ktm_duben
Indický výrobce motocyklů Hero chystá expanzi do Evropy

Vůbec největší světový výrobce motocyklů Hero MotorCorp se při příležitosti motocyklové výstavy EICMA nechal slyšet, že příští rok můžeme jeho motocykly očekávat i v Evropě.

Výkonný ředitel firmy Pawan Munjal řekl na výstavě EICMA: "Dnes, je jeden z každých deseti motocyklů prodaných na celém světě motocykl Hero a každý druhý motocykl co se prodá v Indii je také Hero. To nás staví do jedinečné pozice a nutí rozvíjet naše podnikání na nových trzích napříč všemi kontinenty. Nyní se soustředíme na evropský trh. "

Hero Hastur

Jeden z prvních strojů, které půjdou do prodeje bude naháč Hero Hastur s paralelním kapalinou chlazeným dvouválcem o objemu 620 ccm, který vytlačí okolo 80 koní v 9 600 otáčkách a 72 Nm v 7750 otáčkách. Motor bude spolupracovat se šestistupňovou převodovkou a po designové stránce se můžete těšit na LEDková světla vpředu, vzadu i v blinkrech.
Pawan Munjal uvedl: "Vyvinuli jsme zcela nový motocykl, který bude našim prvním dospělým motocyklem, se kterým vstoupíme na celosvětový trh".

Hero HX250R

Další motocykl, tentokrát pro začátečníky, je model HX 250R s objemem 250 ccm. Firma Hero Motorcorp si nechala v Evropě registrovat ochrannou známku na název HX250R a prodej této malorážky bude zahájen již na začátku příštího roku na indickém trhu. Jednoválcový motor o výkonu 31 koní je ukotven v ocelovém trubkovém rámu a pohotovostní hmotnost motocyklu je 139 kilogramů. Pro srovnání poslední model Hondy CBR 250R vyprodukuje 26 koníků, ale váží tučných 164 kilogramů.
Tento bike navrhl Američan Erik Buell, který již se značkou Hero spolupracuje několik let a podílí se především na technickém vývoji. Na oplátku Hero sponzoruje jeho závodní tým, který druhou sezónu závodí v seriálu AMA Pro Road Racing. Erik má zájem aby tyto motocykly byly prodávány v Evropě a první pobočka jeho mateřské firmy EBR byla nedávno otevřena v Holandsku. 
Na otázku, zda by se model HX250R mohl prodávat v Evropě pod značkou EBR, ponechal bez komentáře. V USA si pak Hero Motorcorp nechalo registrovat ochranné známky na sedm nových maloobjemových modelů.

Oba modely byly k vidění i na výstavě v Miláně a jedněmi z prvních motorkářů, kteří si tyto novinky budou moci pořídit, budou borci z Itálie, Španělska a Francie. V roce 2017 se bude expandovat do Německa a Velké Británie.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):
Motokatalog.czTOPlist