yamaha_demo_tour
Motorbike 1 – 2 /2015

Jak modří vědí, první číslo Motorbike vychází každý rok vždy až v únoru a ani tentokrát jsme neudělali výjimku, takže Motorbike přistál na pultech novinových stánků, čerpacích stanicích atd. atd. právě dnes. A co jsme pro vás přichystali? No samozřejmě spoustu testů, aktualit, reportáží... to vše na 112 stranách.

Testy

Yamaha MT – 09 Tracer
Na podzimních výstavách představily světové značky spoustu novinek, takže nudit se letos jistě nebudeme. Jednou z těch, na které jsme byli zvědaví úplně nejvíc, je Yamaha MT – 09 Tracer, nástupce legendární TDM.
Proto jsme zajásali, když jsme dostali nabídku testovat tuhle mašinu s předstihem ve Španělsku, a můžeme vám prozradit, že zklamáni jsme rozhodně nebyli – více se dozvíte v článku s názvem Touring dark side.

BMW R1000R MY 2015
Další novinkou, která se nám dostala do drápů, je inovovaná ikona německého výrobce, BMW R1000R. I tu jsme prohnali po španělských silnicích a zjistili jsme, že v jejím případě nejde zdaleka jen o kosmetické úpravy, bavorským se totiž podařilo vytvořit nový level v kategorii naked bike. Proč si to myslíme? Odpověď najdete v testu Revoluční evoluce.

Aprilia Caponord 1200 Travel Pack
Caponord sice novinkou není, což ale vůbec neznamená, že by stál stranou zájmu. Kdepak, například díky unikátnímu systému tlumení stojí na žebříčku cestovních endur pěkně vysoko. Ale nejen díky tlumení, ale i třeba motoru, ze kterého byl testrider Pajinex, příznivce sportovních strojů, naprosto vedle a málem nechtěl ani Caponorda vrátit. Ostatně, už název testu – Budu tě hýčkat – vypovídá sám za sebe.

Ducati Streetfighter
Po té, co litrový Streetfighter odešel do věčných lovišť, zbyl v nabídce Ducati jen jeho menší bráška. Ale menší neznamená odbytý, takže v sedle tohoto stroje se vyřádíte až až. Což potvrzuje ve svém textu Libor, který s „Pouličním válečníkem“ nalítal mrak kilometrů. A vzhledem k tomu, že měl po testu hubu od ucha k uchu, asi se nenudil.

Moto Guzzi Stelvio NTX 1200 8V ABS
A je tu další z rodiny cestovních endur a shodou okolností další Ital – Moto Guzzi Stelvio. Mohutná motorka, ze které čiší pohodlí už na první pohled. Jaká ale je krom toho? Není neohrabaná? Není líná? Nebudete se s ní otravovat? To vše vám prozradí test s názvem „Cenduro po italsku„.

Moto Morini Corsaro 1200
V nové rubrice „Motorbike garáž“ se budou v letošním roce střídat ojetiny a přestavby. A začínáme ojetinou skutečně luxusní, kterou není nic menšího, než Moto Morini Corsaro. Ultimativní bike, který vyžaduje tvrdou ruku, za což se vám odmění neutuchajícím přívalem adrenalinu. Prostě chuligán, kterého když nezvládneš, „Vynecháš nedělní mši“.

Peugeot Django
„Žádná divočina“ - tak jsme nazvali naši zkušenost s novinkou od Peugeotu, skútrem Django. Ne, tohle vážně není nic divokého, ale to vůbec nevadí – Django je retro s moderním srdcem, nádherná věc, která neudělá ostudu vůbec nikomu. A je jedno, jestli je vám 16 nebo 61.

Reportáže

Best of 2014
Naše soukromá hitparáda toho, co se nám v loňském roce líbilo nejvíc, na čem jsme jezdili nejraději, co bychom chtěli mít ve své garáži... a proč. Ne, nejde v žádném případě o výčet všech značek (abychom někoho neurazili), prostě tohle jsou mašiny, které nás zaujaly nejvíc.

