ktm_unor
Motohouse 10/2016 s plakátem BMW R nineT Scrambler

Nové číslo Motohouse vám přináší kompletní srovnávací test velkých cestovních endur. Tedy přímé srovnání nejžádanějších velkých motorek současnosti! Kolegové z redakce anglického časopisu BIKE ho nazvali top testem roku a my jsme rádi, že vám ho můžeme také zprostředkovat. Plus samozřejmě spousta radosti a článků z domácího prostředí. Takže další z vydání MH, které se vyplatí si číst, navíc tentokráte s plakátem okouzlující BMW R nineT uvnitř.

Exklusive: BMW R nineT Scrambler
Rock’n’roll baby! Mejdan jménem nineT pokračuje. Tentokrát na sebe fousáči navlékli oblečení do přírody, aby si večer rozdělali oheň a teprve na něm v moka konvičce udělali tu skvělou kávu. Nebo ne?
+ plakát BMW R nineT Scrambler uvnitř !!!

ANGLIE: Srovnávací test cestovních endur
„Sedm motorek, sedm různých zážitků. Výrobci sice hledají stejného zákazníka, ale používají na to velmi odlišné metody.“

 • Ducati Multistrada Enduro
 • KTM 1190 Adventure
 • Honda CRF1000L AfricaTwin
 • BMW R 1200 GS Adventure TE
 • Triumph Tiger 800 XCA
 • Suzuki V-Strom 1000 Adventure
 • Yamaha Super Ténéré

MH na akci: Motocyklový den žen vol. II
Je strašně krásný vědět, že máme něco, co nikdo jiný na světě ne. Ne, vážně. Tohle žádný jiný motocyklový trh (a ani časák) na světě prostě nemá. A my jo! Seriál čistě okruhových dnů, pro armádu brunet, blondýnek i černovlásek. Jenom holky! Motocyklové dny v růžové…

MH na akci: MEZI PAPUJCI
Tři dny, tři stage, dvacítka kapel, dvacítka výrobců doplňků a oblečení, dvacítka motocyklových dílen, plus pestrá nabídka adekvátních služeb, jídla a berlínského ležáku. To všechno pod záštitou BMW a versus jeden život a jedny nervy návštěvníka, který jako by přicházel z nějakého zakletého polosvěta.

Šest důvodů, podle čeho se vybírají motorky
Pactus Erektus? Hledali jsme vysvětlení, podle jakých „snů“ si lidé nejčastěji vybírají své motorky. A tohle je to pravý ořechový…

Pitbike: Takovej zmenšenej supermotard
Mnozí z vás vědí, že v areálu brněnského automotodromu se nenachází jedna dráha, nýbrž dvě. Tu druhou, malou, využívají k tréninku mladí talentovaní jezdci na minibicích a veřejnost se na ní prohání v motokárách. Od letošního roku si ji ale můžete projet i na motorce, respektive pitbiku.

Test: Harley-Davidson Iron 883
Jsem trochu mizera a mám tuhle práci snů. Vím tedy ledasco. Můžu si všechny ty motorky testovat, řečeno trochu víc romanticky, můžu si je vždycky nejdřív ochutnat, než si je objednám. To vše jen proto, abych pak mohl s plnou pusou říct, která mi doopravdy nejvíc zachutnala.

Test: Yamaha MT-10 vs. Yamaha FZ1 Fazer
Dáváme si spicha v Dymokurech. Ambice je jasná, chci si vyfotit slunečnice. Ty velký žlutý palice, co lemují zdejší závodní trať. Než je místní za pár týdnů posekají a estetičnost prázdného placatého pole bude při závodech zase nulová. Škoda. No nic, tak aspoň takhle. S Kadlem se potkáváme pro jistotu už po sedmé ráno, trochu tušíme, že budeme dělat bordel.

8 praktických poznatků o Ducati Scrambler Icon
Zbořím dnes několik mýtů a předsudků. Jedním z nich je, že takováhle „toy“ motorka nedokáže jet ani trochu rychle. Já si to ověřil hned na počátku našeho testu, kdy mi do Ducati zavolala manželka, že si moje šestiletá dcera právě zřejmě zlomila ruku a že je potřeba ji odvézt do špitálu. A já v tu chvíli samozřejmě jako na potvoru skoro 100 km od baráku.

Enduroškola pro středně pokročilé
4. díl / trénink balance
O tom, že balanc je alfou i omegou enduro ježdění, netřeba vésti spory. Respektive můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat (Jára Cimrman©).

Představení: KTM EXC řady 2017
Nejde ani tolik o vlastní výpis technologických změn, které se níže pochopitelně dozvíte, jako spíše o to, jak tyto upgrady v reálu zafungovaly a o jaký kus dál posunuly jízdní vlastnosti samotných strojů. Hned na začátku vám řeknu, že ač vlastním ne příliš opotřebované KTM 450 EXC, velice vážně zvažuju, že si právě jednu z nových EXC MY 2017 koupím

MH Tip na trip: Jeseníky
Jesenická oblast, často nazývána Východní Sudety, se rozkládá na pomezí Polska, východních Čech a severní Moravy. I z evropského pohledu jsou to unikátní hory, protože tady najdete jak vysoké svahy, tak malebná údolí. Pro motorkáře je to doslova zaslíbený kraj – spousta krásného asfaltu, skvělých zatáček a relativně malý provoz. My vám teď řekneme, kam se podívat a co by vám určitě nemělo uniknout.

Sport: Grand Prix BRNO 2016
První vítězství v MotoGP pro mě hodně znamená, ale myslel jsem, že z něj budu mít jiné pocity… Nicméně poté, co jsem se před dvěma týdny stal tátou, se téhle emoci nic nevyrovná. Nechápejte mě špatně, nevyhrál jsem závod již mnoho let, možná šest nebo sedm, takže je to už dlouhá doba, ale co je opravdu zvláštního, to je stav být tátou.

MH Rozhovor: Mike Leitner, KTM
Mike Leitner je v paddocku MotoGP známá tvář – pohybuje se v něm už téměř čtyřicet let. Na konci 80. let sám závodil, ale potom přišel na to, že s nářadím mu to jde o dost lépe, a začal šroubovat na závodních motorkách. Působil jako šéfmechanik nebo technik přes podvozek u takových borců, jako jsou Ralf Waldmann, Toni Elias, Garry McCoy nebo John Hopkins.

Sport: Velká cena Piešťany 2016
Nešlo to, nedokázal jsem si to odříct. A to i přesto, že termín kolidoval s Grand Prix v Brně. Ba co víc, celá absolutní špička české roadracingové scény odjela ten víkend na IRRC závody do Imatry. I tak mě to pudilo, abych se na Slovensko vypravil. Piešťany, to byl ve světě silničního závodění vždycky obrovský pojem.

MH na akci: Keep Respect 2016
V dnešním rychlém životě to člověk tak nějak nepouští k sobě. Do práce, na nákup, vyzvednout děti a v podvečer, když zbude chvilka, tak někde kolem komína vyvětrat motorku. Občas člověk zaslechne, že se někdo někde zrakvil, a dá-li Pán Bůh, nebo kdo to nahoře velí, netne moc blízko. A tak je dobrý se aspoň jednou do roka dostat do prostředí, kde je dlouhodobé zranění.

MH Rozhovor: Dominika Gawliczková
Na motorce poprvé seděla ve třinácti letech, v šestnácti vyrazila do provozu, v devatenácti podnikla první velkou cestu na hranice Portugalska a dnes ve čtyřiadvaceti má za sebou víc cestování než většina z nás zvládne za celý život. Nečekala, až vyroste, začala si plnit své sny.

Přestavba: Chicara Nagata Art
V roce 2005 se jméno Chicara Nagata poprvé objevilo na světových show a hned z toho byl pořádný poprask. Naprosto odlišný styl, dokonalá ruční práce v každém detailu, kombinace klasického vzhledu a moderních komponentů, silné zaměření na uměleckou formu.

Vintage Garage Test: Jawa 250 Junior
Jawa 250 Junior patřila do generace motocyklů, kdy ještě japonští konstruktéři pošilhávali po našich strojích a učili se a okukovali od našich výrobců. A ještě dnes dokáže na okruhu nabídnout nečekané zážitky.

HOWL SEAT
Na české retro scéně se odehrál neobvyklý počin. Čtveřice riderů z Gas & Oil Bespoke Motorcycles, LIP Production, Cafe Racer Czech Republic a 2 wheels Riot se spojila nejen na úžasný výlet, ze kterého vznikl jedinečný film, ale také připravila dvojici premiér snímku Howl Seat. Dva rozdílné a neopakovatelné večery.

 • Nový tištěný Motohouse 10/2016 v prodeji od úterý 13. září 2016
 • cena časopisu 99 Kč (SK verze 3,80 €)
 • roční předplatné 750 Kč, 880 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)
 • info předplatné: www.send.cz

Stahujte již nyní na APPLE...či na GOOGLE.
Alza media
Floowie

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist