globalmoto_unor
Motorbike 10/2014

Testy, reportáže za závodů, akce, novinky atd. atd. – ani říjnový Motorbike vás o nic z toho nepřipraví. Ba naopak, koncem léta toho bylo k vidění tolik, že nám časák div nepraskal ve švech. Ale vezmeme to od začátku.

Testy

Ducati se vytasila před časem s novým Monsterem – a my měli tu čest ho vzápětí po tom, co dorazil i do naší republiky, prohnat po českých silnicích. Samozřejmě ho pro sebe urval Pajinex, redakční „Mistr Ducatista“ a verdikt si můžete přečíst ve článku s názvem Tutto Piú, neboli Všeho víc.
Podobně tomu bylo i s dlouho očekávanou novinkou Harley – Davidson, Street 750. Sotva byla představena v rámci Prague Harley Days (o kterých naleznete v Motorbike č. 10 reportáž), už jsme ji měli v drápech a jako první časopis vyzkoušeli, jaký tenhle Harley opravdu je.
Ale nevynechali jsme ani svět cestovatelů, resp. svět cestovních endur. A protože jsme nechtěli troškařit, postavili jsme proti sobě hned čtyři: Ducati Multistradu 1200S, Hondu Crosstourer, Suzuki V – Strom 1000 a Triumph Tiger Explorer XC. Vzali jsme je na asfalt, vzali jsme je mimo asfalt a výsledek byl poměrně překvapivý... více prozradíme v testech a samozřejmě ve srovnání.
A když už jsme byli mimo asfalt, prubli jsme rovnou ve slovenském Sverepci novinková endura KTM pro rok 2015 a zkusili, jak si mimo ulice měst povede radikální skútr SYM Crox.
V techmánii jsme se zamysleli nad interkomem, zvážili jeho klady i zápory a snažili se dobrat toho, zda jde o užitečnou věc, nebo zda je spíš na obtíž. V historickém okénku u nás najdete první část povídání o jednom z nejstarších závodů světa, který se ovšem jezdí dodnes – řeč je o North West 200.

Sport

A u závodů ještě zůstaneme. Misano, jak se zdá, znamenalo překvapivý obrat v MotoGP. Jak se to bude vyvíjet dál? Co nového v Moto 2 a Moto3? Je už všechno jasné? Můžeme vás ujistit, že ještě zdaleka ne... podrobnosti se dozvíte v autentických reportážích přímo z místa dění. Samozřejmě i s pravidelným komentářem Kuby Kornfeila a Káji Haniky. K tomu i exkluzivní interview s Esteve „Tito“ Rabatem, kterému jsme zřejmě v Brně nepřinesli smůlu, takže opět vyhrál... Podrobný report pro vás máme i z WSBK a ICBS.
No a ještě je tu Roadracing, naše srdeční záležitost, takže reportáže i Irska, kde nás zastupovali při Ulster GP Michal „Indi“ Dokoupil a Veronika Hankocyová a nemohli jsme vynechat ani Dymokury – a dobře jsme udělali, byly to úžasné závody.
Ovšem nejen na asfaltu se závodí, takže je tu i trochu bláta – náš redaktor se byl podívat v Rumunsku na Regimentu 13, další dva se zajeli mrknout na strmý vrch Chýnov, další byl (teda byla) při závěrečném podniku KTM ECC Cup ve Vysokém nad Jizerou, nechyběli jsme ani v Milovicích při offroad Maratonu... prostě jsme všude tam, kde se něco děje. Logicky jsme si nenechali ujít ani aktuální dění na ploché dráze.
K tomu jako vždy aktuality, redakční testy, cestopis... jak jsme uvedli na začátku, tentokrát byl fakt problém nacpat do časáku alespoň to nejdůležitější. A my doufáme, že se vám naše práce bude líbit!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):TOPlist