Kart Centrum Radotín
Nudíte se během zimy? Nadávají vám doma, že díky motorkám kašlete na rodinu? Hmm, potom není nic jednoduššího, než strávit den v Kart Centru Radotín. My tam byli, královsky se bavili, zazávodili si – a aspoň na chvíli zahnali absťák, který už začínal být nesnesitelný. A bylo to tak dobrý, že nás napadlo se o tuhle zkušenost s vámi podělit.

Jak a s kým na okruh
Už máte dost riskování na silnici a chtěl byste to zkusit na okruhu? A nevíte, jak na to? Ok, od toho je tady návod v podobě článku „Když už je mi silnice malá“, ve kterém se zabýváme všemi možnostmi, ať už volnými jízdami nebo agenturním ježděním. A samozřejmě i tím, co která konkrétní agentura pro letošek nabízí.

Techmánie
I v Techmánii, krom jiného, najdete novou rubriku – jmenuje se Techporadna a během roku vám v ní budeme radit, jak si svépomocí na motorce něco opravit, vyměnit, upravit či vylepšit. A začneme základním vybavením amatérské dílny, což vypadá na první pohled sice jednoduše, ale zas až tak jednoduché to není.

Quad
Pro naše kamarády na čtyřech kolech jsme dali dohromady článek „Praktické hračky“, což je vlastně všechno, čím si můžete vylepšit čtyřkolku – od produktů, které vám zpříjemní jízdu až po pracovní nástroje. Tedy zjednodušeně řečeno, od vyhřívaných rukojetí po radlici na sníh. A není toho zrovna málo...

Sport

Naši ve světě
Tak se jmenuje anketa, se kterou nám pomohli silniční závodníci, které budeme moci letos vídat na zahraničních závodech, ať už jde o MotoGP, Roadracing, IDM, BSB atd. Položili jsme jim pár otázek a podle jejich odpovědí se máme letos na co těšit, nuda rozhodně nebude!

Polyccio
Pol Espargaro – víte o tom, že původně chtěl být Pol Espargaro zvěrolékařem? Proč jím nakonec není, co ho vedlo k tomu, že upsal svůj život silničním závodům a jak vidí svou budoucnost, se dozvíte v exkluzivním interview pro Motorbike.

Jak to vidí Kubajz Kornfeil a Kája Hanika
Naše dvě želízka v ohni Moto3 se přes zimu v žádném případě neflákají, naopak, jejich program je víc než intenzivní. O co že jde konkrétně, se s vámi podělí ve své pravidelné rubrice.

WSBK a WSSP
V předvečer jednoho z nejprestižnějších seriálů ještě není spousta věcí jasných. Kdo všechno letos pojede? A kde všude? Kam tento šampionát směřuje? Odpovědi, jakož i zákulisní „drby“, získané našimi reportéry, najdete ve článku „Před výstřelem“.

Roadracing 2015
Roadracing je u nás stále populárnější a stáváme se pomalu, vedle Irska, doslova velmocí závodů na přírodních okruzích. Ani v roce 2015 nedochází (naštěstí!) k žádnému útlumu, takže i letos bude spousta napětí, adrenalinu a zábavy, tedy všeho, co k RR patří. A abyste se orientovali, kdy a kde se všude letos u nás RR pojede, máme pro vás detailní přehled všech roadracingových akcí.

MXGP - jaká je budoucnost?
Jaký byl minulý rok v MXGP? A co můžeme ve vrcholném motokrosu očekávat v roce 2015? Na to odpovídá náš redaktor v článku “MXGP včera a zítra“.

Dakar
Jako tradičně i letos věnujeme tomuto pekelnému závodu rozsáhlou reportáž, kterou si dle našeho názoru naprosto zaslouží. Na deseti stranách (!) najdete detailní popis každé letošní etapy tohoto jihoamerického dobrodružství, samozřejmě včetně informací, jak si zde vedli naši jezdci.

Speedway
Ani v zimě plochá dráha nezahálí a „ledy“ patří k tomu nejatraktivnějšímu, co lze v téhle kategorii vidět. Ale nejen to, v této pravidelné rubrice se dozvíte, co nového se chystá na oválech pro sezónu 2015!

Krom výše zmíněného samozřejmě najdete v prvním letošním Motorbike i aktuality, testy různých produktů, soutěže (například o přilbu, ve které vyhrál Marc Coma letošní Dakar) atd... Přejeme hezké čtení!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (7x):TOPlist