yamaha_mt09
Motorbike 9/2015

Prázdniny a většinou i dovolené jsou za námi, což ovšem neznamená, že bychom měli motorky uklidit do garáží – to ještě zdaleka ne. Ani pro nás tedy práce nekončí, takže i v Motorbike č. 9 najdete spoustu testů, reportáží, informací ze sportu... prostě vše, na co jste u nás zvyklí.

Testy

Suzuki GSX-S 1000 MY2015
Na podzim loňského roku představená a dlouho očekávaná novinka se nám konečně dostala do drápů. A čekání se vyplatilo - přestože tahle mašina nedisponuje přemírou elektronických pomocníků, vůbec není špatná. Ba naopak, až na pár detailů (o kterých se dočtete v testu) je to pro nás nový Naked King.

Yamaha YZF-R3 MY2015
Že sportovní motorka nemusí mít nutně přes sto koní, abyste se na ní vyblbli, je jasné. A dokazuje to i nová Yamaha YZF-R3, která – ač je určena převážně pro mládež – umí pobavit i zkušenější jezdce. Holt taková Velká malá kočka, která umí ukázat drápky.

Aprilia Caponord Rally MY2015
Cestovní endura jsou v současnosti takříkajíc „v laufu“, takže se všechny značky mohou přetrhnout, aby se v tomto segmentu dostaly na vrchol. A Aprilia Caponord Rally má našlápnuto celkem dobře, i když na to v Noale jdou jako vždy po svém. Prostě Rally Italiano.

Triumph Tiger XRx
Ještě dál a ještě lépe – tohle je zřejmě myšlenka, která přivedla konstruktéry z Hinckley k vylepšení osmistovkového Tigera. A my se snažili přijít na to, jestli se povedlo, nebo ne...anebo jestli by nebyla potřeba změna udělat spíš někde jinde. Zdá se vám to zmatené? Přečtěte si test a pochopíte.

Honda Crosstourer DCT
Další cestovní enduro, Crosstourer, pochází ze stáje Honda. Nejde o žádnou novinku, spíš už o evergreen a právě proto jsme se na něj podívali s odstupem pár let a pokusili se zjistit, pro koho je motorka s automatem určena a kolik lidí (a proč vlastně) je ochotno oželet klasickou převodovku.

Husqvarna enduro modely 2016
Dali jsme na radu ze známého českého filmu a zajeli do Pelhřimova prohlédnout si krematorium...ne, to kecáme, do Pelhřimova jsme jeli vyzkoušet enduro novinky značky Husqvarna, jak dvoutaktní, tak čtyřtaktní. Zvládli jsme jich hned pět a jaká jsou, se dozvíte v článku od našeho testridera, Pavla Urbana.

Co ještě najdete v testech? Samozřejmě skútr, tentokrát Kymco Like 125, který sice vypadá, jak když neumí do pěti počítat, ale věřte, že klame tělem. To samé se dá vlastně říct i o čtyřkolce Linhai 400 4x4, která na čtyřkilo taky pěkně překvapí.
A máme tu Techmánii, ve které vám představíme Stříbrnou zbroj, neboli funkční oblečení, u nějž hraje právě stříbro podstatnou roli a poradíme vám nejen, jak z mašiny vytřískat pár wattů navíc, ale i jak si motorku totálně odrovnat.

No, a protože i my rádi vyrážíme „za hranice všedních dní“, máme tu pro vás hned dva reporty z cest – projeli jsme se na motorkách Bavorskem a se Stratos Auto jsme si byli zajezdit v Dolomitech.A máme tu sport, nedílnou součást Motorbike. Odehrálo se toho od minulého čísla požehnaně: zachráněná MotoGP v Brně, WSBK, dragsterové peklo Nitrolympx 2015, Česká Tourist Trophy a IRRC v Hořicích, Red Bull Romaniacs, závody na klasických endurech v Přelouči, FMX Rock and Ride, MXGP v Lomelu a jako vždy i závody Speedway...tady všude jsme byli, takže si u nás můžete přečíst reportáže přímo z místa dění.

Jako vždy jsme nevynechali ani aktuality, produktové testy, soutěže (btw, tentokrát můžete vyhrát například helmu nebo páteřák), došlo i na rozhovory (vyzpovídali jsme první dámu motokrosu Kiaru Fontanesi a pilota MotoGP Bradley Smithe)...jednoduše řečeno, makali jsme jako diví, aby se vám i Motorbike č. 9 líbil alespoň tak, jako předchozí čísla tohoto magazínu!

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (6x):TOPlist