Nový Indian Scout

Na víkendovém srazu Sturgis se světu představila novinka, kterou nikdo moc nečekal. Podle prvních fotek vodou chlazeného V-twinu, které v předstihu zveřejnila firma Polaris, to vypadalo spíš na nový model Victory. Najednou je ale všechno jinak - vrací se legendární Indian Scout. Oblečen v tradičním kabátě, ale vyzbrojen moderními technologiemi.

Nový Indian Scout

Kapitoly článku

Scout ukazuje odklon od existující „těžké“ řady Chief, přesto by však měl přinést typické prvky značky Indian. Příkladem můžou být nádrž a blatníky, u kterých jsou vidět známé tvary a linie. Úplně nový je litý hliníkový rám, který napomáhá kompaktním rozměrům motocyklu. Podle výrobce se jedná o nejnižší a nejlehčí stroj ve své kategorii, a Harley-Davidson Sportster získává nového konkurenta.
Nový model by měl být podstatně svižnější a obratnější, tomu také napovídají technické parametry - pohotovostní hmotnost 253 kg, rozvor kol 1 562 mm a výška sedla 640 mm. Jako pohonná jednotka slouží kapalinou chlazený 60° vidlicový dvouválec DOHC o objemu 1 133 ccm s elektronickým vstřikováním paliva s maximálním výkonem 100 koní v 8 100 otáčkách a točivým momentem 98 Nm v 5 900 ot. za min. Distribuce výkonu probíhá přes šestistupňovou převodovku a ozubený řemen.
Základ podvozku tvoří nový hliníkový rám, odpružený vpředu 41mm vidlicí se zdvihem 120 mm a dvěma zadními tlumiči na hliníkové kyvce o zdvihu 76 mm. Šestnáctipalcové ráfky jsou obuté do pneumatik o rozměrech 130/90 vpředu a 150/80 vzadu. Kotoučové brzdy na obou kolech mají shodný průměr 298 mm a standardně jsou vybaveny ABS.
Indian Scout má oslovit mnohem více potencionálních zákazníků a to nejenom cenou, ale také kombinací značky / tradice a v neposlední řadě vlastnostmi samotného stroje. Tento model by měl značce Indian zajistit budoucnost a potvrdit její postavení na trhu. V USA se bude prodávat za 10.999,- USD.
 

Oficiální video

 
Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 9x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist