ktm_unor
Motorbike 10/2013

Lepší dvakrát vyhořet, než jednou stěhovat, říká se. A můžeme to potvrdit, to byste nevěřili, kolik krámů (samozřejmě nezbytných), se v takové redakci najde – což byl vlastně hlavní důvod stěhování, stávající prostory nám jaksi přestaly stačit. Takže jsme se rozhodli dát si k prvním narozkám Motorbike dárek a šli do větších. A aby toho nebylo málo, spustili jsme i novou verzi našeho webu.

Ale i přesto jsme samozřejmě poslali nové číslo do prodeje včas, takže od středy už ho můžete nalézt na čerpacích stanicích, v trafikách, v nákupních centrech – no prostě všude. A co v něm najdete? Jako vždycky začneme u testů.
Suzuki GSX-1000R. Hodná, zlá a...v žádném případě ošklivá. Motorka, která je tím, čím chcete, aby byla. Můžete na ní cestovat, můžete řádit na okruhu. A obojí umí bezvadně, jak se přesvědčil Pajinex.
Yamaha MT 09, v létě představený revoluční model s tříválcovým srdcem. Všichni jsme byli zvědaví, jak bude fungovat a bylo by neodpustitelné ho nevyzkoušet. Výsledek? Použijeme frázi ze známé pohádky – je to rebel!
Harley – Davidson je sice synonymem tradičních technologií, což ovšem neznamená, že by se vyhýbal těm moderním. Důkazem je projekt Rushmore, díky kterému (krom jiného) bylo použito v některých motorech HD kapalinové chlazení! A jak to funguje, se dozvíte z našeho testu, který probíhal v exotickém Coloradu.
Ovšem, jak každý ví, nejen asfalt je pro motorky přirozeným povrchem, takže jsme vyzkoušeli i trochu terénu, konkrétně novinky KTM EXC pro rok 2014. Bull na nich řádil ve slovenské Kopernici a rozhodně nebyl zklamaný, naopak.
Nad „Čínou“ mnoho motorkářů ohrnuje nos, ovšem doba se mění a tak asijské motorky už dávno nejsou jen zdrojem poruch, nočních můr a znechucení. Příkladem je Keeway RKV 125, malý naked bike, který v horku i dešti otestoval Míra Kalous. A možná budete výsledkem testu překvapeni stejně jako on.
Skútry tentokrát hrdě zastupuje Piaggio Typhoon 125, čtyřkolky dravá Yamaha Raptor 700R. V historii jsme dokončili třídílný seriál o tříválcích a podívali se, jak to bylo kdysi dávno se značkou Suzuki. V techmánii najdete závěrečnou část o moto navigaci, a abychom se aspoň trochu odreagovali, navštívili jsme dvě akce klubu F.O.E., tedy legendární MotoLužany a Kokořínskou motojízdu.
Sport – sezóna vrcholí a tak je Motorbike snad ještě víc než jindy doslova narvaný aktualitami. Dva závody MotoGP, dva závody WSBK, tři závody Road Racingu, MS MX3 a WMX v Pacově a Šenkvicích, Speedway, MM ČR Side a Quad v Ředhošti, enduro Bezinka... sport prostě k motorkám patří a nikdy ho nebudeme odbývat. S čímž souvisí i krátký pohled do „dětského světa“, ve kterém jsme se věnovali několika našim úspěšným juniorským závodníkům.
Tak, to by byl aspoň krátký přehled toho, co v říjnovém Motorbike (samozřejmě krom spousty dalších věcí) najdete a my doufáme, že se vám bude tohle vydání líbit stejně jako ta minulá. Jo, málem bychom zapomněli: když už máme ty narozeniny, přichystali jsme si pro vás dárek. Jaký? To se dozvíte na našem facebooku (www.facebook.com/motorbike.cz) již 4. 10. 2013!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (6x):TOPlist