ktm_unor
Motorbike 12/2017

Vynechat milánský motoveletrh se rovná vynechání domácí Moto GP. Není nad osobní dojmy a rozhovory s více či méně známými osobnostmi jedné stopy. Poslední číslo přináší podrobný report o tom, co nás v nové sezóně čeká a snad nemine. Vyzkoušeli jsme mimo jiné i nové terénní modely od Yamahy, přenastavili si hranice ovladatelnosti v sedle supermota od Husqvarny a porovnali víc sportovní, než cestovní endura od BMW a Ducati. A Havran vám osvětlí, jak to bylo s neslušným návrhem v královské třídě ve Valencii.

Testy

Husqvarna 701 Supermoto

Přes kruháč rovně, tramvajové pásy s lehkým zhoupnutím, občas přes chodníček, nájezdy do zatáček bez pudu sebezáchovy. V až úzkostlivě na bezpečnost zaměřené zemi vznikla potvora, za jejímiž řídítky se slovo odpovědnost stává neznámým pojmem i pro ředitele statistického ústavu. A tvůj anděl strážný to záhy zabalí s lakonickým komentářem: Jen blbni!

BMW S 1000 XR vs. Ducati MTS 1200 S

Módní vlna Sport Utility Vehicle se žene Evropou. Pokud výrobci chtějí dostát slovíčku Sport nejen nápisem na kufru, musí do tvaru vzdorujícímu aerodynamickým premisám a zpravidla stovkám kilogramů navíc, implantovat odpovídající agregát a přitvrdit tlumení. V rámech srovnávaných biků bijí srdce jako zvon a vyjma KTM výkonnější pohonné jednotky u konkurence nepoptáš.

Benelli BN 302 R

Tuhle značku od jejího znovuzrození už trochu známe a před pár lety jsme testovali i nahatou verzi dnešního minisuperbiku, BN 302. Od té doby se pár věcí změnilo a verze R má být určena pro mladé fanoušky sportovní jízdy a sportovních motocyklů. Zajímalo nás, jestli umí v tomto ohledu nabídnout podobný zážitek, jako dražší konkurence.

Ducati X-Diavel S vs. Moto Guzzi Audace Carbon

V pořádné hromadě strojů typu cruiser, převážně vyrobených v USA, působí tyto dva modely z Itálie jako dva osamělí rytíři. Prodejní čísla sice nejsou špatná, ale o válcování zámořské konkurence to nikdy asi nebude. Jak Ducatí XDiavel S, tak Moto Guzzí California Audace Carbon mají ale oproti druhé straně stále co nabídnout. A nejde jen o bohatou výbavu a technické vychytávky…

Yamaha MX modely 2018

Vranov, trať, před kterou mají jezdci respekt. Nejen kvůli jejímu profilu, ale spíše kvůli počasí, které nejednou zasáhlo do dění závodů. Stejné to bylo i při letošním mistrovství České republiky, stejné to bylo i 14 dní poté, při testovacích dnech Yamaha, kdy jsme vyzkoušeli, co nového si značka připravila v segmentu MX pro příští rok.

TM Racing MX 125 MY 2018

Letošní podzimní počasí není na testování úplně přívětivé. Zima, mokro nebo obojí. Tak to mu bylo i ve chvíli, kdy se nám dostala do ruky výzbroj pro mladé pušky, a sice stopětadvacítka TM Racing z přímořského italského města Pesaro. Svou velikostí takřka rodinná firma sama vyrábí 90% dílů, což je, vzhledem k jejich výborné kvalitě, těžko uvěřitelné...

To bychom tedy měli motorky, ovšem s testy ještě nekončíme, ještě je tu Vespa GTS Super 300 a quad pro juniory, SMC RAM 100. Do sekce reportů jsme pro vás připravili několikastránkovou reportáž z letošního veletrhu EICMA a vyzpovídali jsme Martina Heřmanského, Managing Directora Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA i závodníka Jacopa Ceruttiho, který se účastní letošní Rallye Dakar v českém týmu MRG.

Co sport? Jistě, jako vždy pořádná nálož. Od reportáže z posledního letošního závodu série OffROAD Maraton přes FMX Gladiator Games, speedway, MXGP a WSBK až po MotoGP. A nesmíme zapomenout ani na „roadracingovou“ reportáž z irské Ulster GP.

Další jako obvykle: aktuality, soutěž, redakční produktové testy, toolbox (tentokrát rozsáhlejší, s tipy na vánoční dárky) atd.

Prostě jsme udělali vše pro to, aby se vám prosincový Motorbike líbil a doufáme, že se nám to zdařilo!

Motorbike 12/ 2017 vychází ve středu 6. prosince 2017.

Plná, nijak neomezená verze Motorbike, je k dispozici samozřejmě i v elektronické podobě a to na:
https://www.alza.cz/ nebo http://www.floowie.com

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.
Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz.
Najdete nás i na Instagramu - @motorbikemagazin
Cena: 89,- Kč

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist