Big Bear Choppers Titanium

Jestli znáte seriál „Americký chopper“, tak určitě víte, jak to v USA v takových dílnách chodí. Spousta udělaných chlapíků, nějací vousáči, ale naštěstí, alespoň většinou, opravdu umí stavět motorky a Titanium od BBC by toho mohl být důkazem.

V BBC si se svou „vlajkovou lodí“ pořádně vyhráli. Ve vývoji je již přes dva roky a první model jsme mohli vidět v první půlce roku 2013. Za tu dobu se na motorce odehrálo několik změn a nyní se zdá, že jsou úpravy u konce.
Titanium je postaveno na H-D rámu FXR, který patří ke špičce. Na jeho vývoji se podílelo sedm konstruktérů, mezi nimi třeba Erik Buell. V BBC si ho ještě lehce poupravili, aby více vyhovoval jejich motorce.
Motor je od známé americké firmy S&S s modelovým označením V111. Dvouválec nabízí 116 koní a točivý moment 166 Nm, maximálka je kolem 240 km/h. V kombinaci se šestistupňovou převodovkou Baker a výfukem vyvinutým za spolupráce BBC a Yoshimury by se nemělo jednat o líný a těžkopádný cestovní chopper.
Se zkrocením výkonu pomáhá Öhlins odpružení nejvyšší řady ve zlaté barvě, brzdy Brembo, opět nejvyšší řady, a hydraulická spojka. Na ničem se nešetřilo ani u ostatních dílů, karbonová kapotáž, silné LED osvětlení a spousta doplňkové výbavy. Za zmínku ještě stojí hodně vysoko položená řídítka.
Když už je řeč o výbavě, tak Big Bear Chopper nabízí model Titanium v několika verzích s různou výbavou, která zahrnuje různou míru kapotáže, kožené brašny, přídavná světla pro lepší viditelnost v zatáčkách, barevné provedení a tak dále. Základní model se prodává za 37 900 dolarů (kolem 900 tisíc korun).

Informace o redaktorovi

Roman Daněk - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (14x):TOPlist