Kraftwerk: nabíječka na plyn

Zdroj energie od německé firmy se nabíjí plynem. Nová vychytávka je vhodná pro cestovatele na dalekých cestách v přírodě, jelikož se obejde bez elektřiny.

Plánujete delší výlet mimo civilizaci, kde budete postrádat připojení do elektrické sítě, abyste si mohli nabít mobil, GPS, foťák, kameru nebo někteří z vás i tablet? Pak je tu nová 200gramová krabička od firmy Kraftwerk, která se vejde do kapsy, a sbírá energii z běžně dostupného plynu. Stejně jako si plníte zapalovač, můžete teď nakrmit i tuto novou věcičku a to během  pouhých tří vteřin.
Na vývoji se pracovalo již od roku 2008. Výrobce garantuje nulové vyzařované teplo, bez výparů a jediné co potřebujete je plynová nádobka, kterou hodíte pod sedlo nebo do batohu, jenž také dodává výrobce. Nabíjení připojeného zařízení je prostřednictvím standardního USB kabelu a čas nabití závisí na daném zařízení a odpovídá standardnímu napájení ze sítě. Nabíječka je schopna pracovat při teplotách -15 až +55 stupňů.

Na těle krabičky není žádný přepínač on/off. Stačí pouze připojit zařízení a automaticky začne nabíjení. Použití, respektive převoz je možné jak uvnitř budov tak i například v letadlech. V letadle můžete převážet jak samotnou nabíječku, tak nádobku s plynem.
Její plnění je možné jak plynem do kempingových vařičů, tak náplní určenou pro zapalovače. Cartridge neboli náhradní nádobky s plynem jsou kompatibilní a je možno je zakoupit i od jiného výrobce kdekoli na světě. Obsah nádobky a její naplnění zobrazují LED diody, které při nabíjení připojeného zařízení blikají žlutě a postupně se zbarvují do červena. Žlutá informuje o naplnění, a pokud ustupuje do červena, je čas doplnit plyn.

Více najdete na stránkách výrobce, kde se můžete stát i testovačem nebo sponzorem projektu.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (19x):TOPlist