ktm_unor
Motorbike 7/2017

Od superbiku po scrambler, tak by se daly ve stručnosti shrnout testy v červencovém Motorbike. Vyzkoušeli jsme na okruzích Suzuki GSX-R1000/R a Yamahu YZF-R6, ve Španělsku otestovali Hondy CB650F a CBR650F, po našich okreskách pak protáhli bájného Nortona Commando 961 Sport, Harley-Davidson Street Rod, BMW G310R, Mondial HPS 125i Hipster a novinku mezi maxiskútry, Sym Cruisym.

Testy

Suzuki GSX-R1000/R
Dlouho očekávaný superbike od Suzuki si zajela Judy vyzkoušet nejdřív na Hungaroring a společně s Jindrou pak i na mostecký Autodrom. Takže už teď víme, jaká tahle novinka vlastně je – opravdu jde v jejím případě o Čas probuzení? Je lepší, než ikonická K5? Na to vám odpovíme v testu. A nečekejte jen samé superlativy…

Honda CB650F & CBR650F
Jedna oblečená, druhá nahatá. Obě inovované motorky jsme si vyzkoušeli v rámci letošního velkého Pan-evropského testování ve Španělsku a snažili se zjistit, jak „hodná Honda“ obstojí v současné konkurenci strojů střední kubatury. Výsledkem této snahy je test Sestry v akci.

Yamaha YZF-R6
Sportovní šestistovky nemají dnes na růžích ustláno. Proto je víc než chvályhodné, že se Yamaha snaží tuhle kdysi velmi populární kategorii udržet při životě a pro letošek přichází se žhavou novinkou YZF-R6, která se pro nás stala tak trochu smutným Vítězem v boji o přežití svého druhu. Proč? To se dozvíte v červencovém Motorbike.

Harley-Davidson Street Rod
Před časem představený H-D Street 750 se dočkal mladšího bratříčka. Ale rovnou zapomeňte na to, že by šlo jen o nějaké kosmetické úpravy, kdepak, tady jde o mnohem víc a tenhle Dragstřík je někde úplně jinde, než starší model. Ovšem jestli jde o pozitivní nebo negativní zprávu vám prozradíme až v testu.

Norton Commando 691 Sport
Norton patří bezesporu mezi legendární značky. Jenže jedna věc je úctyhodná historie, druhá pak to, jak jeho stroje obstojí v současnosti. Takže jsme se oprostili od „pocitologie“ a Commandu 961 Sport nic neodpustili. Pokud tedy chcete vědět, jaká tahle Hand – built mašina skutečně je, dozvíte se to v aktuálním Motorbike.

BMW G310R
Když se konečně v reálu objevil model BMW G310R, naše redaktorka Jana zajásala. Tříkilo nám zabavila a zmizela neznámo kam – v každém případě se ale vrátila s úsměvem od ucha k uchu. Jak na ní motorka, kterou překřtila na Rošťáka, zapůsobila, se dočtete v jejím příspěvku.

Mondial HPS 125i Hipster
Co je malé, to je hezké, říká známé úsloví. Ono to sice neplatí stoprocentně, ale v případě novinky Mondial ano. Tahle motorka se vážně, co se vzhledu týká, povedla, a my vám prozradíme, jestli se zadařilo i po stránce jízdních vlastností a techniky.

Sym Cruisym 300
Maxiskútry jsou velmi oblíbenou kategorií – ve městě plní své povinnosti rychlého přibližovadla na jedničku, ale můžete s nimi vyrazit třeba i na dovolenou. Výjimkou není ani novinka značky SYM, kterou jsme poctivě vyzkoušeli jak ve městě, tak právě i mimo něj. A jednalo se o Mezikontinetální překvapení.

Linhai UTV E-5S Electric
Elektropohonu byla před časem připisována velká, zářná a hlavně rychlá budoucnost. Zatím to tedy nevypadá, že by snad už příští rok měly spalovací motory zmizet v propadlišti dějin, ale přeci jen už elektřina „vystrkuje růžky“. Třeba v případě Linhai UTV E-5S Electric, o kterém se dozvíte víc v článku s poetickým názvem Electric Light.

Sekci testů máme odškrtnutou, co tu je dál? Tak třeba report z tradiční akce, kterou pořádá společnost Moto Italia pro fanoušky značky Ducati na mosteckém okruhu (řeč je samozřejmě o Ducati dni) či naše osobní zkušenost se Skútr motoškolou Masarykova okruhu. V Techmánii vám zas poradíme, jaké pneumatiky jsou nejvhodnější pro amatérské okruhové ježdění. A které naopak vhodné nejsou. Zároveň samozřejmě pokračuje i seriál Závodníkem snadno, rychle…a levně.

Sport

MotoGP je po dlouhé době zase napínavou záležitostí, ve WSBK mají jezdci, jak se zdá, technické problémy s pneumatikami. Naši reportéři nelení a pilně se snaží na každém podniku těchto seriálů zjistit co nejvíce informací nejen ze závodů samotných, ale i ze zákulisí. A protože jde o reportéry zkušené, docela se jim to daří a tak se u nás dozvíte i to, co zůstane televizním divákům utajeno.

To samé lze říct i o MXGP nebo Speedwayi. Nicméně jsme nezapomněli ani na domácí akce, tedy na seriál Offroad Maraton, Classic motocross či český roadracing, který tentokrát zavítal do města Jičína.

A třešničkou na dortu je pak reportáž z Erzbergu, kde se tradičně konalo místí Rodeo.
Krom výše uvedeného pro vás máme aktuality, redakční testy různých motoproduktů, toolbox atd. A samozřejmě i soutěž, ve které můžete vyhrát perfektní topcase s variabilním objemem značky SHAD.

Ale i kdybyste zmíněnou cenu nevyhráli, věříme, že i tak budete s červencovým Motorbike spokojeni!

Motorbike 7/ 2017 vychází ve středu 5. července 2017.

Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:
www.alza.cz/ nebo www.floowie.com

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.
Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz.
Najdete nás i na Instagramu - @motorbikemagazin

Cena: 89,- Kč

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist