globalmoto_duben_nolan
Motorbike 12/2015

Největší motocyklový veletrh, EICMA, je za námi, takže už víme, na co se můžeme těšit příští rok. Z téhle výstavy pro vás máme obsáhlou reportáž, ale nejen to – v prosincovém Motorbike najdete samozřejmě i spoustu testů, informací ze sportu, exkluzivní rozhovory a mnoho dalšího.

Testy
MV Agusta Brutale 1090 ABS
Je Brutale 1090 opravdu ještě brutální? Nebo už i tradiční italská značka podlehla diktátu všech myslitelných záchranných systémů, které vyřeší každou ožehavou situaci za vás? Můžeme vás uklidnit – Brutale dělá čest svému jménu a dál u ní najdete to, co od ultimativního streetfighteru chcete, čili „Zběsilost v srdci“.

Suzuki GSX-S1000F
Prý měla přijít před pár lety a pak by to byla bomba. Ale otázkou je, jestli naopak nepřichází vhod právě dnes. Ne všichni totiž vyžadují ke spokojenému životu spoustu elektroniky, některým stačí právě jen „Opravdový bike“, kterým tahle Sůza bezpochyby je.

KTM 1050 Adventure
„Ani chudý, ani bohatý“, tak nazval svůj test tohoto stroje Pajinex. 1050 má totiž přeci jen oproti větším sourozencům mírný handicap v podobě výbavy. Je to na škodu, nebo nad tím mávnete rukou? Bude vám to, co 1050 Adventure nabízí, stačit? Odpovědí by vám mohl být právě náš test.

Moto Guzzi V7 II Stone ABS a Legend
Klasické motocykly dělá dnes kde kdo. Ovšem třeba právě u Moto Guzzi nejde jen o módní záležitost, tahle značka má „klasiku“ v nabídce stále. Nezaspala ale trochu dobu? Může konkurovat i nadále vlně současných scramblerů, café racerů a dalších retro modelů? To se dozvíte v testu s názvem „Zlaté sedmdesátky“.

Kymco Downtown 350i, Piaggio MP3 500 LT a Quadro 4
Skútry už se dávno nepohybují jen po dvou kolech, s tím je třeba se smířit. A tak jsme proti sobě postavili klasický, byť moderní skútr, tříkolku a čtyřkolový stroj. A zkusili zjistit, v čem jsou jejich výhody a samozřejmě i nevýhody. A proč (a jestli vůbec), byste si měli třeba právě tříkolku pořídit.

Polaris Slingshot
Má to volant, dvě sedačky vedle sebe, tři kola a jede to „Jako z praku“. Co je to? No jistě, Polaris Slingshot, který jsme otestovali jako první v naší republice a dost možná i v Evropě, ještě před oficiálním představením. A je to pecka...

Tak, to by bylo z testů všechno. Tedy vlastně ne, ještě je tu test elektrokol značky Benelli, která jsou možná zajímavou alternativou místo skútru nebo tréninkovou pomůckou pro jezdce endura.
Co dál? Samozřejmě slíbený report z veletrhu EICMA a autentická reportáž z jednoho z nejlepších enduro parků v Evropě, z německého Hechlingenu, kde absolvovala výcvik naše redaktorka.

V Techmánii se zase dozvíte, jak vybírat nejen svou první motorku, ale i něco o předním výrobci protektorů Knox a funkčních doplňcích N-RIT. A máme pro vás i dva naprosto exkluzivní rozhovory – vyzpovídali jsme vedoucího vývojového centra Hondy, pana Naoshiho Iizuku, takže víme, jak vznikala nová Honda Africa Twin. Dalším zpovídaným je pak letošní vítěz WSBK Jonathan Rea.

Tím jsme se dostali ke sportu. V téhle sekci se vrátíme k závodu MotoGP ve Valencii a k tomu, co se vlastně při posledních několika závodech stalo a k úvaze, co bude následovat. Svůj prostor dostali jako vždy i Kuba Kornfeil a Karel Hanika, aby mohli zhodnotit uplynulou sezónu a prozradit plány na sezónu příští.

A podobný prostor jsme dali vlastně i našim předním jezdcům roadracingu, kteří nám odpověděli na tři všetečné otázky. Nezapomněli jsme ani na konečné zhodnocení seriálu MXGP, ani na naše oblíbené seriály domácí, tedy KTM ECC Cup a OffROAD Maraton. A samozřejmě ani na speedway.

K tomu toolbox (a protože Vánoce jsou tu za chvíli, najdete v něm spoustu tipů na vánoční dárky), aktuality z domova i ze světa, soutěže...je toho jako vždycky moc a doufáme, že se vám i poslední letošní Motorbike bude líbit!

Motorbike č. 12/2015 vychází ve středu 2. prosince 2015.
Plná, nijak neomezená verze Motorbike je samozřejmě i v elektronické formě na https://cs.publero.com/Publero.cz a http://www.floowie.com/cs/Floowie.cz.

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.
Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz
Cena: 84,- Kč

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (8x):TOPlist