yamaha_mt09
Motorbike 7/2015

Počasí se snad konečně umoudřilo a začalo pořádné léto – a tak je i první prázdninové číslo Motorbike pořádně našlapané. Zdaleka jsme totiž ještě nevyčerpali všechny letošní nové modely, taky akcí, ať už sportovních nebo „společenských“, je spousta, což je samozřejmě jen dobře: my máme o čem psát a vy o čem číst. Takže jako vždy najdete v Motorbike pestrou směs nijak neošizených testů (tentokrát osm kousků!), reportáže ze srazů a závodů, rozhovory se zajímavými lidmi, něco málo o technice...no, nebudeme to protahovat, mrkněte na konkrétní obsah.

Testy

MV Agusta Stradale 800 EAS ABS
Pajinex dal svému dílku název „Cestovní supermoto“, ale zrovna tak dobře se tenhle článek mohl jmenovat „Impérium vrací úder“. Proč? No to je přece jasné, Stradale je přímou odpovědí na Hyperstradu od Ducati. Zda odpovědí pádnou,nebo spíš nesmělou, se dočtete v testu.

Ducati Scrambler

Konečně se nám tahle motorka dostala do drápů! Byli jsme hodně zvědaví, jaká je, zvlášť potom, co jsme na ní slyšeli pět jen samou chválu. Zajímalo nás tedy, jestli se sami zařadíme po bok ostatních obdivovatelů, nebo se staneme černými ovcemi. No, jak to říct...bezmeznou oslavnou ódu fakt nečekejte. Více v testu „ Malý rváč“.

BMW F800R
Novinkové osmikilo dostal na starost redakční benjamínek Jindra. Benjamínek ovšem neznamená, že by neměl něco odježděno a že by snad nebyl kritický. Naopak, někdy je kritický až moc – ostatně, přečtěte si jeho test BMW F800R a bude vám to jasné.

Honda GL 1800 Gold Wing 40th Anniversary

„Zlaté křídlo“ je tu s námi dlouhých 40 let a k letošnímu výročí připravila továrna speciální edici. Co všechno umí (a zda je to ještě vůbec motorka), vyzkoušel Libor. „Golďase“ prohnal zodpovědně po okreskách, po dálnici i po městě a když si vyždímal díky adrenalinu propocené tričko, sedl a napsal test s názvem „Luxusní kočár“.

Triumph Street Triple ABS
„Tripl nestárne“ je název dalšího Pajinexova testu. A naprosto odpovídá realitě, Street Triple je motorka, která vás bude bavit dlouho, předlouho a jen tak vás neomrzí. Prostě anglický chuligán, který udělá rebelku i z absolventky teologické fakulty.

Honda CB125F
Další Honda, kterou jsme pro Motorbike č. 7 otestovali, je protipólem monstrózního Gold Wingu. Což ale vůbec neznamená, že by byla špatná. Luxus? Kdepak. Brutální výkon? Ani náhodou. Zábava? Kopec! Jo, mít tuhle mašinu, když nám bylo šestnáct...

Tak, to bychom měli to hlavní, nicméně ještě tu pár testíků máme – pro skútraře jsme odzkoušeli „Sporťáček“ SYM Symphony SR 125, pro čtyřkolkáře zde máme Gladiator X8 Black Edition, do přestaveb jsme zařadili Harley-Davidson XR 1200 Erzberg Special – tedy „Haryka“, který se letos zúčastnil pověstného hardcore enduro závodu.

Co tu pro vás máme dál? Třeba reportáže z akcí (zúčastnili jsme se mimo jiné Honda Festu 2015, do Německa zajeli na Touratech Travel Event, byli se mrknout na prvním ročníku festivalu „Cestuji na moto“) nebo techmánii, ve které se dozvíte, jak se správně starat o brzdy, jak se ladí motory Harley-Davidson nebo jak vybrat ta správná řidítka. V rubrice „Osobnost“ vám představíme v původním rozhovoru chlapíka jménem Rhys Lawrey, který v sedle Triumphu Tiger 800XC procestoval už šest kontinentů...

Sport

Krom pravidelných originálních reportáží z MotoGP (tentokrát Mugello a Barcelona) a WSBK (Portimao, Misano) jsme samozřejmě nemohli vynechat ani dva naprosto zásadní podniky tohoto roku: TT Isle Of Man a Erzberg Rodeo. O obou z nich tedy naleznete v Motorbike č. 7 podrobné reportáže, doslova hodinu po hodině – žádné „letem světem“. Sportu se také týká hodně osobní rozhovor s Ondrou Ježkem... Jako vždy nechybí ani reportáže z MXGP, OffROAD Maratonu, Classic motocrossu, speedwaye a FMX.

Krom výš uvedeného naleznete v červencovém Motorbike spoustu aktualit, soutěže, toolbox atd. atd. Přejeme příjemné letní počtení!

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist