yamaha_doplnky_3
Jiří Procházka a Martin Trautman na tandemu s Vláďou: Obor mechanik motocyklů musíme otevřít

Stačí se na našem webu podívat do sekce Motopráce a okamžitě vám bude jasné, že kvalitních lidí a šikovných mechaniků je jako šafránu. Páteční seriál rozhovorů Na tandemu s Vláďou přivítal zástupce střední odborné školy Soslovo, ředitele Jiřího Procházku a Martina Trautmana, kteří se rozhodli otevřít obor mechanik motorek. Cílem je vzdělávat a vychovávat odborníky, kteří najdou uplatnění v motoservisech.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

O čem se mluvilo:

  • O nedostatku mechaniků motocyklů
  • Jak vznikla myšlenka otevřít obor mechanik motocyklů
  • O náplni výuky a o tom, na co obor klade důraz
  • Jakým způsobem by měla probíhat výuka a co by se studenti měli naučit
  • O motorkách, cestování a místech, kam se rádi vrací
Náš tip

Audio v nezkrácené verzi zde: soslovosice.mp3

 

Ředitel střední odborné školy technické a zahradnické v Lovosicích Jiří Procházka je motorkář tělem a duší a Martin Trautman je na tom úplně stejně. Když se spolu potkali, napadlo je otevřít obor opravář a mechanik motocyklů, protože dobře vědí, že o tuto profesi je na trhu práce velký zájem. Asi nemá cenu rozebírat, jak těžké je najít a zaplatit šikovného mechanika. Poslechněte si vyprávění Martina, který má dlouholeté zkušenosti s výukou motocyklových mechaniků v Brně a rád by se stejnému oboru věnoval ve svém novém působišti v Lovosicích.

Ředitel školy Jirka Procházka je tomu nakloněn a dělá všechno proto, aby škola pro nové studenty vytvořila co nejlepší podmínky a zajistila kvalitní výuku. Poslechněte si rozhovor, kde se mluví o specifickém oboru, který musí být pro kluky milující jednu stopu doslova hozenou rukavicí. Je skvělé, že oba vědí, za čím jdou a co všechno chtějí studentům poskytnout. Nepochybujte o tom, že Jirka i Martin mají v garáži motorku a oba vypráví, co pro ně znamená, kam na ni rádi vyrazí, kde se pěkně svezou a jaké lokace by všem doporučili v sedle motorky vidět.

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist