yamaha_demo_tour
Motohouse 5/2017

Jarní číslo Motohouse věnujeme tradičně hlavně prvnímu zkoušení novinek. Letos tomu nebude jinak. V testech a v rubrice „first ride“ pohovoříme hned o 12 různých motorkách, z nichž většina jsou právě čerstvé novinky roku 2017. Navíc s námi využijte možnost podívat se na ranč Valentina Rossiho nebo třeba do Francie na test silničních pneumatik Dunlop. A samozřejmě je toho ještě daleko víc, ostatně posuďte sami, zde první náhledy…

MH TEST - Yamaha SCR950
Jak daleko může být od čopru ke scrambleru? Yamaha udělala trochu překvapivý krok a rozhodla se ukázat, že i tudy to půjde. Novinku SCR950 jsme pro vás otestovali na Sardinii.

FIRST RIDE - Jawa 350 OHC
Najeli jsme první kilometry na motorce, o které se hodně mluví a do jejíhož testu nelze vstoupit bez emoce. A náš verdikt? Docela nás překvapila…

FIRST RIDE - Benelli TRK 521 Traveler
Na rozdíl od kolegů baristů u nás piccolo existuje! Nová Benelli s dvouválcovou pětistovkou si tak říkat určitě může, i když vlastně zas tak malá není.

FIRST RIDE - Kawasaki Z900
Samozřejmě, 948 kubíků a 125 koní staví Z 900 do naprosto jiné roviny. Z „příjemného naháče“ se stal „supernaháč“, a to je vývoj, který si prostě musíte přát!

FIRST RIDE - BMW S 1000 R
O pět koní posílený motor s výslednou číslicí 165, lehce pozměněná maska předku, titanový výfuk Akrapovič a o dvě kila snížená váha.

MH TEST - KTM 1090 Adventure
Bavit se o 1090 Adventure jako o malém Adviku je poněkud zarážející. Ovšem pravdou je, že jde o základní model řady a KTM na něj hodně sází. Bude ale opravdu tak dobrý?

Reportáž - Rossiho ranč
U Rossiho za barákem. To, co začalo jako místo na vyblbnutí, se za několik let stalo Mekkou pro milovníky jízdy bokem. Vítejte na Rossiho ranči.

MH TEST - Pneumatiky Dunlop
Nová pneumatika od Dunlopu vypadá jako skvělá volba pro rychlou silniční jízdu a občasný výlet na závodní okruh. Vyzkoušeli jsme si je ve Francii.

Srovnání - Aprilia Tuono V4 1000 Factory vs. Yamaha MT-10
Supernaháče. Psychopati. Třída sama pro sebe. Tohle jsou mašiny vyžadující víc než stoprocentní pozornost. Oproti tuctovým motorkám mají všeho o kousek víc.

Dlouhodobý test - Ducati Multistrada 1200 Enduro
Dvanáct tisíc kilometrů, to už je porce, po které můžete o motorce mluvit tak nějak zasvěceně.

MH Test - Suzuki SV650
Ono totiž vysoký výkon a exkluzivní strojovna nemusí být vždy zárukou nejlepší jízdní zábavy. Jasným důkazem toho je právě i SVéčko.

Srovnání - Kawasaki J125 vs. Yamaha NMax
Co se skútrů týče, byl pro naši redakci loňský rok bohatý. Dva koncepčně odlišné modely svěřili jsme dvěma koncepčně odlišným kolegům.

Sport - MotoGP
Ne, opravdu nepřeháním. Letošní sezona by mohla být možná jednou z těch nejvíc „top“ v historii. Důvodů k takovému tvrzení můžu doložit hned několik.

MS Superbike
MS Superbike začalo přesně tam, kde loni skončilo. Červená Ducati, zelená Kawa a za nimi hrůzně rozevřená temná díra…

R.I.P. John Surtees
Odešel jediný pilot, který dokázal získat titul mistra světa ve formuli 1, když předtím několikrát opanoval motocyklový šampionát. Takový druhý se nenarodí!

Reportáž - Masters Of Dirt
Vídeň, polovina března a jedna z nejdivočejších evropských akcí letošního jara – u toho jsme samozřejmě nemohli a nechtěli chybět!

Rozhovor - BONMOTO.CZ
Slavnostní otevření plánujeme na předposlední dubnový víkend, kdy se v Brně pojede Jarní cena na Masarykově kruhu – ptali jsme se Martina Hledíka

Adventura – Rumunsko II.díl
Není to sice žádná Asie, ale už je to východ a je to prostě jiná Evropa, než na kterou jsme zvyklí. Příroda je nedotčená, lidi mnohem méně zblblí konzumem.

Přestavba BMW
Starší dvouventily z Bavorska se poslední roky staly velmi oblíbeným základem všemožných přestaveb a tenhle trend pomalu, ale jistě míří i k nám

Motosalon 2017
Jarní výstava je rituál, obřad a neodolatelný svod trhající naše aorty! Sednete s kámošema do auta a jedete se podívat na všechny ty motorky. Jak krásný je to den!

Nový tištěný Motohouse 5/2017 v prodeji od středy 19. dubna 2017
cena časopisu 99 Kč (SK verze 3,80 €)
roční předplatné 850 Kč, 899 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)
info předplatné: www.send.cz

Floowie - http://www.floowie.com/cs/zobrazeni/mh-5-2017
Alza Media - https://www.alza.cz/media/motohouse-d2171472.htm
Frag - https://www.frag.cz/casopisy-noviny/motohouse-5-2017

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (6x):TOPlist