ktm_unor
Motorbike 5 / 2015

Na květnové vydání časopisu se každý rok hóóódně těšíme a důvod je prostý – v té době už totiž naplno testujeme na našich silnicích nové modely. Letos je jich opravdu požehnaně, jeden zajímavější než druhý a v Motorbike č. 5 vám jich představíme hned několik – od zbrusu nové Multistrady až po ultimativní MV Agusta Dragster. A k tomu samozřejmě i spoustu dalšího.

Testy

Ducati Multistrada 1200S Touring Pack
Libor, který jako první z českých novinářů měl možnost testovat novou „Multici“ jak u nás, tak i v Itálii, nazval svůj příspěvek „Turistic de Bolognese“. Jenže nová Multistrada není zdaleka jen o turistice, je zde pořádná nálož sportu, takže jsme možná svědky vzniku nové kategorie, tedy sportendura. Multistrada 2015 je prostě dravec...více se dozvíte v testu.
Honda VFR 800X Crossrunner
Už od počátku je Crossrunner velmi slušný stroj, kterému se v podstatě nedá nic moc vytknout. V továrně si ale zřejmě řekli, že nic není tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší, a tak prošla Honda VFR 800X pro letošek zásadními změnami – zapomeňte na to, co jste kdy o této motorce slyšeli, Crossrunner MY 2015 je jiná liga...
BMW R 1200 RS
Nové bawoří RS je jednou z nejsledovanějších novinek letošního roku a Motorbike měl tu čest ji otestovat u nás jako první. A v žádném případě jsme nebyli zklamáni, eReSo je sakra rychlá a skvěle fungující motorka, která perfektně propojuje dva segmenty, tedy svět turistiky a sportu. Jestli tedy patříte mezi střelce, kteří si rádi vyjedou občas i někam dál, než jen na nejbližší okruh, anebo naopak mezi cestovatele, kterým někdy „bouchnou saze“, nenechte si ujít test s názvem „Rychle a stylově“.
Harley-Davidson Street Glide Special
Cestovní modely americké legendární značky jsou specifickou kategorií a výjimkou není ani nový Harley-Davidson Street Glide Special. „Americké železo“ se prostě nezapře a novinka ctí tradici se vším všudy. Ovšem samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že se píše rok 2015, takže i zde najdeme moderní technologie, kterých nová Street Glide nabízí víc než dost – o co že jde konkrétně, a hlavně jak se na ní jezdí, si můžete přečíst v článku „Cesta za duhou“.
MV Agusta 800 EAS ABS Dragster
Ultimativní, brutální, nekompromisní – to je jen pár přívlastků, kterými bychom mohli Dragster stručně popsat. Shodli jsme se na tom, že nejde o motorku pro začátečníky, ovšem zkušenější pilot si tady přijde na své – a víc teď prozrazovat nebudeme, to hlavní najdete v Pajinexově testu.
Gas Gas Randonné 200 a konkurence
Redakční „Gasík“ putuje po našich redaktorech a tentokrát se na něm vyřádil Míra. A nejenže si to užil a Gas Gase prohnal po cestách i necestách, ale porovnal Randonné i se současnou, u nás dostupnou konkurencí. Jak to dopadlo, se dozvíte v článku „Jednoruční činka na „R“.
To bychom tedy měli testy – tedy vlastně ještě ne, nezapomněli jsme ani na skútry, které v květnovém Motorbike zastupuje Keeway Cityblade 125 a ani na čtyřkolky, jejichž zástupcem je tentokrát naprostá exkluzivitka, tedy předprodukční model Gladiator X 450, tedy stroj, který teprve půjde do sériové výroby. Je jasné, že jeho testování jsme nemohli odmítnout...
Tím ale ještě pořád nekončíme, v sekci „Motorbike garáž“ pro vás máme další lahůdku – sidecar Yamaha XJ900S Kyrnos. Mimochodem, u nás jsou registrovány jen dva kousky téhle rarity a my měli možnost jeden z nich otestovat.
Tak, co tu máme dál: autentickou reportáž z továrny a muzea značky Ducati v italské Bologni, report ze zahájení sezóny v podání dealera BMW Stratos Auto, rozhovor s Jirkou Pavelkou, majitelem firmy Oliver Cycles (přestavby a úpravy motocyklů), článek Mods and Rockers, aneb jak mezi sebou válčili v minulém století příznivci Café Racerů a skútrů a v techmánii vám poradíme, jak správně vybrat rukavice a boty. K tomu samozřejmě aktuality, redakční produktové testy, toolbox atd. A jdeme na sport.

Sport

Sezóna motosportu se rozjela naplno, a kdo jiný by o tom, co se v ní děje, měl referovat, než právě motočasopis. A když už, tak samozřejmě pořádně. V Motorbike č. 5 tedy jako tradičně najdete na dvanácti stranách naprosto původní report ze světa MotoGP a WSBK, včetně pravidelné rubriky Kuby Kornfeila a Káji Haniky. Jako vždy jsme nijak neošidili ani roadracing – krom podrobné reportáže z Jarní ceny Brna najdete v této sekci i naprosto exkluzivní, emotivní rozhovor s Carolynn Sells, ženou, která vyhrála závod na Manx GP. „Bláto“ tentokrát zastupuje hned několik reportů, konkrétně z MXGP Patagonie a Argentiny, z dalších závodů seriálů KTM ECC Cup a OffROAD Maraton, byli jsme se podívat i na dnes už legendárním Drapák Rodeu v Petříkovicích a na prvním letošním závodu série Classic motocross cz. A máme tu pro vás i shrnutí toho, jak probíhá letošní sezóna v FMX a co nového se děje na speedway.
Motorbike č. 5 je tedy aktuálními informacemi ze světa dvou kol doslova našlapaný – a my doufáme, že budete s naší prací spokojeni. Tak ať se vám květnové číslo ryze českého motočasopisu dobře čte!

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist