ktm_unor
Motohouse 3/2016

Zimní Motohouse je plný testů motorek. Udělali jsme si malou rekapitulaci a přinášíme ty nejzajímavější kousky z loňské testovací sezony. Připravili jsme též ohlédnutí za předešlými 10 lety u nás v redakci a svým způsobem tak poděkovali všem, co putují celou tu dobu společně s námi. Těšíme se na setkání s vámi všemi za měsíc na výstavě v Brně...

PŘEDSTAVENÍ: MV Agusta F3 800 RC
Zhluboka se nadechněte a nechte se unášet představami. Svět plnokrevných závodních strojů právě sestoupil i mezi obyčejné smrtelníky. Nová MV Agusta F3 800 RC je toho jasným důkazem.

PŘEDSTAVENÍ: Moto Guzzi V9
A právě proto vznikají motorky, jako je Moto Guzzi V9. Odkazují k téhle době a nabízejí nám iluzi, že se to jednoduché a milé může vrátit, že to ještě jednou v životě prožijeme. Je to v tom nostalgie, nic jiného nás za tyhle řídítka asi nepřivede.

MH TEST – 2015 Triumph Street Triple
Ta motorka má nerva. A pořádnýho. Je jako třídní grázl na dětským hřišti. Neposedí, lítá v otáčkách sem a tam a maličko skrz sedačku brní do částí těla, kde to není protivné. Právě naopak, je radost si s ním pohrávat a využívat i toho posledního koně, kterýho z něj vyždímáte.

MH TEST: Kawasaki Z300
Ti z vás, kteří jsou staršího data výroby (ne že bych se považoval za rozumného staříka, blbej jsem pořád), si jistě pamatují na stroje, které vládly ulicím před zhruba 10–15 lety. Vzduch voněl spáleným olejem, benzin tekl proudem a každej mladej jezdec měl věčně ušmudlaný ruce od šmíru.

MH TEST – 2015 ZERO SR
Potenciál na obrovské zklamání je tady ohromný. My v Motohousu totiž motorky milujeme. Umíme se zabouchnout do každé, která má alespoň trochu toho pověstného charakteru a dokáže nám způsobit mravenčení v podbřišku. Když do červeného rozmotaný motor začne olizovat omezovač, umíme to přirovnat k zážitkům, které se v telce ukazují až po desáté hodině. Tedy pokud máte štěstí.

Moto na dovolenou 1.díl
Je nejvyšší čas vybrat si motorku na letošní letní dovolenou. Vytipujeme pro vás šest nejlepších kousků z naší sbírky. Přidáme základní postřehy. A vy si pak můžete už jenom užívat...
BMW R 1200 GS vs. Honda Crosstourer DCT vs. Kawasaki Versys 1000.

Tip na výlet: Baťův kanál (asi tak na jedničku)
Když už v tý redakci sedíš, aniž bys motorkám rozuměl, a jezdíš na nich jak prase na neckách, vyzkoušej třeba loď, ať jseš tady něco platnej. Loď? No tak jo.

MH Test – KTM 1290 Super Enduro
„Nekoukej tak vyděšeně, prostě mi to přišlo jako dobrej nápad,“ říká hned po vyložení motorky na motardové trati u Petra Vorlíčka v Milovicích její hrdej majitel. Nepřestávám kroutit hlavou. Už jsem ji sice viděl na výstavě, ale to nebylo to pravý prostředí, kam patří. Tady na tréninkovým asfaltu mezi poházenýma gumama působí docela jinak. Je tam mimořádná prezence a tušení extra zábavnýho odpoledne.

MH Test – Yamaha YZF-R3
Je známá pravda, že přebytečná hmotnost škodí téměř všemu – rychlost, hbitosti, schopnosti zabrzdit a také spotřebě paliva. R3 je díky chytré konstrukci a neošizeným materiálům hezky štíhlá. Jednoduše krásná zalehávačka.

MH Test – BMW F 800 R
Člověk by řekl, že přece stejně, nebo ne? Upřímně, když jsem na F 800 R po pár měsících znovu sedal, nevěřil jsem, že by mě mohlo ještě něčím překvapit. Nevím, čím to je, pravděpodobně za to může to české prostředí na hony vzdálené od toho španělského. Asi jako když do eidamu třicítky vyvrtáte díry a tvrdíte, že je to ementál... Chápete, ne?

TEST: Moto Guzzi Audace
Ještě než se pustím do samotného popisu té věci, začnu dojmem, který na mě udělala. Protože ten byl tentokráte zcela jednoznačný. Už na prvních několika kilometrech jsem si vzpomněl na časté povzdechy svých kamarádů, že mašiny dávno nejsou tím, čím by bývaly – jako by zženštěly nebo kýho čerta a za řídítky není s čím se rvát a prát.

Cenduroškola část 4: Výjezdy a sjezdy
Dívejte se na vrchol kopce, nikoliv před přední kolo. Nebude-li váš pohled směřovat nahoru, kopec s největší pravděpodobností nezdoláte. Buďte optimisty, věřte si. Bude-li ve vaší hlavě klíčit myšlenka, že to nedáte, pak to skutečně nedáte.

MH test – motorka na zimácích
Tříkolky jsou sice pořád poněkud zvláštní vozítka, ale čím dál častěji je začínáme potkávat i v Praze a už dávno nejsou jen módním doplňkem bohatých prodavačů obrazů žijících v Paříži. Jejich popularita stoupá a má to svoje důvody.

SPORT: MotoGP 2016
Jaký bude rok 2016 v královské třídě? Na tuto otázku se dá odpovědět víceméně velice jednoduše. Bude přestupný. Tedy nový, nepoznaný, přijde jednotná elektronika pro všechny motorky, a navíc všechny stroje budou postaveny na novou značku pneumatik, Michelin.

SPORT: Dakar 2016
Nejtěžší závod světa Rally Dakar nabídl svým fanouškům další kapitolu do již tlusté knihy historie. Tučným písmem se do ní tentokrát zapsal Australan Toby Price, ale i Slovák Štefan Svitko.

CO TO MÁME V TLAPÁCH
Zima je časem přípravy. Nedá se nic dělat, psaní novin je práce převážně sedavá. Přečtěte si proto, co na cvičení doporučuje Motohouse…
*4SR: Tričko Carbon & Mikina Zipper
* MOIRA: Boxerky X-AER PRO

Koncepty: Budoucnost je dnes!

Pojďme se projít kolem posledních konceptů a zamyslet se, jestli je jejich cesta správná. A jak budou vlastně vypadat motorky zítřka?

Trip s Nokamoto.cz
Na první pohled nudná průmyslová hala na předměstí Paříže a na ní logo holdingu Trophy. Ovšem uvnitř se rozhodně zajímavé věci ukrývají. Stojíme totiž před centrálou největšího francouzského výrobce motopříslušenství, který zároveň patří do Top 5 v Evropě.

Cestopis – Turecko
Jezdit v zaměstnání na motorce je super. Ale má to jednu nevýhodu, je to totiž ježdění jak se říká „mezi ploty“ (svodidly). Jezdíte, kam musíte, a ne kam chcete. A aby nám z toho „nehráblo“, snažíme se od tohoto stereotypu oprostit a čas od času vyrazíme i někam dál.

Dlouhotest Husqvarna FE 350
Bláto až v trenkách. Husqvarna prohlašuje, že třipade enduro poskytuje víc zábavy s menší námahou. Vzali jsme ji do hlubokých šumavských lesů, aby nám ukázala, jak se věci doopravdy mají.

Wunderlich X2
Většině výrobců, kteří používají na motorkách elektromotory, jde primárně o ekologii a o přímou náhradu spalovacího motoru. Německý Wunderlich k tomu ale přistoupil úplně jinak a elektřinu použil pro pohon předního kola.

Top 45+1 testů,
na které nikdy nezapomeneme…
Letošní rok oslaví partička MH své malé výročí. Bude to přesně deset sezon, odkdy tu spolu na full time Honza Karásek a „Carlos“ Táborský připravují společně tenhle časopis. Třetí redaktor, Somik, pak přišel o malinko dýl, ostatně jako všude a vždy…

JIŽ NYNÍ ELEKTRONICKY NA:
Stahujte na App Store nebo na Google Play

Nový Motohouse 3/2016 v prodeji od úterý 2. února 2016 • cena 99 Kč (SK verze 3,80 €)
• roční předplatné 750 Kč, 880 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)
• info předplatné: www.send.cz
FLOOWIE: http://www.floowie.com/cs/zobrazeni/mh-3-2016
PUBLERO: https://cs.publero.com/title/motohouse/3-2016

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist