yamaha_demo_tour
Motorbike 7/2014

Každé číslo Motorbike, které dáváme dohromady, nás baví – ale musíme přiznat, že někdy to jde lépe a někdy hůř. Ovšem během sezóny to je radost v krystalické podobě, pořád se něco děje, je pro nás přichystaná fůra nových testovacích strojů, takže je spíš problém, co všechno do aktuálního časáku „nacpat“. Prostě motorek a zajímavých akcí je moc a je potřeba vybírat, časopis holt není nafukovací.

Testy
Logicky jsme tedy tentokrát zařadili do sekce „testy“ pouze novinky – a aby si u nás našel každý to své, probrali jsme to napříč téměř všemi kategoriemi.
Honda Gold Wing F6C. Legendární „Valkýra“ se letos vrátila do výrobního programu, a jestli bude tak úspěšná, jako její starší sestra, ukáže samozřejmě až čas. Za nás můžeme říct, že má našlápnuto hodně dobře, tahle mašina s velkým „M“ je mimo všechno, co znáte. Prostě dělo na dvou kolech...
Něco úplně jiného je Ducati Monster 1200S. Našim redakčním „Ducatistům“ Pajinexovi a Bíbovi při pohledu na něj zasvítili oči a bylo jasné, že my ostatní nemáme šanci na svezení. Vzhledem k tomu, že jim oči svítili i po návratu z testování, asi nedopadl velký Monster úplně špatně...podrobnosti si přečtete článku s příznačným názvem Maximonstrum.
Král je mrtev, ať žije král. Jak se dalo čekat, nový motor BMW se pro letošek přestěhoval i do krále cestovních endur, BMW R1200GS Adventure. Adventure, jak známo, znamená Dobrodružství, a nás tedy zajímalo, jak dobrodružná tahle novinka je. Především tedy samozřejmě v terénu, takže jsme na ní posadili Jirku Černíka, alias Hajnýho, a nechali ho skákat, brodit, lítat po šotolině – jeho verdikt se dozvíte v testu.
Cruisery tentokrát zastupuje Triumph Thunderbird Commander. Velká motorka s velkým srdcem, navenek Američan, uvnitř Brit. Hodně zajímavé svezení...
A máme tu krosky, tentokrát značky Husqvarna a hned dvě najednou: dvoutaktní TC125 a čtyřtakt FC250. V hlavních rolích opět Hajnej, trať Kavčák u Benešova a tyhle dvě dračice.
Skútry zastupují v sekci „testy“ také dva stroje: luxusní Sym Maxsym 600i Sporty a populární Honda PCX 125 v úpravě Touring, barvy čtyřkolek hájí víc než důstojně Gladiator UTV 830 EFI V – Twin. Nezapomněli jsme ani na pokračování dlouhodobého testu Gas Gas Cami 250, „Camilu“ jsme svěřili profíkovi, konkrétně Aleši Doležalovi, dlouholetému účastníku MMČR v motokrosu a enduru.
Tak, to by byly testy novinek, co tu máme dál?
Samozřejmě reportáže z aktuálních velkých akcí, kterých se Motorbike účastnil, takže z Honda Festu 2014 a srazu FOE 2014, aktuality, toolbox, techmánii (ve které se například dozvíte, co máte dělat, aby vaše motorka nepřipomínala zanedbané čuně) či Retro, ve kterém se věnujeme historii jedněch z nejzajímavějších závodů světa, TT Isle Of Man. Nevynechali jsme ani rubriku“ osobnost“, do které jsme vyzpovídali vítěze Speedway GP na Markétě, Taie Woffindena.
A dostáváme se ke sportu.
Michal „Indi“ Dokoupil a jeho fenomenální úspěch na TT Isle Of Man se nedá odbýt pár větami, stříbrný Merkur se opravdu nezískává každý den, takže si v Motorbike můžete přečíst autentickou reportáž přímo z místa dění takříkajíc „hodinu po hodině“.
Lorenzovo kouzlo: tak se jmenuje exkluzivní materiál, ze kterého se dozvíte, proč je na tom dnes Jorge tak, jak na tom je a co je potřeba udělat, aby se vrátil opět na vrchol. A zda je to vůbec možné...
Superbikovou scénu, konkrétně závody v Sepangu a Donington Parku mapuje reportáž s názvem „Zajímavé...a bude to ještě zajímavější“, svůj prostor u nás jako vždy dostali i dva naši účastníci seriálu MotoGP, tedy Kuba Kornfeil a Karel Hanika.
Další reportáže ze závodů? Jistě, například MS Supermoto v Sosnové, OffROAD Maraton Vřesová, Erzberg Rodeo, ICBS v Mostě, Motokros juniorů v Mohelnici a Souboj železných dědků v Březhradě (classic motocross), Speedway... je toho prostě jako vždy mrak.
A my doufáme, že si z toho „mraku“ vybere úplně každý!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist