Miláno: Derbi

Španělská Derbi se na výstavě blýskla hned několika novinkami. Z našeho pohledu tou nejžhavější byla kromě již v Paříži představené repliky Gpr Racing 50 Race Replica v barvách Lukáš Pěška především novinka Terra Adventure 125.

Miláno: Derbi

Jedná se o nové cestovní enduro velice líbivých tvarů určené pro začínající cestovatele. Motocykl byl k vidění ve stříbrné a červené barvě a po pravdě vyhlíží velice dospěle. Samozřejmostí je montáž nejrůznějšího příslušenství včetně bočních kufrů. O pohon se stará kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec o objemu 124,2 ccm s výkonem kolem 15 koní. Součástí je 6-stupňová převodovka a dospělácké rozměry kol vpředu 100/90x18” a vzadu 130/80x17”.


Výška sedla je 815 mm a nádrž pojme na tuto kategorii slušných 11 litrů (2,5l rezerva) paliva. S hmotností 117 kg se jedná určitě o zajímavý stroj. Otázkou je, jak bude motocykl hbitý v plné polní s kufry.


Není tajemstvím, že výrobce se soustřeďuje spíše na nižší objemy, tudíž i další stroj míří k mladým jezdcům v nižší třídě. Pod označením Senda Drd Evo 50 se skrývá nový stroj navazující na již dříve představenou řadu Senda Drd. V této podobě se jedná o supermoto na první pohled s nápadnými loukotěmi a brzdami za které by se nemusel styděť ani motocykl o pár objemových tříd výše. Vzhledově a použitou technikou se jedná jednoznačně o stroj na výši.
Další novinkou na nově představeném 125ccm motoru z koncernu Piaggio group je založen i další model s označením Mulhacén Café 125, který tak doplňuje loni představenou řadu Scrambler o stroj v nižší objemové třídě.
Nicméně i příznivci objemnější 659 nepřišli zkrátka. Výrobce si pro ně připravil lahůdku v podobě varianty Mulhacén Café 659 Ángel Nieto Limited Edition, která byla vytvořena jako pocta jezdci, který v minulosti přinesl Derbi mnoho vavřínů. Jednoznačně se jedná v červenočerném provedení v kombinaci se zlatavou barvou řidítek a vidlí a jedničkou na boku o opravdu krásný stroj.
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist