Leonart Daytona 125 a 350 ze Španělska

Značka Leonart asi nikomu z nás moc neřekne, jde o malou španělskou firmu, která se specializuje na maloobjemové custom choppery s velkým důrazem na design. I když nejde o velkou firmu, umí připravit opravdu povedený bike, za který by se nemusel stydět kdejaký velký motorkář! Inovovaný model Daytona je toho důkazem.

Leonart Daytona 125 a 350 ze Španělska
Daytona na první pohled vypadá jako dospělá motorka, malý objem byste jí asi hned netypovali. Má blízko k motocyklům Harley-Davidson, k čemuž dopomáhá trubkový soft tail rám z produkce stejného dodavatele, který vyrábí rámy pro Gas Gas nebo Rieju. Pohonnou jednotkou je motor o objemu 125 ccm z produkce Piaggio a stejný najdeme třeba v Aprilii RS4 nebo v Derbi Senda GPR. Druhou motorizací je paralelní dvouválec o objemu 350 ccm, ale jeho bližší specifikace nám nejsou známy.Vodou chlazený jednoválec Piaggio ze sebe vymáčkne 11 kW při 9 500 ot./min. a 12 Nm točivého momentu v 7 500 otáčkách. Takže ideální porce výkonu pro řidičák A1 do 125 ccm! I když jde o sportovní motor, tak se v chopperu chová velice dobře a třeba dle francouzské recenze je jízda na Daytoně 125 opravdu zábava. Naši západní kolegové si rovněž pochvalovali hutný zvuk z výfuků nebo slušný brzdný účinek.
Ten zaručuje dvojice předních kotoučů s průměrem 300 mm a zadní 240 mm kotouč. Dvoupístkové brzdy tak nemají moc práce se zastavením mašiny, která má 140 kilogramů suché hmotnosti. O tlumení se stará přední vidlice s průměrem trubek 48 mm a dvojice zadních bočních tlumičů, které jsou šikovně schovány v rámu. Působivě vypadá i přední 21“ kolo s pneumatikou 90/90. Zadní guma má rozměry 16 palců a rozměr 160/80. Oba paprskovité disky jsou v černé barvě a rozvor kol je 1550 mm.


Design je kapitolou samou pro sebe. Dlouho jsme neviděli takto povedený malorážkový chopper a je pravda, že podobné stavby jsme zvyklí vídat s velkým V-Twinem, např. od S&S!

Jelikož jde o malosériovou výrobu, nemůžeme čekat, že budou Daytony lehce k sehnání. Leonart plánuje výrobu zhruba 500 kusů za rok, přičemž většina míří na domácí trh. Jen pro představu, motocyklový dealer „1Pulsion“ nabízí na svých stránkách Daytonu 125 za 4 499 eur, což je asi 125 tisíc korun.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.22
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist