ktm_unor
Motorbike 1 - 2 2016

Časopis Motorbike vstupuje do pátého roku své existence a tak jsme si řekli, že nastal ten správný čas na změnu. Tedy hlavně co se týká vzhledu, jinak u nás najdete to, na co jste zvyklí. Tedy původní testy, reportáže z motorkářských akcí a ze sportovních podniků, technické informace...prostě všechno, co by v časopisu pro bikery mělo být. Bohužel jsme museli, abychom mohli dodržet stávající kvalitu, přistoupit i k mírnému navýšení ceny...nicméně doufáme, že se vám i tak (i díky novému kabátku) bude Motorbike líbit stejně jako dosud.

Testy

Harley-Davidson Ultra Limited / Ultra Limited Low
Cestovní koráby byly, jsou a jistě i nadále budou chloubou legendární americké značky. Jak jim prospěly změny v rámci projektu Rushmore? A prospěly jim vůbec? Na to odpovídáme v testu Žádný limit.

BMW S1000RR
O téhle německé raketě se toho napsala už spousta a nešetřilo se při tom superlativy. My ji prohnali po brněnském okruhu, porovnali ji s neméně vychvalovanou HP4 a zkusili zjistit, jestli je vůbec možné tyhle motorky pořádně využít i v běžném provozu. A protože letos bude S1000RR sedlat mimo jiné i Karel Abraham, test jsme nazvali Abajovka.

Triumph Tiger 800 XCx vs. Suzuki V-Strom 650 ABS
Vzali jsme dvě cestovní endura střední třídy a postavili je v ringu proti sobě. Jeden ze strojů boduje technickými vychytávkami, druhý cenou. Vyplatí se si připlatit nebo ne? Odpověď najdete v článku s názvem Všestranný vs. všestrannější.

Ducati Panigale 899
„Malá“ Panigale vstupuje do letošní sezóny značně inovovaná, ale ještě než novinku vyzkoušíme, vrátíme se k loňskému modelu v testu s trochu zavádějícím názvem Nejlepší šestka. Proč jsme ho nazvali právě takhle? Přečtěte si Motorbike a bude vám to jasné.

Honda CB650F
Jednoduchá motorka, která si na nic nehraje, tak by se dala jednou větou charakterizovat Honda CB650F. Ovšem jednoduchá neznamená v tomhle případě nudná – chce to jen vědět, jak na ní a zjistíte, že v oné Jednoduchosti je síla.

Vespa GTS 300 Super Sport vs. Aprilia SR Max 300
Dva třístovkové skútry, jeden klasických, druhý sportovních tvarů. Stejný objem motoru, téměř stejný výkon...a naprosto odlišné zážitky. Oba jsou sice Dravci, ale každý jinak. A pro nás velmi překvapivý výsledek tohoto duelu.

Linhai 300 4x4
To, že pokud je něco levné, nemusí to být nutně šrot, dokazuje třeba právě tahle čtyřkolka. Jistě, na závody to není, ale jinak dostanete Za málo peněz spoustu muziky.

Jawa 500 OHC
Jestli se dá o něčem říct, že jde o radikální přestavbu, je to Jawa 500 OHC Honzy Jourka. Jak taková stavba vzniká, co všechno se zde předělávalo a jak dlouho to trvalo, se dozvíte v článku s názvem Unikát. A unikátem tahle motorka skutečně je!

Reportáže a technika

Do téhle sekce jsme zařadili tradiční hitparádu motorek, které se nám vloni nejvíce líbily. A nejde samozřejmě o nějaké PR, „aby se vlk nažral a koza zůstala celá“ – kdepak, poctivě jsme zalovili v paměti a dokonce se i – překvapivě – na některých strojích shodli.

To ale není samozřejmě všechno. V článku Sňatek z rozumu vám poradíme, jak kupovat novou mašinu, co všechno byste měli po prodejci chtít a na co si máte dávat pozor, abyste si nenaběhli. Článek Anděl strážný vám zase objasní, jak funguje ABS a v prvním letošním Motorbike najdete i první díl seriálu Jak na věc, což je škola jízdy v terénu pro naprosté amatéry. Motoškol a různých tutoriálů „jak na to“ je sice v dnešní době spousta, nicméně nám přišlo, že hodně z nich opomíjí fakt, že „holky to chtěj taky“ a taky to, že ne každý je profi závodník nebo motonovinář se spoustou času na trénink.

Sport

V této sekci najdete co nového se děje v seriálu WSBK, druhou část „Zpovědi“ našich předních roadracerů, novinky z letošního seriálu MxGP a ze speedwaye a také rozsáhlý, otevřený rozhovor s Karlem Abrahamem o MotoGP a jeho přestupu do WSBK. A jako každý rok touto dobou i megareport (11 stran!) z letošního, tak trochu podivného Dakaru.

K tomu jako vždy aktuality, toolbox, soutěže (ve hře je tentokrát přilba O´Neal !), produktové testy...prostě jsme udělali vše pro to, ať se vám i první letošní Motorbike dobře čte!
Motorbike č. 1 - 2 2016 vychází ve středu 3. února 2016.

Plná, nijak neomezená verze Motorbike je samozřejmě i v elektronické formě na https://cs.publero.com/Publero.cz a http://www.floowie.com/cs/Floowie.cz.

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz

Cena: 89,- Kč

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist