Can-Am Spyder od Bombardieru

Když se na Can-Am Spyder podívám s přimhouřenýma očima, pořád mi něco připomíná... ta silueta... co to jen... už to mám! Kanadští konstruktéři se zkrátka rozhodli přestavět sněžný skútr na silnici.

Can-Am Spyder od Bombardieru

Do motorky má tato

tříkolka

už opravdu hodně daleko, ale řidítka a sedlo to má. O pohon se stará litrový dvouválec, takže by s tím nakonec mohla být v provozu docela legrace, i když jinak to „geniálně“ spojuje všechny nevýhody auta a motorky dohromady. Bombardier má dlouhou tradici v konstrukci quadů a sněžných skútrů a chystá se tento zajímavý hybrid na hranici mezi motocyklem a sportovním kabrioletem, jak své dílo sám označuje, ke konci roku uvést na americký trh a příští rok i do Evropy.


Vzhledem k celkové hmotnosti 316 kg a výkonu vodou chlazeného dvouválce Rotax 990 cm3 ve výši 103 koní a pohonu zadního kola pomocí ozubeného řemenu bude docela oříšek vyhnout se driftování zadního kola. Proto Spyder obsahuje posilovač řízení, systém řízení trakce TCS, systém stabilizace vozidla VSS a samozřejmě také ABS. Při předpokládané maximální rychlosti 180 km/h to bez uvedené elektroniky asi opravdu nejde.


Spyder má pětistupňovou převodovku a bude možné si přiobjednat také sekvenční řazení pomocí tlačítka a zpátečkou. Majitel takovéhle lahůdky přece nebude slézat a tlačit ji při parkování do mezery mezi auty.


Webové stránky: spyder.brp.com

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist