globalmoto_duben_nolan
Motorbike 11/2014

První nálož novinek pro rok 2015 už jsme přivezli z Kolína nad Rýnem (a díky tomu si u nás můžete přečíst vyčerpávající reportáž o tom, co si pro nás všechny značky pro příští sezónu připravily), v současné chvíli chytáme druhou várku v Itálii. Je toho požehnaně, máme se všichni na co těšit. A nám už se některé modely roku 2015 dostaly do drápů, takže se s vámi můžeme podělit o první dojmy... a samozřejmě nejen to.

Testy

Pro každého něco, tak by se dala nazvat sekce testů v listopadovém Motorbike. Nejen pro ortodoxní příznivce kultovní americké značky jsme vyzkoušeli ikonu Harley Davidson Road Glide Special a aby to bylo zajímavější, tentokrát jsme test svěřili Liborovi, který jinak jezdí především na sportovních motorkách.
No, a když už byl oblečený v cestovní výbavě, přeskočil rovnou BMW R1200RT, které díky všem svým vymoženostem popírá zažité klišé, že na podzim a v zimě jezdí jen enduráci a motokrosaři.
S cestováním má mnoho společného i další motorka, Kawasaki Z 1000 SX. I když samozřejmě trochu jinak a nás zajímalo, zda – když bychom si chtěli pořídit Zeda – jít do naked biku nebo jestli sáhnout právě po kapotované verzi.
Souboj střední váhy, tak jsme pojmenovali srovnávací test dvou naked biků, Hondy CB650F a Yamahy MT – 07. Strojů, které jsou díky své ceně přístupné tzv. široké veřejnosti. Strojů, kterými leckterý „pravý“ motorkář pohrdá... a my už teď víme, že naprosto neprávem. Protože ne vždy „levné“ znamená „laciné“. Ale kterou z těchto dvou motorek bychom si vybrali my? Dozvíte se v testu.
Podzim je ideální pro terénní mašiny a my vyzkoušeli novinky 2015 hned dvou značek. Zaskákali jsme si na čtyřtaktních Yamahách a na MX modelech Husqvarna. Jaké to bylo? No super! :-) Více samozřejmě v jednotlivých článcích.
Rodinu skútrů hrdě zastupuje v Motorbike č. 11 novinka Kymco Agility City+ 125, pro čtyřkolkáře tu máme Gladiator X 550 EFI MY 2015.
Co dál? Krom již zmíněné reportáže z kolínského Intermotu jsme pro vás připravili závěr cestopisu jihem Německa, v Techmánii jsme se věnovali výběru vhodného oblečení do chladného počasí a Pajinex s Hajným dali dohromady základní kriteria pro výběr té správné motorkářské obuvi, jak pro silniční střelce, tak pro offrouďáky.
V sekci „osobnost“ jsme vyzpovídali jednoho z našich předních jezdců FMX, Petra „Pilníka“ Piláta, v „retru“ pokračujeme v seriálu North West 200. K tomu aktuality, redakční testy různých produktů, soutěže, ve kterých můžete vyhrát užitečné ceny... je toho jako vždycky mrak.
Sport? No jistě, ani tentokrát jsme ho neodbyli, těšit se můžete nejen na pravidelnou rubriku Kuby Kornfeila a Káji Haniky, ale především na zhodnocení letošní MotoGP. Královská kategorie má již teď svého vítěze, ale bylo by to tak jasné, kdyby...? Yamaha začala totiž vystrkovat rohy, Rossi, zdá se, chytil druhý dech a příští sezóna bude o to zajímavější. A protože redaktoři Motorbike jsou po celý rok vždy přímo na místě dění, dozvíte se v reportáži z Aragonu, Motegi, Phillip Islandu a Sepangu i to, co v televizi nemáte šanci vidět. A věřte, že mnohdy je vše jinak, než se zdá...
Samozřejmostí je i detailní reportáž z WSBK, nevynechali jsme ani závěrečný závod ve Frohburgu (RoadRacing), naši reportéři byli i při Monster Energy FIM Motocross of Nations v Litvě, navštívili jsme FMX show v Košicích (a při té příležitosti pro vás vyzpovídali dvojnásobného mistra X-Games Taka Hagashina), máme pro vás i reporty z Classic Motocrossu a OffROAD Maratonu a jako vždy i ze speedwaye... a nově jsme zařadili i reportáž z ADAC Cup, kterého se účastní i náš “závodnický potěr“. Prostě sportu opět fůra.
Doufáme, že vám i listopadový Motorbike bude líbit a že vám zpříjemní nadcházející dlouhé večery!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (6x):TOPlist