ktm_rijen
Knížka pro fanoušky Monsterů od Alana Cathcarta

Pokud vám učarovaly kultovní naháče z Boloně, tahle publikace bude dobrým rozšířením vaší knihovničky. Ovšem pozor, nechte si místo ještě na druhý díl!

Jméno Alan Cathcart není naším čtenářům neznámé. Články tohoto dnes již legendárního britského motocyklového novináře, který jezdil snad na všem od řemenáčů po speciály z MotoGP a nejrůznější exkluzivní a raritní stroje, vám přinášíme každou sobotu již třetím rokem. Jejich seznam najdete tady, už je jich pěkná řádka.

Alan kromě klasických novinářských článků, které poskytuje desítkám redakcí z celého světa, mezi něž hrdě patří i server Motorkáři.cz, má na svém kontě ale již také spousty knih. Přeci jen jeho zkušenosti, znalosti a kontakty jsou natolik detailní, že by bylo škoda z nich dělat jenom krátký výtah do běžného článku. Pořídit si můžete publikace buď v digitální formě, anebo samozřejmě v klasické tištěné. A tam má Alan nyní jednu novinku.

Ducati Monster. Takhle jednoduše zní název nové knihy, žádné velké básnění. Publikaci na trh přináší italské vydavatelství FBA Motoitaliane, jež mohou znát především italofilové, neboť zde vznikají fanouškovské časopisy o motocyklech Ducati a Moto Guzzi. Další činností je potom vydávání knih, jak jinak než o italských motocyklech, a tou nejnovější je Alanova historie Monsterů. Půjde o dvojdílný cyklus, tato první 140stránková knížka s tvrdým přebalem, velmi kvalitním papírem a rozměry větší A4 (30 x 23 cm), pojednává výhradně o modelech se vzduchem chlazenými agregáty Desmodue. Tedy od prototypu, kdy si tehdy mladý argentinský designér Ducati Miguel Ángel Galluzzi postavil svého vysněného naháče, když skloubil superbikový rám z modelu 888 a dvouventilový motor, přes oficiální premiéru 24. října 1992 na veletrhu IFMA v Německu až po posledního vzducháče 797, jenž se prodával ještě loni. Druhý díl bude o vodnících, které začaly v roce 2001 modelem Monster S4, ale ten vyjde až na konci tohoto roku.

Kniha Ducati Monster, která je psaná italsky a anglicky (oběma jazyky zároveň, nejsou dvě verze), se prodává výhradně přes e-mail info@motoitaliane.it a zaplatíte za ni 49 EUR plus poštovné, které vás určitě vyjde levněji než cesta do Florencie, kde vydavatelství sídlí…

Informace o redaktorovi

Alan Cathcart - (Odebírat články autora)
Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 35 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist