Závodní speciály Moto Guzzi knižně

Značka z Mandella del Lario loni oslavila úžasných 100 let své nepřetržité existence, navíc pořád ve stejné továrně. A v té se také vyráběly závodní speciály, které reprezentovaly Moto Guzzi v Grand Prix. Jejich historii si nyní můžete pořídit v knize od našeho spolupracovníka Alana Cathcarta.

Není snad italské značky, která by nezávodila. Tenhle národ to má prostě v krvi. Dnes má Moto Guzzi, již dlouhá léta pod křídly koncernu Piaggio, úplně jiné zaměření, ale svého času produkovala i pořádně sportovní motocykly a samozřejmě se účastnila mnohých závodů, Velké ceny nevyjímaje. Kniha nazvaná Moto Guzzi Racers, kterou napsal náš britský spolupracovník Alan Cathcart, jehož exkluzivní články vám přinášíme každou sobotu, mapuje historii továrních speciálů ze závodního oddělení, sídlícího v areálu továrny nedaleko známého větrného tunelu, které se zde začaly připravovat již dva roky po založení značky. Poslední odtud vyjely v roce 1957, poté se Moto Guzzi stáhla z mistrovství světa spolu s dalšími italskými značkami. Ten rok mimochodem získala pátý po sobě jdoucí titul ve třídě 350 cm3.

Nejznámějším závodním speciálem Guzzi je samozřejmě ikonická 500 V8, té je v knize věnováno opravdu hodně prostoru a dozvíte se kompletní technickou evoluci a závodní historii, nicméně těšit se můžete i na světovými tituly ověnčené jednoválce 250 a 350, stejně jako na různé další pětistovky s jedním, dvěma nebo čtyřmi válci. V originále si také můžete přečíst testy jak V8, tak modelu Bicilindrica, které jsme vám přinesli už v českém překladu.

Kniha Moto Guzzi Racers je typickým fanouškovským artefaktem. Má tvrdý obal a vysoce kvalitní papír, její formát je zhruba A4 na šířku a uvnitř najdete 160 stran plných obrázků a informací v angličtině a italštině. Objednávat ji můžete na webu vydavatele, společnosti FBA Motoitaliane z Florencie, a stojí 49 eur, přičemž dalších deset éček počítejte na dopravu do naší středoevropské kotliny.

Informace o redaktorovi

Alan Cathcart - (Odebírat články autora)
Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 30 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):motoguzzi_kveten
Objednat reklamu
TOPlist