Jiří "Conny" Kondelík na tandemu s Vláďou: Můj motokrosový pařez točil jedenáct tisíc otáček

Páteční seriál rozhovorů Na tandemu s Vláďou navštívil Jiří "Conny" Kondelík, který vypráví o motokrosu a začátcích na padesátkovém motokrosovém speciálu, který vycházel z klasického pařezu. V době kdy Jirka závodil, byla kategorie padesátek v největší ráži a na terénních malorážkách závodily dnes už motokrosové legendy, jako je Antonín Baborovský nebo Jiří Churavý a Zdeněk Velký.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

O čem se mluvilo:

  • O tom, jak Jirka začal závodit
  • Jak vypadala motokrosová padesátka vyrobena doma v garáži
  • O závodech a kamarádech, jako je Antonín Baborovský nebo Jiří Churavý a Zdeněk Velký
  • O závodech veteránů a motorkách, které psaly historii

Jiří Kondelík vypráví o začátcích na motokrosovém speciálu, který mu doma v garáži vyrobil jeho otec. Šlo o klasického pařeza, co ve finále neměl se sérií moc společného. Jeho tříkvaltový motor byl později vyměněn za čtyřkvalt, který točit neuvěřitelných jedenáct tisíc otáček. V té době se závodilo po celé republice a na závody chodila neskutečná divácká kulisa.

Náš tip

Stahujte nekrácenou verzi: kondelik.mp3

V rozhovoru Jirka popisuje, jaké úpravy se na motokrosových malorážkách dělaly, jaký byl rozdíl mezi „továrním“ speciálem a motorkou vyrobenou doma v garáži a také o tom, co je zlobilo a jak je motorka dokázala potrápit. Poslechněte si vyprávění o závodění na malých motorkách, na kterých vyrostly motokrosové legendy, co ve své době patřily mezi světovou špičku. 

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 16 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist