yamaha_tenere_duben
Motorbike 12/2013

Za pár týdnů tu máme Vánoce a tak se myšlenky mnohých z nás točí okolo nich: jaký asi letos dostanu dárek? Zase bačkory? Kulicha s výšivkou soba? A co dám komu já? Bude partnerka spokojená s permanentkou do fitka nebo jí dojde, že jí dostala proto, že sice dál připomíná pohádkovou bytost, akorát že se z pohádky „O víle Amálce“ šoupla do příběhu „Otesánek“? No, a abyste přišli na myšlenky jiné, méně depresivní, je tu (jako každou první středu v měsíci), Motorbike. A co jsme si pro vás do letošního posledního čísla připravili?

Tak předně velkou reportáž z výstavy EICMA v Miláně. Tři dny jsme tam lítali, sháněli materiály, fotili a tak už víme, co si pro nás která značka přichystala na příští sezónu. A není toho málo, jak se zdá, krize je minulostí a všichni zbrojí jako o život. Což je samozřejmě dobře.
Čas předvánoční je ale též časem různých setkání, večírků a párty. A tak bychom vás chtěli pozvat na Racing Party, kde je Motorbike hlavním mediálním partnerem. Akce se koná 7.12.2013 v P.M. Clubu na adrese Trojická 10, Praha 2, začíná v 19:00 a krom jiného se na ní můžete setkat s našimi předními závodníky, namátkou můžeme jmenovat například Matěje Smrže, Michala „Indi“ Dokoupila, Ondru Ježka, Kamila Holáně... a spoustu dalších.
Motorbike pro tuhle příležitost všechny závodníky vyzpovídal a napadlo nás, že bychom mohli tohle interview graficky pojmout tak, abyste měli možnost získat autogram od konkrétního jezdce přímo k jeho „výpovědi“.
Tak, co dál? Samozřejmě testy a samozřejmě namixované tak, aby si každý přišel na své.
Pro okruhové střelce jsme připravili Kawasaki ZX10-R, ze které byl Pajinex na větvi... stejně jako Filip v případě cestovní Yamahy FJR 1300A. Yamaze je věnována i sekce „retro“.
Pro fanoušky obřích amerických dvouválců otestoval Scoob Harley – Davidson Road King a pro ty, kteří rádi terén, jsme zajeli s Alešem Doležalem na Vysočinu, kde jsme prohnali zbrusu novou řadu endur značky Gas Gas. V testech nechybí ani čtyřkolka (tedy konkrétně Artic Cat Prowler HDX700i), ani skútry – tentokrát jsme proti sobě postavili Hondu PCX a Keeway Silver Blade.
Tím ale samozřejmě nekončíme, v techmánii se dozvíte, jak správně vybrat funkční prádlo (což se jistě vzhledem k aktuálnímu počasí hodí) a co nového u Touratechu, konkrétně co se týká tlumičů řízení a snižovacích kitů.
Sport? No jistě, má u nás svůj stálý a jistý prostor, takže si můžete přečíst naprosto exkluzivní rozhovor s Tomem Sykesem (náš redaktor Toma „odchytil“ doslova pár okamžiků po závodě), reportáž z posledního podniku MotoGP ve Valencii, dozvíte se, co nového u Kuby Kornfeila a jak prožili sezónu 2013 naši přední jezdci RoadRacingu (a co plánují na příští rok), byli jsme se podívat hned na dvou akcích FMX, tedy na Night of the Jumps v Liberci a Gladiator Games v Praze, Mára Vincík pro nás nafotil ojedinělý závod, o kterém se dočtete v článku „ Jawa Ride“ a nevynechali jsme ani Speedway, ani Cross Country...
Co ještě? Jako vždy toolbox, aktuality, sekce „Na vlastní kůži“ atd. atd. Tak ať se vám Motorbike č. 12 hezky čte a pokud se neuvidíme v sobotu na Racing Party (my tedy doufáme, že se uvidíme), přejeme všem našim čtenářům – ale nejen jim – hezké Vánoce!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist