globalmoto_unor
Motorbike 6/2017

Nových motorek je v letošním roce víc než dost (což je samozřejmě dobře), takže pro vás máme opět hromadu testů. Ducati Multistradu 950 (ve srovnávacím testu s Hondou CRF1000L Africa Twin), Suzuki GSX-S 750, KTM 1290 SuperDuke R, Triumph Street Cup, Hondu CMX500 Rebel – a exkluzivitku v podobě Moto Morini Corsaro 1200 Veloce Competizione R. A k tomu jako vždy spoustu dalších aktuálních informací z motorkářského světa.

Testy

Ducati Multistrada 950 vs. Honda CRF 1000L Africa Twin
Postavit proti sobě tyhle dvě motorky se může jevit jako nesmysl, ale možná byste se divili, kolik lidí se rozhoduje právě mezi těmito dvěma kousky. Ono to má nakonec logiku, oba stroje patří do segmentu cestovních endur, jen na to jde každý po svém. Pro nás bylo tohle srovnání hodně zajímavé a doufáme, že tyhle dvě Šikovný holky budou zajímavé i pro vás.

Suzuki GSX-S 750
Za novinkou od Suzuki jsme vyrazili do Maďarska na Hungaroring. Její starší litrová sestra nás uchvátila a tak jsme byli hodně zvědaví, jaká bude sedmpade. Stejně dobrá? Horší? Odpověď najdete v testu s názvem Můj soused zabiják pohodář.

KTM 1290 Super Duke R
KTM už předchůdce letošní novinky nazvala Bestií. A vzhledem k tomu, že model roku 2017 byl podstatně vylepšen, mělo by jít o Bestii ještě větší. Jestli tomu tak je a co vám tahle motorka s výkonem téměř 180 koní dokáže nabídnout, se dozvíte v testu s titulkem Vévoda nebo zbojník?

Honda CMX500 Rebel
Rebel je jedním z mála v současnosti vyráběných sériových japonských customů. A my měli to štěstí, že jsme se mohli zúčastnit jeho evropské premiéry v okolí Barcelony. Stálo to za to, Rebel je hodně zajímavý stroj, už jen proto, že jeho tvůrce nevsadil na zavedená klišé a stvořil motorku, kterou si s ostatními borci v ringu určitě nespletete. Více v článku Rebel Yell!

Triumph Street Cup
Ta Žlutá je dobrá – to si asi řekne každý, kdo spatří tuhle anglickou novinku poprvé. Ale jak se říká, „na barvu to nejezdí“ a tak jsme vyzkoušeli, jestli Street Cup funguje tak dobře, jako vypadá. A rovnou řekneme, že nějaké výhrady máme…jaké? To si přečtěte v červnovém Motorbike.

Moto Morini Corsaro 1200 Veloce Competizione R
Značka Moto Morini se po čase objevila na loňské výstavě EICMA. Její novinky zatím dostupné nejsou, ale v dohledné době by být měly – zatím, abychom si připomněli, jaké Corsaro vlastně je, jsme sáhli po starším modelu, Italském korzárovi Corsaro 1200 Veloce Competizione R. A vrátili se s ním do dob, kdy za pilota nemyslela elektronika.

Honda Vision
Malý princ – takhle poeticky nazvala svůj příspěvek naše kolegyně. A něco na tom bude, protože Honda Vision je skutečně princem ulic a uliček města, ovšem nezadá si ani na okresce. Prostě univerzální skútřík se vším všudy.

Tolik tedy testy, co tu máme dál? V reportážích se dozvíte, jak probíhaly Africa Twin & X-ADV Days v Bělé pod Bezdězem, co vše se naučíte v kurzu s názvem Heavy Bikes, jak se nám líbilo v Enduroškole Milana Holého a jaký je dvoudenní kurz Motoškoly Lisý Zatáčky v Písku. V Techmánii najdete návod, jak se správně starat o motorku (aby nevypadala jako prase), jakou si vybrat správnou výstroj na lehké enduro a pokračujeme i v našem okruhovém seriálu Závodníkem snadno, rychle…a levně, kde se náš jezdec věnuje prvním letošním závodům (a svému prvnímu letošnímu pádu).

Sport
Výsledky závodů MotoGP sice už znáte třeba z televize nebo internetu, my máme ale i zákulisní informace, ke kterým se běžně nedostanete. Co se týká WSBK, celým motoristickým světem otřásla zpráva o tragické nehodě Nickyho Haydena a tak jsme mu věnovali krátkou vzpomínku…ale i když se to může zdát kruté, kola tohoto seriálu se točí dál a tak v Motorbike č.6 najdete i report z posledních závodů. Stejně tak i z jubilejních 300 ZGH v Hořicích, série MXGP, speedwaye, byli jsme se podívat i na Drapák Rodeu v Petříkovicích, v Kramolíně na klasik motokrosu a nevynechali jsme tradičně ani OffROAD Maraton.

V červnovém Motorbike nechybí samozřejmě ani aktuality, redakční produktové testy, toolbox, soutěž a mnoho dalšího. A jako vždy doufáme, že se vám i Motorbike č.6 bude líbit alespoň tak, jako předešlá vydání!

Motorbike 6 2017 vychází ve středu 7. června 2017.
Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:
www.alza.cz/ nebo www.floowie.com

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.
Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz.
Najdete nás i na Instagramu - @motorbikemagazin

Cena: 89,- Kč

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist