal na tu hodnotu 5V a uvidím, co se stane...

    8.9.2015 od Cayak

    ...pochopil jsi to správně. Zkusím najít nějaký starý potenciometr, abych se dostal na tu hodnotu 5V a uvidím, co se stane...

    8.9.2015 od Cayak

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist