globalmoto_unor
Vychytané stojany od M-Style

Neobejdou se bez nich servisáci ani silniční závodníci, ovšem své využití najdou v každé garáži, pokud na svém motocyklu nemáte centrální stojan. Řeč je o stojanech pod přední a zadní kolo. Možná se budete divit, co všechno se dá na takhle jednoduché pracovní pomůcce vymyslet, protože ty od české společnosti M-Style jsou opravdu vychytané.

M-Style nabízí přední a zadní stojany ve dvou modelových řadách: jako základní D20 a jako pokročilé D20U. Každá z variant má své silné stránky a rozhodně se nedá říci, že by „účko“ bylo vždycky na všechno lepší. V obou případech máte na výběr tři druhy, a sice univerzální přední stojan, přední stojan do krku řízení a univerzální zadní stojan. Plus si můžete ten zadní s předním do krku řízení koupit v cenově zvýhodněném setu.

Všechny stojany mají mnoho společných prvků. Především jde o stojany skládací – většina stojanů, které jsou na trhu, jsou dělané z jednoho kusu a jejich skladování nebo převoz dokáže člověku způsobit nejednu horkou chvilku. Stojany M-Style dokážete jednoduše složit, takže mají na výšku pár centimetrů, což bez problémů dáte do kufru osobáku nebo zastrčíte za skříň. Ramena stojanu jsou na čepu a jsou zajištěna ve sklopené nebo vyklopené poloze masivním ručním šroubem. Dalším společným znakem je kvalitní zpracování, odolné tvrdé lakování a stabilní konstrukce, stojany jsou dimenzované až na hmotnost 200kg / 1 stojan (půlka motorky). Tedy pro motorky do 400kg.

Co dále všechny stojany spojuje? Že jsou univerzální, a to do té míry, že zadní stojan může klidně sloužit jako přední. Vše je jenom o zvolených adaptérech. Těch M-Style nabízí hned několik druhů pro zadní i přední kola. A vlastně i ten přední stojan do krku řízení je jenom další nástavec. Mimochodem ten je výškově nastavitelný a dostáváte k němu pětici různě velkých adaptérů do různě širokých děr v krcích řízení, takže stojan potom bezpečně drží.

 

A v čem se stojany liší? D20 je klasika, vybavená kolečky pro snadné překlápění a případné popostrčení dopředu a dozadu. Kolečka jsou mimochodem kvalitní dvojitá na ložiskách a s vinylovým povrchem, mají navíc velký průměr, takže je manipulace komfortní. Modely D20U jsou unikátní tím, že se jedná o stojany pojízdné. Každý má zespodu čtveřici otočných menších koleček a hodí se hlavně do garáží a dílen s hladkým povrchem, kde můžete s motocyklem skvěle manévrovat i na malém prostoru – otočíte ho prakticky na pětníku, nebo v případě stísněných podmínek jej můžete třeba někam zastrčit, třeba když jej parkujete vedle automobilu v malé garáži. Zadní kolečka mají nášlapné brzdy, takže nemusíte mít strach, že by vám stroj někam odcestoval.

 

 

Poslední, avšak rozhodně ne malou výhodou stojanů M-Style je jejich cenová dostupnost. Modely D20 začínají na 1490 Kč za univerzální přední nebo zadní stojan, ten přední do krku řízení stojí 2490 Kč a set předního do krku a univerzálního zadního vyjde na 3499 Kč. Modely D20U jsou potom o pouhých 200 Kč dražší (1690 Kč za přední nebo zadní univerzál, 2690 Kč za přední do krku řízení), cenově zvýhodněný set na přední a zadní kolo potom vychází na 3855 Kč.

Informace o redaktorovi

PR článek - (Odebírat články autora)

Související firma
  • SEFIS Moto

    Jsme výrobce náhradních dílů a příslušenství. Děláme to, co nás baví. Naši práci děláme s maximálním nasazením, neboť chceme docílit dobře odvedené práce a mít kvalitní produkty pro Vás. Vaše spokojenost je na prvním místě. Těšíme se na Vaši přízeň, Váš tým SEFIS Moto. ...
TOPlist