globalmoto_unor
Motorbike 4/2016

Dubnové číslo Motorbike přináší mimo jiného první český test horké cestovní novinky s exotickým názvem i původem. Krom ní jsme porovnali i nové bavorské skútry, po českých silnicích prohnali zbrusu nový Triumph Street Twin, ve Španělsku vyzkoušeli přepracovanou řadu NC750X a víme, jak jezdí retro bike od Yamahy XSR 700. A to samozřejmě není všechno.

Honda NC750X
Lehce přepracovanou, dvouválcovou sedmsetpadesátku si ve Španělsku vyzkoušela hezčí polovina naší redakce. Titulek „Není malých vítězství“ napovídá, že modelu NC750X konstrukční změny prospěly víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Triumph Street Twin
Naší pozornosti neunikla ani žhavá novinka z Hinckley, Triumph Street Twin. Klasická motorka s neklasickým motorem, tedy neklasickým právě pro Triumph, se stala hned po svém představení středem zájmu fanoušků tohoto stylu. Jestli právem nebo ne, se dozvíte v našem testu.

Yamaha XSR700
Tři ladičky se vezou na retro vlně a chrlí jeden model za druhým. Řadové dvouválce s přesazenými čepy se Yamaze sakra povedly. Kombinace slušného motoru s atraktivním designem ale ještě nemusí nutně znamenat, že motorka i dobře jezdí. Jindra XSR protáhl po našich okreskách, takže už víme, jestli osloví i náročnější ridery.

CF Moto 650 TK
Z označení CF Moto ti bystřejší vytuší, že půjde o stroj z dálného východu, kde modelům s vyšším objemem motorů ještě v nedávné minulosti nepřála nejen legislativa, ale po pravdě ani technologická úroveň. Cestovní CF Moto 650 TK v prvním testu u nás naznačil, že misky vah se začínají pomalu vyrovnávat.

BMW C 650 GT a BMW C 650 Sport
První modely velkoobjemových skútrů bavorské značky si našly značný počet příznivců. První tisícovky kilometrů však odhalily některé nedostatky, které mnichovský výrobce nemohl ignorovat a pro letošní rok oba stěžejní modely s označením GT a Sport citelně vylepšil.

Suzuki TL1000S
Motocyklovou komunitu vcelku spolehlivě polarizuje komerčně nepříliš úspěšný model Suzuki TL 1000 S. Potenciál véčka dodnes přitahuje sice ladiče motorů, nicméně běžné zájemce stále odrazuje problematický rotační tlumič. Oprávněně?

Ekonomika šlape a křivky prodejů jednostopých vozidel stoupají příjemně vzhůru. Výrobci opět zaplavují trh novinkami a obě naše výstavy představily celou řadu z nich. V dubnovém čísle si spolu s rozsáhlou fotogalerií přečtete naše dojmy, protože stánek našeho časopisu nechyběl ani na jedné z nich.

Okruhový i silniční test cestovní novinky od Dunlopu, RoadSmart III, si ve Francii pořádně užil Scoob. Alchymii závodních pneumatik nám zas osvětlila osoba nad jiné povolaná, závodník Miloš Čihák. Vyznavači okruhové jízdy by si neměli nechat ujít sondu do výroby závodních kapotáží, které se u nás rodí třeba i pro proslulou Tourist Trophy na ostrově Man. Dalším dílem seriálu „Jak na věc“ vycházíme vstříc příznivcům vyšších zdvihů.

Sport
První závody seriálů MotoGP a WSBK pro nás okomentovali jeho aktivní účastníci, nechybí ani tradičně sofistikovaný Havranův komentář. Že nás najdete na každém významnějším sportovním podniku nejen v zahraničí, tak i u nás, to už samozřejmě víte, takže vás jistě nepřekvapí, že v dubnovém Motorbike najdete i reportáž z prvního podniku MxGP v Kataru, ze závodu SuperEndura v Praze, OffROAD Maraton či info ze ploché dráhy. A třeba i exkluzivní rozhovor s Jonny Walkerem, předním jezdcem hard endura.

Jako každý měsíc je tedy Motorbike plný původních, odnikud nepřevzatých testů a reportáží, nevynechali jsme ani aktuality, toolbox, soutěž (tentokrát si na své přijdou fanoušci značky Yamaha) a další...a doufáme tedy, že se při čtení dubnového Motorbike nebudete nudit!

Motorbike č. 4 2016 vychází ve středu 6. dubna 2016.
Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické formě na https://www.alza.cz/media/motorbike-d2171674.htm?o=2 a na http://www.floowie.com/cs/zobrazeni/motorbike-02-2016.

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz

Cena: 89,- Kč

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (7x):TOPlist