yamaha_demo_tour
Motorbike 5/2017

Páté, neboli květnové číslo Motorbike tradičně znamená nálož testů novinek. Honda CB1100 EX & RS, Ducati SuperSport S, Yamaha XSR900 Abarth, MV Agusta Dragster 800 RR, BMW R1200GS Exclusive, Ducati Scrambler Café Racer, Honda X-ADV a CF Moto Z Force 1000 – tyhle stroje jsme v průběhu posledních týdnů vyzkoušeli ať už u nás, nebo v zahraničí. A to samozřejmě není všechno, co v novém Motorbike najdete.

Testy

Honda CB 1100 EX & RS
Co by byl svět bez CB? Asi by bylo přehnané tvrdit, že by byl pustý, šedý a bez života, ale každopádně by tahle motorka milovníkům klasiky jistě chyběla. Naštěstí Honda nejenže o ukončení výroby tohoto modelu neuvažuje, ale naopak ho pro tento rok vylepšila a představila hned dvě verze: klasickou EX a sportovnější RS. A my měli to štěstí, že jsme obě mohli vyzkoušet na španělských silnicích.

Ducati SuperSport S
Je pro vás Panigale moc? Tedy moc silná a divoká? Tak pak by mohla být letošní novinka z Boloně pro vás tou pravou. Pohodová, ovšem ne nudná motorka, která začátečníka, toužícího po sportovní mašině, nevyděsí a ostříleného pilota jen tak neomrzí. Více se dozvíte v testu s názvem Fénix.

Yamaha XSR900 Abarth
Limitka čítající 695 kousků, kterou jsme otestovali koncem března na Sardinii. A opět jsme si ověřili to, co ženská populace ví už dávno – pár centimetrů umí dělat zázraky. V případě Abarthu jde tedy o výšku řidítek, která z něj (krom jiného) dělá prvotřídní stíhačku.

MV Agusta Dragster 800 RR
Je to rychlé, je to dravé a není to pro začátečníky – co je to? No jistě, MV Agusta Dragster 800 RR. Až vám někdo bude vykládat, že si máte pro začátek pořídit tohle osmikilo, nevěřte mu: nemyslí to s vámi dobře. Tohle je brutalita na dvou kolech…

BMW R1200GS Exclusive
Stejně jako Honda své CB i BMW ladí svou vlajkovou loď, tedy R1200GS, k dokonalosti. My jsme zařadili do aktuálního čísla letošní novinku, verzi Exlusive, která je určena spíš než do terénu pro pohodlné cestování po zpevněných komunikacích. A je jen málo toho, co tahle motorka neumí. Prostě pracant s noblesou.

Ducati Scrambler Café Racer
Možná byli u Ducati sami překvapeni, jakou popularitu si získal model Scrambler. Ať už ano nebo ne, s pověstným italským temperamentem se ve fabrice vrhli na rozšíření téhle řady a tak jsou zde pro rok 2017 hned dvě novinky – Café Racer a Desert Sled. Protože desert se podává vždy nakonec, necháme si ho na někdy příště, tentokrát jsme vyzkoušeli v Itálii “kafíčko“. A jak chutná? Výborně – holt Café Italiano.

Honda X-ADV
Je to skútr? Není to skútr? Dle výrobce není, jde o stroj, zařazený mezi motocykly v kategorii adventure. My si dovolíme nesouhlasit, X-ADV je kategorie sama pro sebe. Hodně zajímavá věc, takový Jekyll & Hyde.

CF Moto Z Force 1000
Ne všechno, co má korbu, musí být pracovní stroj. Důkazem je právě CF Moto Z Force 1000. Jasně, nějaký náklad na něm odvezete, to jo…tedy pokud vám nebouchnou saze a nevysypete ho někde cestou při skocích nebo driftech. Protože tahle mašina si o blbnutí doslova říká.

To by tedy byly testy, co dalšího? Že by sport? Samozřejmě – v reportážích z MotoGP a WSBK najdete nejen aktuální stav obou seriálů, ale hlavně zákulisní informace, které náš redaktor Havran pilně sbírá v boxech a tiskových střediscích okruhů celého světa. To samé platí i o MXGP a speedwayi. No a začaly nám i domácí seriály, takže pro vás máme reporty ze seriálů OffROAD Maraton a Classic Motocross CZ. A samozřejmě i z prvního letošního závodu českého roadracingu, Jarní ceny Brna.

To ale pořád není všechno (jak by řekl Horst Fuchs): v Techmánii vám poradíme, na co se zaměřit při výběru textilní bundy, pokračuje i náš seriál Závodníkem snadno, rychle…a levně, máme pro vás tip na výlet (tentokrát v okolí italského Misana Adriatica), report z letošní BMW Roadshow, aktuality, redakční produktové testy, soutěže atd. atd. Takže věříme, že si každý z vás v Motorbike č. 5 najde to své!

Motorbike 5 2017 vychází ve středu 3. května 2017.
Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:
www.alza.cz/ nebo www.floowie.com

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.
Více informací na: www.motorbike-czech.cz nebo na www.facebook.com/motorbike.cz
Cena: 89,- Kč

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist