Rev'it Monster 2: Středně dlouhé stylovky

Už mě rozčilovalo, že jsem i na klasických motorkách nebo cruiserech jezdil ve sportovních barevných rukavicích, nebo v textilních s membránou. Doprčic Honzisu, to chce styl! A ten jsem našel u Monsterů od holandského Rev'itu.

Kapitoly článku

Jestli něco dělám strašně nerad, je to změna vybavení. Někdo se v tom vyžívá, každý rok nové rukavice, boty, po dvou letech helma, sladit kombinézu s novou motorkou atd. Já jsem opačný případ, mám rád ty svoje vytahané a mé postavě přizpůsobené věci, ono mně taky sedí máloco. A když už něco takového najdu, nechci se toho vzdát. Navíc ta obrovská nabídka na trhu, kdo se v tom má vyznat… Ale teď jsem prostě musel a vlastně i chtěl – nějaké pěkné hnědé rukavice k té mojí lehce avantgardní bundě Segura Jayzer. A že prý ať se podívám k holandskému Rev'itu, který u nás zastupuje MotoZem. Tak jsem se podíval a málem to zase rychle vzdal, protože jak nesnáším několikastránkové jídelní lístky v hospodách, tak tady to je něco podobného. Ale když jsem si vyselektoval, že nechci žádné sportovní ani cestovně-endurové ani medvědí zimní rukavice, vypadlo na mě pár modelů, z nichž jsem nakonec pro takovou originální decentnost vybral právě Monster 2. Tyhle rukavice se dělají ve dvou barvách, černé, která je podstatně prodávanější, a téhle hnědé. Ta je taková specifická, ale i když to není zrovna stejný odstín jako u výše zmiňované bundy, myslím, že to ničemu nevadí. Jak už jsem říkal, ani ta bunda není zrovna nenápadná.

Co jsem od nových rukavic chtěl? Nenápadný design, žádné plastové protektory a divoké barvy, zkrátka rukavice, které si budu moci navléknout při testu cruiseru, klasiky nebo skútru a nebudu vypadat jako uprchlý závodní mechanik. A také krátkou manžetu. Rukavice s dlouhou manžetou přes bundu, to na cruiser moc není, ale na druhou stranu vyloženě krátké rukavice mám dvoje a nosím je jen za velice výjimečných okolností, za hodně velkého tepla a na kratičké přejezdy – „ofouknuté“ zápěstí a následný zánět šlach není to, co bych vyhledával. Monstery jsou dlouhé přesně tak, jak potřebuji. Jsou určené dovnitř rukávů, těsně obepínají zápěstí, ale zároveň sahají až za něj. Dotahování je na suchý zip, kovový černý znak Rev'it na měkké výstelce slouží zároveň jako malý chránič kloubu loketní kosti (na levé rukavici, vpravo je jen ta výstelka).

Jako se vším na motorku, vždycky si musíte vybrat, jestli chcete maximální pohodlí, nebo maximální ochranu, nebo něco mezi tím. Monstery vypadají poměrně civilně, ale na ochranu rozhodně nerezignují (však také mají potřebnou certifikaci) a řekl bych, že jsou tak přesně mezi oběma extrémy. Co vidíte na první pohled, jsou pevné chrániče kloubů, překryté kůží. To je vše? Kdepak, ochranné prvky jsou ale šikovně maskované. TPR je zkratka pro termoplastickou gumu, z níž jsou vyrobeny chrániče prstů a dlaní, místy podpořené ještě Termofoamem neboli paměťovou pěnou. A zevnitřku dlaní je ještě podšívka z materiálu PWR|shield, jenž má zabraňovat prodření. Celé rukavice jsou z kozinky, žádné textilie. Zkrátka „obrněné“ rukavice jako do MotoGP to nejsou, ale ochrany mají víc, než byste do nich na první pohled řekli. Nebojím se v nich, a to je pro mě důležité. A že já jsem na sebe opatrný, pokud jde o potenciální nebezpečí nějakého bebíčka.

Čím si mě Rev'ity Monster 2 naprosto získaly, je pohodlí. Když jsem si je poprvé natahoval na ruce, říkal jsem si, že jsem se musel seknout ve velikosti. Normálně mám všechny rukavice S, tady na štítku taky psali S, ale to musejí být snad XXS, vždyť tam ty rucééé – a byl jsem tam! Ale jako do pokojíčku. Mám spíše štíhlé dlaně s delšími prsty, a to je přesně střih těchto rukavic. Stejně jako boty vybíráte podle kopyta a ne podle velikosti, tak i rukavice vám musejí padnout a právě to se mi stalo u Rev'itu. Tohle jsou vůbec první rukavice, co jsem kdy měl, které mě netlačí na palcích, které mi matička příroda z nějakého důvodu nadělila o fous delší, než je běžné.

Pocitu pohodlí napomáhá příjemně měkká prošívaná vrchní část i strečové panely pod a nad chráničem pěstních kloubů, ovšem úplně „hadrový“ pocit z Monsterů nemáte. Ty TPR chrániče cítíte a celkově působí, jako by byly silnější, než ve skutečnosti jsou. Výrobce je označuje za plně perforované letní rukavice, ovšem pod tím si představuji něco úplně jiného. Tou perforací je zřejmě myšleno prošívání na hřbetní části, na prstech potom najdete malé otvory, ale lehké odvětrané letní rukavičky tohle rozhodně nejsou. Do vyloženě horkého počasí si beru jiné, tyhle naopak neváhám používat ani při podzimních teplotách, kdy samozřejmě řeším problém všech těchto stylovek s krátkou úzkou manžetou, a sice že mi fouká do rukávů.

Jelikož Rev'it není žádná no-name značka, nejsou Monstery 2 zrovínka levné – 3189 Kč je cenovka, která vám ale zároveň říká, že si kupujete kvalitní produkt. Nosil jsem je celou sezónu suverénně nejčastěji a fakt jsou skoro jako nové. Jelikož jsou ve stínu těch černých, které se nabízejí ve velikostech od S až po monstrózní 4XL, je tady výběr velikostí menší, ale jdou v MotoZemi objednat. A ještě jednu zajímavost jsem zapomněl – ty černé konečky palců a ukazováčků nejsou designová blbinka, ale máte je tu proto, abyste mohli šmrdlat v rukavicích po smartphonech nebo navigacích (či zkrátka těchto dotykových zařízeních) a nemuseli si sundávat rukavice. Fakt to funguje jako bez nich. Zkoušel jsem schválně i ostatní prsty bez těchto konečků a kdepak. Prostě nenápadné, ale promyšlené stylovky.

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)
Jiří Jevický - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Autoři článku obdrželi prémie 24 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist