Triumph představil dvě speciální edice velkého Tigera

Triumph pro příští sezónu s novinkami nešetří a do už tak široké rodiny Tigerů přidává další dva kousky. Alpská a pouštní edice dvanáctistovkového endura přináší speciální lakování a několik doplňkových dílů pro středně vybavené modely XRx a XCx.

Kapitoly článku

Na množení a nabízení různých derivátů jednoho a toho samého modelu jsou v Hinckley specialisti. Asi nenajdete žádnou jinou značku, která by se v tomhle Triumphu podobala a upřímně bychom nechtěli být v kůži někoho, kdo si chce nějaké to britské cestovní enduro pořídit. Jen se na to podívejte, Tiger 1200 se od uvedení dvou nových edic nabízí v celkem osmi variantách! Od základního 1200 XR to jde přes lépe vybavené XRx až po vrcholné silničně orientované XRt, mezi nimi nově vyplňuje mezeru nový Tiger 1200 Alpine Edition a aby toho nebylo málo, můžete sáhnout také po snížené variantě XRx Low. Zájemci o offroadovější vzhled to mají trochu jednodušší, tam je jenom XCx, novinka Tiger 1200 Desert Edition a vrcholné XCa. Ještě se v tom vyznáte? Nejvtipnější na tom všem je, že změny mezi modely jsou minimální. Už XRx a XCx jsou technologiemi nabité strojovny s TFT přístrojovkou, bezklíčovým zapalováním, tempomatem, několika jízdními módy, elektronicky ovládaným plexi, vyhřívanými rukojeťmi, elektronickým podvozkem nebo sedlem nastavitelným do dvou poloh.

Kdo se po novém Tigerovi poohlíží, určitě zná specifikace jednotlivých verzí nazpaměť, my se tu raději podíváme na zoubek nově představeným verzím. Jak už bylo řečeno, ty vycházejí z modelů XRx a XCx. Jak to u různých speciálních edic bývá, číslo jedna jsou barvy. Silničněji pojatý model Alpine Edition vyjíždí na svých litých kolech ve sněhově bílé barvě s decentní horskou grafikou. Aby bylo na první pohled zřejmé, že jde o něco extra, jsou navíc na krytech chladiče umístěné znaky SE. Vcelku slušnou přidanou hodnotou je o 2,1 kilogramů lehčí koncovka výfuku Arrow, ale hlavně oboustranný quickshifter. Úplně ty samé benefity najdete také u pouštní Desert Edition, jen ta její barva je jiná a opět ji doplňuje unikátní grafika v podobě malého pouštího loga. Jak málo stačí k vytvoření nového modelu...

Informace o redaktorovi

Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist