Miláno 2008 - zajímavosti

V dalším článku z Milána přinášíme souhrn různých zajímavých nápadů, produktů nebo expozic. Americko-francouzské motocykly Wakan, speciální držáky pro spolujezdce na nádrži, helmy s airbagem, motorkářské hodinky, motocyklové obleky na zimu a další perličky.

Miláno 2008 - zajímavosti

Wakan

Motocykly Wakan v sobě spojují umění francouzského konstruktéra Joel Domergue a výkon amerických motorů S&S, výsledkem je nádherný stroj Roadster 1 Hundred - číslovka „1 stovka“ v názvu znamená objem motoru v kubických palcích. Výkon 115 koní se potýká se suchou hmotností 177 kg. Podívejte se sami na následujícím videu, jak zní a vypadá tahle krása v pohybu....Airoh

Jeden z největších světových výrobců motocyklových přileb, značka Airoh, nás na výstavě zaujala hlavně velkolepou expozicí. Stejně jako u svých helem organizátoři ukázali, že design stánku lze udělat zajímavě a ve velkém stylu. Airoh samozřejmě nepředstavil jen zajímavý stánek, ale i jeho obsah stál za to. Pro letošek byla představena zcela nová karbonová vyklápěčka a MX přilby se dočkaly zajímavých barevných variací.Vinxxgrip

Ze Švýcarska se na výstavě předvedly držáky pro spolujezdce VINXXGRIP. Skládají se z pevné ploché objímky, která se napevno přišroubuje k objímce hrdla nádrže sportovního motocyklu, a ze snímatelné hlavy s dvěma nasazovacími držáky, za které se může během jízdy spolujezdec držet. O pevnost nádrže nemusíte mít obavy, všechny schválené modely byly ozkoušeny osvědčenými zkušebnami, jako je například německá TUV. Jistou nevýhodou je, že tato pomůcka by se hodila především na delších cestách a dovolených na sportovní motorce ve dvou, kdy ovšem člověk potřebuje na nádrž umístit spíše tankvak...
A k čemu je takový držák dobrý? Dopředu nakloněný posaz spolujezdce zlepšuje ovladatelnost motocyklu, přitom ale spolujezdec při náhlém brždění nesjíždí na řidiče. Navíc se spolujezdci opřenému o ruce sedí mnohem pohodlněji, než když se musí držet v pase řidiče nebo mít ruce vykroucené dozadu na madlech spolujezdce za sedlem.
Importér pro český trh je teprve v jednání, ale věřím, že do jara se nějaký dovozce najde a tato zajímavá myšlenka se objeví i na našich silnicích. Cena 200 Eur odpovídá zhruba našim 5 tisícům korun, což za takto perfektně provedený dobrý nápad určitě některým supersporťáckým dvojicím bude stát za to.Tissot

Další švýcarská lahůdka na výstavě byly prestižní hodinky Tissot, která je oficiálním partnerem MotoGP. Tato značka každoročně posílá na trh limitovanou edici hodinek MotoGP a Nicky Hayden. Za exkluzivní hračku se ovšem platí exkluzivní cena, která se blíží ceně nejlevnějších padesátkových skútrů na našem trhu.
V Miláně obsadila expozice Tissot volné prostranství mezi pavilony a všiml jsem si, že jim obchody na místě šly docela dobře a každou chvíli někdo vytáhl devět stovek a odnášel si jedny motodžípíčka. Nebýt to v eurech, taky bych si asi jedny vzal.


Wunderlich

Zpátky k motorkám - vedle expozice BMW byly k vidění upravené bavoráky pod značkou Wunderlich. Komu nestačí sériové bávo, může si ještě pár tisíc Euro připlatit a pořídit si vlastní barevnou variaci vyšperkovanou spoustou doplňků.
Ale vybírání v luxusním a patřičně oceněném katalogu asi nebude orientované české stavitele - odhaduji, že většina klientely pochází z Německa - od toho také německý název, který v překladu znamená „zvláštní, neobyčejný“.


APC helmy s airbagem

Španělská společnost APC se myšlenkou airbagů na ochranu krční páteře vestavěných do helmy zabývá již od roku 2004. Hlavním problémem při vývoji vždy byl systém aktivace - různá lanka a pružiny zkrátka nikdy nedokázaly vystihnout všechny možné scénáře havárie.
Řešení přinesly až elektronické řídicí systémy používané v autech. O aktivaci airbagu se tedy od letoška stará malá řídicí jednotka umístěná pod sedlem, která dokáže vyhodnotit charakter nárazu a bezdrátově aktivovat airbag v límci helmy.
Jen doufám, že až mi jednou spadne motorka u pumpy ze stojánku, že mě to uvnitř u kasy neodpállí... ale žerty stranou, podívejte se na ilustrační video a bude vám jasné, že tohle z hlediska bezpečnosti rozhodně není špatná pomůcka!
 

Rev´it

Mezi výrobci oděvů nás zaujala expozice značky Rev'it. Kromě lahůdek v podobě pěkných dámských modelů a kombinéz závodníků, které tato značka sponzoruje (například Randy de Puniet), zde byla k vidění řada oděvů určených na zimu.
Jednodílné či dvoudílné provedení této zimní kombinézy Infinity nabízí pohodu i v dešti a zimě, což by mohli ocenit zvláště britští jezdci, kteří jsou známí svým zarputilým dojížděním do zaměstnání na motorce i přes zimu. Samozřejmostí je vybavení protektory, méně samozřejmou záležitostí je poměrně vysoká cena, která přesahuje částku dvaceti tisíc korun.

Draggin Jeans

Na stánku tohoto výrobce kevlarových jeansů (viz náš loňský testík) jsem nepotkal nic nového, ale moc mě pobavil povedený reklamní banner na tuto značku. Slovní hříčka spojující slova "ass" (zadek) a "assets" (vlastnictví) působí v tomto spojení smyslů docela půvabně.

Zadona

Kdo říká, že v divokých barvách a vzorek musí být vyvedené jen helmy? S páteřáky firmy Zadona určitě nebudete muset svoji slečnu přesvědčovat k nošení této ochranné výbavy.


Miláno 2008: Ostatní příslušenství a zajímavosti


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.Autor: Jarda, střih: Mira

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist