globalmoto_unor
Motorbike 6 / 2013

Přestože počasí si s námi všemi nepěkně zahrává, nás nezastaví, ba ani nezpomalí – záplavy nezáplavy, je tu první středa v měsíci a s ní nové číslo Motorbike. A jako vždy plné toho nejzajímavějšího, co se ve světě dvou rychlých kol aktuálně děje. A o co že jde konkrétně?

Začneme u testů. Breakout. Tedy přesněji Harley - Davidson Breakout. Dlouhý, nízký, agresivní... jestli má Lucifer sbírku motocyklů, právě mu do ní přibyl další kousek. Tahle motorka snad opravdu vyjela z pekelných bran a my vyzkoušeli, jestli je tak dobrá, jak o ní tvrdí výrobce.
Z jiného světa je Ducati Hyperstrada, kterou jsme svěřili našemu specialistovi na Itálii, Pajinexovi. A on nelenil, „Hyprošku“ pořádně prohnal po českých silnicích a výsledkem je pro někoho možná hodně velké překvapení. Jaké? No to přece nebudeme prozrazovat dopředu, přečtěte si test.
Ne všichni ale potřebují ten úplně nejvíc nejsilnější stroj na světě – a ne všichni by ho zvládli. Pro ty, kteří teprve začínají, jsme připravili srovnání dvou novinek letošního roku: proti sobě stojí Kawasaki Ninja 300 a Suzuki Inazuma 250. Každá značka na to jde trochu jinak, ale obě s jedním cílem – získat zákazníka i v této kubatuře. A jak to dopadlo, se dozvíte v článku „Malorážky“.
Další slečnou, kterou jsme podrobili důkladnému průzkumu, je slečna Červenobílá, tedy Husqvarna Terra. Tu si vzal do parády Jirka Černík, neboli „Hajnej“. A jak je u něj zvykem, protáhl jí cestou necestou, tedy spíš necestou. A už jen to, že jí potom nevracel rozloženou na prvočinitele, leccos o kvalitě stroje vypovídá.
Čtyři kola jsou moc a dvě někdy málo. A proto se zrodil tříkolový skútr Quadro 350D. My ho vzali a posadili na něj Míru Kalouse, který ví o skútrech své (resp. je toho velice málo, co o nich neví). Tedy vlastně teď, co vyzkoušel tříkolku, ví už úplně všechno a rád se o to s vámi podělí.
Máme zde samozřejmě i něco pro čtyřkolkáře, Piňon tentokrát opustil sedlo závodního stroje a vyzkoušel, jak se žije s „pracantem“ Kymco MXU 500 irs. A že prý se s ním nežije vůbec špatně...
Co dál? Samozřejmě přestavba, tentokrát unikát nad unikáty, BMW R 1232, aneb jaký skvost vznikne, když vezmete moderní motor a vetknete ho do historického rámu.
V Techmánii vám poradíme, jak si užít motodovolenou bez toho, abyste se ještě po létech při vzpomínce na ni budili v noci hrůzou. Dalším tématem jsou děti aneb co dělat, když máte doma malého závodníka.
V sekci Retro najdete milníky značek Harley – Davidson a Ducati, ve sportu pak ty nejžhavější novinky ze seriálů MotoGP a WSBK, reportáže ze Speedway (doplněné o exkluzivní rozhovor s Gregem Hancockem, kterého jsme „odchytili“ na pražské Markétě), dozvíte se, jaké to bylo letos na 300 ZGH v Hořicích a jak se jel roadracing ve Starém Městě a Irsku. A blátomilové se mohou pokochat fotkami z Drapák Rodea v Petříkovicích, Offroad Maratonu v Šiklově Mlýně a ze závodu čtyřkolek MMČR v Mariánských Lázních.
A k tomu samozřejmě soutěže, aktuality, toolbox atd. atd... vždyť to znáte. Přejeme hezké počtení!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (7x):TOPlist