ktm_zari
Představení – nový Motohouse 11/2019

Ještě neskončila jedna sezona a nám už se otevírá ta další. Jako první „vlašťovku“ k zimní kanonádě testů modelů 2020 přijměte okruhový test nové Yamahy YZF-R1 i se vším tím osobním, co jsme k testu do časopisu přidali a co k téhle motorce cítíme. A nejen to, v čísle najdete i naše redakční bentické testy z USA nových modelů H-D, jmenovitě Harley-Davidson Low Rider S a Harley-Davidson Road Glide Limited. A je toho ještě mnohem víc, vždyť sami posuďte…

MH Exclusive - nová Yamaha YZF-R1 / R1M
Připravte se na to, že to, co se letos stalo R1, se brzy stane většině dalších modelů. O co jde? Euro 5, ta zatracená emisní norma, která je stále přísnější a výrobci na ni musí reagovat, pokud si chtějí udělat v portfoliu své úspěšné modely. A R1 je první motorkou od Yamahy, která nová pravidla splňuje.

Nejlepší R1 historie
Měl jsem to štěstí, že jsem řídil všechny verze a modelové roky téhle legendární motorky. Tady je můj výběr toho, které mi nejvíc přirostly k srdci a proč.Snil jsem o ní od svých osmnácti let a teď jsem si ji konečně pořídil. Originální první R1 s karburátory a ikonickým modrým lakem. Koupená z bazaru v relativně slušném stavu, ale po pořádné kontrole se ukázalo, že dvacetiletá motorka je dvacetiletá motorka.

ANGLIE - Rychle a daleko!
Konec devadesátých let znamenal honbu za tou nejrychlejší produkční motorkou:
Honda CBR1100XX Super Blackbird
vs. Kawasaki ZX-12R
vs. Suzuki Hayabusa

MH Test – MV Agusta Brutale 800 RR
Svět potřebuje továrny jako MV Agusta. Sice jim něco chybí, ale ony to umí vynahradit statečností a ryzím nadšením. Možná nejsou tak zajištěné jako zavedení hráči, nemají takový přístup k vývoji ani lidské zdroje, ale když z bran ve Varese vyjede další motorka, můžete vsadit svou hypotéku na to, že to bude neskutečná šleha.

MH Exclusive – nový Harley-Davidson Low Rider S
Je suché teplo, nebo spíš prostě hic. Vymydlený nebe má barvu, kterou od nás neznám, a ani tyhle orly doma nepotkávám. Vlastně všechno je tu tak jiný… a přeci tak známý. Proplétáme se s naší skupinou klikatými silničkami nahoru do kopců nad San Diegem a já jsem si jistý, že jsem tu už byl. Zní to neuvěřitelně, ale když zastavujeme na oběd v jedné venkovské hospůdce, jsem si naprosto jistý.

MH Exclusive - Harley-Davidson řada Touring
Když ráno stojíš na parkovišti, kde je vyskládaných všech sedm modelů řady Touring a k tomu navíc pár CVO, je dost těžký se rozhodnout, na který z těch parníků si položíš helmu a tím naznačíš, že na tomhle jedeš. Samozřejmě se počítá s tím, že si během dne budeme motorky prohazovat, ale přeci jen, začátek je pro pocit důležitej. Rozum říká sednout na novou Road Glide Limited a přinést vám z ní co nejvíc zkušeností, ale…

Fascinace - Hazan Motorworks KNTT
Tak dlouhá historie, tak široký záběr a silná vazba na customový svět, to u H-D znamená neuvěřitelné množství různých derivátů. Chcete komfortní koráb? Máte ho mít. Toužíte po brutální bestii? Není problém. Sportovní (neříkám okruhovou) motorku? Taky máme! Pozér bike pro plážovýho povaleče? No jasně.

MH TEST – Honda Gold Wing GL1800 Tour DCT
Abych vše uvedl na správnou míru. Nebudeme se zde opakovat, znovu vypočítávat funkce hondí hyper cestovní motorky a opisovat data ze stokrát okoukané tabulky. Náš časopis už tento stroj pečlivě testoval například v číslech MH 3/2018 a MH 6/2018 (překlopené testy najdete už i na webu motohouse.cz) a my si stojíme za vším, co jsme o Gold Wingu již jednou řekli.

MH na akci – Honda Fest 2019
Honda Fest chválíme už dlouhé roky, ostatně letos byl tenhle svátek všech „Honďáků“ pořádán již po desáté a rozhodně ne naposled! Zpočátku z běžné adventure akce určené pro zákazníky značky se postupem času vyvinulo něco natolik unikátního, že nám to už závidí i v okolních zemích a na kluky a holky z českého a slovenského zastoupení Hondy se kouká po celé Evropě s obdivem.

MH test – Ducati SuperSport
Hned na zatáčku bychom si asi měli vyjasnit jednu věc: I když červená kapota a letmák vypadají, že by se chtěly podobat Panigale, tohle žádná Panigale rozhodně není. Ani z daleka. 959 je z hlediska jízdního zážitku na úplně jiné úrovni, a přestože vám pár chytráků na internetových fórech bude tvrdit, že je to pravý sportovní svezení, nevěřte jim.

MH dívčí test – Vespa GTS 300
Modelová řada s označením GTS má v nabídce pět variant: elegantní Vespa GTS, módní GTS Touring, sportovní GTS Super a ještě sportovnější GTS Super Sport a ten nejnabitější model GTS SuperTech, který právě tenhle týden můžu testovat! Vespa přichází s novým motorem 300 hpe (High Performance Engine). V historii značky jde o nejsilnější motor splňující standardy normy Euro 5.

MH servis – přilba po sezoně
Pro většinu z nás v těchto dnech končí sezona. A tak nás zajímaly rady, jak nejlépe ošetřit své přilby a oblečení. Vše čisté totiž déle slouží a taky vydrží. Místa se špínou a bordýlkem se namočí, mouchy se nechají pěkně minutku nasáknout a pak se přiloží na celou špinavou část ještě mokrý papír. Ten nechte klidně pět minut na přilbě, jen ať to působí!

SPORT – MotoGP
Diskutované téma: „Král se jmenuje Marc Márquez! O tom teď žádná. Kolikrát však ještě tuto větu uslyšíme a kde až skončí jeho fenomenální šňůra úspěchu?“ Je mu teprve 26 let a po vítězství v Aragónu už musí získat svůj osmý titul mistra světa, i kdyby další letošní závody jen odcouval. Jeho fanoušci jsou v extázi a předpovídají…

SPORT – MotoGP pneumatiky
V současné době dodává pneumatiky všem týmům MotoGP jediný výrobce – francouzská fabrika Michelin. Koncept jednoho výrobce není novinkou, ale byly časy, kdy proti sobě závodily stroje na pneumatikách různých výrobců. Proč tomu v současné době tak není? Jaký má význam omezení jednotného dodavatele pneumatik?

Sport – Road Racing
Ryan Farquhar, držitel rekordu v podobě 357 vítězství!
Asi již většina z nás slyšela o Guinnessově knize rekordů, v níž se můžeme dočíst řadu seriózních, ale i dost neobvyklých údajů o těch „nej“ výkonech světa. Letos k nim přibyl také jeden nový záznam z motocyklového sportu, který se týká irského závodníka Ryana Farquhara. Znáte ho? Příznivci road racingu určitě ano.

Sportovní aktuality
Rekordní titul pro Kawasaki. Letošní sezona vypadala v MS Superbike na počátku jako skutečně zlomová. Z MotoGP přestoupil Álvaro Bautista a jeho zbrusu nová Ducati se jevila na začátku sezony neporazitelná. Zdálo se, že historie šampionátu WSBK se bude muset po dlouhé době opět učit nějaká nová jména vítězů, do popředí se s ambiciózním projektem se čtyřmi jezdci dostala i Yamaha.

TLAPY – naše testy
Gumy jsou nekonečně populární téma a my je pro vás rádi testujeme. Dnes jedny špalkový pro cestovní endura od Gase a sportovní po silniční paliče do Carlose. Testovány byly:
*Bridgestone Adventurecross AX41
* Metzeler Sportec M7 RR

MH test - ojeté Yamaha R6 vs. Yamaha R1
Moderní sportovní motorka je vážně věc. Nesmírně rychlá, soustředěná a až překvapivě použitelná. Dřív to tak totiž nebylo a my jsme tady dnes proto, abychom se do dob ryzích zážitků znovu podívali. A podle reakcí okolních lidí jsme si na to asi nemohli vybrat lepší stroje. Jsou to nefalšované legendy, skuteční hrdinové dělnické třídy, kteří na zlomu milénia prahnuli po nekonečných otáčkách z vymotaného čtyřválce.

Dlouhotest – Yamaha MT-09 SP
Kdyby měl komiksový hrdina motorku, byla by to 09 ve verzi SP. Už základ je moc fajn strojek, ale zadní péro Öhlins a vidlice KYB vpředu s progresivními pružinami z ní udělaly doslova okreskový zvíře. Konečně má teď podporu od podvozku, kterou si tak skvělý tříválcový motor zaslouží. Hlavní rozdíl je cítit ze zadku, který umožní pneumatice mnohem lepší styk se silnicí, a když jí ze zatáčky pořádně zatopíte, už tam není to znatelné přikrčení.

Cestopis
OVLK – Ride to bůhvíkam 4.díl
Bájná M41, která vede přes vysoké hory Pamíru. Sem jsem se hrozně těšil, protože jsem si Pamír před dvěma lety tak moc zamiloval, že to byl jeden z hlavních bodů letošní cesty! Před dvěma roky jsem v Tádžikistánu strávil jen pár dní, a tak bylo mým hlavním cílem nejen projet téměř všechny možné cesty na Pamíru, ale také strávit opět hodně času s místními a poznat kulturu, která je mnohem více pamírská, než tádžická.

Custom - Auto Fabrica
Tentokrát se nepodíváme na jednu motorku v různých podobách, ale na jednu dílnu. Konkrétně jde o dílnu, kterou založili v roce 2013 v jihozápadní Anglii bratři Bujar a Gazmend Muharremiovi a která dnes patří k těm nejznámějším v celém customovém světě. A my budeme mít už brzy možnost vidět jejich motorky v Praze!

MH na akci - Klasick Race vol. 3
Třetí ročník sranda závodu pořádaného pražskou partičkou Klasick Wheels přivítala skvostná trať středočeského Nečína. A jelikož tahle akce roste, větší trať jí rozhodně prospěla. Tentokrát se proti sobě postavily motorky hned ve čtyřech kategoriích – „off“ neboli scramblery, pro které byla akce původně pořádána, „on“ neboli ostatní custom motorky, retro krosky (to byla velká podívaná) a samostatně byl postaven Himalayan Cup

MotohouseKy
Stalo se zhruba před rokem: Na motokrosové trati v Lešanech právě probíhá Klasick Race vol. II. Přicházím do stanu, přemýšlím, nevnímám okolí a zastavuji se u stolu, kde Ervín s Karkysem o něčem diskutují. „Je v závodě nějaká holka?“ ptám se. Oba se na mě podívají. „No ptám se, jestli se taky registrovala nějaká holka?“ Přichází odpověď, která má za následek, že mě celý letošní srpen můj muž vidí jen, jak padám večer únavou do postele…

SOUTĚŽ O VÝFUK REMUS V HODNOTĚ DO 25 000 Kč
Ve spolupráci s dovozcem výfukových systémů REMUS pro moto i auto do ČR / SK jsme pro vás připravili atraktivní soutěž, ve které můžete vyhrát výfuk z nabídky REMUS až do hodnoty 25 000 Kč a další dva z vás získají slevu 5000 Kč! A to nejen pro svou mašinu, ale klidně i pro auto!

Nový tištěný Motohouse 11/2019
V prodeji od pátku 11. října 2019

cena časopisu 99 Kč (SK verze 3,80 €)
roční předplatné 850 Kč, 899 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)
info předplatné: www.send.cz
Více info na www.motohouse.cz

ON LINE již teď k dispozici na:
Floowie: http://www.floowie.com/cs/zobrazeni/mh-11-2019
Alza: https://www.alza.cz/media/motohouse-11-19-d5686675.htm
Digiport: https://www.digiport.cz/detail/floowie-pu/408920/775-motohouse-11-2019

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist