Skútry Yamaha Neo´s a BW´s ještě levněji

Yamaha s příchodem jara připravila zajímavou nabídku pro všechny, kdo koukají po levném padesátkovém skútru. Populární modely BW´s a Neo´s zbavila všech zbytečností a parádiček, aby na ně mohla pod přívlastkem "Easy" pověsit ještě zajímavější cenovky. Původní verze obou skútrů samozřejmě v katalogu zůstávají i nadále.

Skútry Yamaha Neo´s a BW´s ještě levněji
Cílová skupina skútrů s motorem o objemu 50 ccm od letošního ledna, kdy k řízení stopětadvacítky začaly stačit papíry na auto, smrskla převážně na teenagery ve věku 15+. A v této věkové kategorii se dá předpokládat jenom malé procento kupců, kteří disponují neomezeným rozpočtem na nákup skútru. Yamaha přitom má v nejmenší kubatuře co nabídnout, a modely Neo´s i BW´s jsou designem jako stvořené právě pro mladé jezdce, Jak jim ale pořízení prvního motorového vozidla ještě více usnadnit? Jednoduše: snížit výrobní náklady a následně i koncovou cenu.
Yamaha vlastně nepřichází s žádnou převratnou novinkou. Některé automobilky už přišly na to, že když nějaký model nabídnou v takzvané základní verzi s pouze nejnutnější výbavou, projeví se to pozitivně na celkovém prodeji značky. Když má zákazník problém dosáhnout na nový vůz, rád vymění například lakované nárazníky, elektrické stahování okýnek nebo litá kola za lidovější cenu. A podobně na to šli i v Yamaze. Vzali dva populární a osvědčené skútry, a trochu ubrali trochu z jejich vysokého standardu. V "easy" verzích skútrů BW´s a Neo´s tak má klient šanci najít dostupnější alternativu, a přitom pořád získat veškeré výhody, plynoucí z vlastnictví produktu světové značky. Tedy především kvalitu, spolehlivost a servisní zázemí.
Oproti standardním modelům jsou Easy verze ochuzeny jenom o pár detailů: na výběr je u každého modelu pouze jediná barevná kombinace, místo litých kol jsou skútry vybaveny plechovými ráfky, kotoučové brzdy byly nahrazeny bubnovými, a z výbavy zmizel elektrický startér. Ani se nechce věřit, že těch pár úsporných opatření srazilo výsledné ceny řádově o čtvrtinu. Neo´s Easy bude na českém trhu stát 35 990,- Kč a BW´s Easy pořídíte jenom o čtyři tisícivky dráž. U dealerů se oba modely objeví nejpozději na přelomu března a dubna.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist