Royal Enfield Continental GT se už vyrábí!

Od představení prvního konceptu utekly skoro dva roky, ale nakonec se indický café-racer přeci jen dočkal sériové výroby. Oficiální představení proběhlo minulý týden ve stylovém prostředí klubu Ace Café London, kam firma Royal Enfield přivezla hned několik desítek testovacích strojů.

Royal Enfield Continental GT se už vyrábí!

Kapitoly článku

V produkci značky Royal Enfield se nový model objevuje po hodně dlouhé době - doposud se firma řídila podobnou strategií, jako například ruský Ural. Ani Continental GT na pohled nevypadá jako moderní motorka, ale v tomto případě jde pochopitelně o záměr designéra, který se inspiroval vzhledem klasických motocyklů ze šedesátých let. Pod old-schoolovým kabátem se ale ukrývá řada soudobých technologií, jako například vstřikování paliva Keihin, elektrický startér, digitální elektronické zapalování, brzdy Brembo nebo plynové zadní tlumiče Öhlins s oddělenou nádobkou.
Na vývoji podvozku se ve velké míře podílela známá customérská dílna Harris Performance, která navrhovala základ rámu i geometrii. Konstrukce čtyřtaktního vzduchem chlazeného jednoválce vychází z osvědčeného motoru, používaného v modelové řadě Royal Enfield Bullet. Jeho zdvihový objem se po převrtání zvýšil z 500 na 535 ccm, přičemž výkon narostl na 21,4 kW (29,1 k) v 5 100 otáčkách a nejvyšší točivý moment dosahuje hodnoty 44 Nm ve 4 000 ot.za min. O distribuci výkonu se stará pětistupňová převodovka. 
Nový Continental GT je momentálně nejvýkonnějším modelem v nabídce značky Royal Enfield, a zárověň skoro nejlehčím - s pohotovostní hmotností 184 kg váží jenom o čtyři kila víc, než Bullet 350. Do nádrže se vejde 13,5 litru paliva.
Cena pro český trh byla stanovena na 169 tisíc korun. Zájemci v Anglii a Francii si už nyní mohou rezervovat zkušební jízdu, u nás se první dva kousky mají objevit už během října letošního roku.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.34
Známkováno: 29x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist